30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda pod vlivem omamných látek  (Přečteno 25180 krát)

vslausek

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Jízda pod vlivem omamných látek
« kdy: 10 Února 2014, 17:40:48 »

Dobrý den,

rád bych poprosil o radu či o pomoc (pomoc bude samozřejmě odměněna, obzvláště v případě úspěšného zakončení spráního řízení).
Silniční kontrola u mě orientačním testem odhalila přítomnost THC a následný rozbor krve tuto přítomnost potvrdil.
Má tady na fóru někdo zkušenosti s touto problematikou?
Předem děkuji za vaše rady.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2014, 20:18:54 »

A je to více než cut-off? Jestli ano, a nezadrželi řidičák, pak je nejlepší šance zdržovat.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2014, 20:42:00 »

… mimo jiné proto, že samotný obsah omamných látek je prakticky nerozstřelitelný důkaz.
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2014, 09:36:21 »

Zásadní otázka je „kolik tam toho našli?“. Resp. jinak „jak dlouho před tou jízdou jsi hulil?“. Pokud to opravdu bylo nějaké zbytkové množství, zkusil bych postup přes znalecké posudky a reálnou míru vlivu, kterou to v dané době mohlo mít. A samozřejmě napadnout libovolné formální pochybení, kterého se případně orgáni dopustili.

Pokud sis dal jointa těsně před jízdou, tak asi jedině Antlova metoda.
IP zaznamenána

garlic

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2014, 14:02:22 »

Prošla novela zákona o silničním provozu která měla zavést "tzv․ analytický princip. Podle něj lze u některých návykových látek jasně určit dolní limit množství látky, od nějž je možné řidiče považovat za ovlivněného. Započítat lze i možnou odchylku prováděného měření. Již samotná přítomnost drogy v krvi řidiče bude prokazovat jeho ovlivnění touto návykovou látkou. Odpadne proto nutnost v každém jednotlivém případě zpracovat znalecký posudek z oboru psychiatrie; k prokazání budou stačit výsledky toxikologických zjištění.
 
Seznam návykových látek a jejich mezních hodnot vydá nařízením vláda. Mimo jiné by v něm měly být nejběžněji zneužívané návykové látky jako 9-THC, Amfetamin, Methamfetamin, 3,4-Methylendioxymethamfetamin (MDMA), Morfin, Kokain nebo Benzoylekgonin."

Zda už vyšlo to nařízení vlády teď nevím, ale zjistím.
IP zaznamenána

garlic

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2014, 14:11:00 »

§5 (2) b. - řídit vozidlo nebo jet na zvířeti bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky nebo v takové době po požití alkoholického nápoje nebo užití jiné návykové látky, kdy by mohl být ještě pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky; v případě jiných návykových látek uvedených v prováděcím právním předpise se řidič považuje za ovlivněného takovou návykovou látkou, pokud její množství v krevním vzorku řidiče dosáhne alespoň limitní hodnoty stanovené prováděcím právním předpisem.

Tak pozor na to!
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
« Poslední změna: 11 Února 2014, 17:43:14 od urban.novak »
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2016, 08:39:20 »

abych nezakládal nové téma, zeptám se tady

drogy neberu (proč taky, když mám moravskou slivovici  8)) , ale jak teď benga ve velkém dělají testy na drogy, a podle různých článků co jsem o tom četl tak výsledky těch testů často s realitou nemají mnoho spoločného, jsem se chtěl zeptat na nejlepší postup v případě pokusu o takové testování

je to ve stejném režimu jako alkohol - tj. můžu odmítnou způsob provedení zkoušky a dožadovat se krve? případně odmítnout úplně bez nějakých sankcí (to je asi bláhová myšlenka...)

díky
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #10 kdy: 14 Června 2016, 01:06:58 »

Mám podobný dotaz, proto použiji toto vlákno:

Když pachové zjistí testem ze slin přítomnost metabolitů a krev nebudou vyžadovat (protože jsou tupí), mám vyhráno?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #11 kdy: 14 Června 2016, 01:55:16 »

Ano, pokud se nepřiznáte nebo nebude vliv drog prokazatelný z nějakých jiných důkazů. Což je ale velmi nepravděpodobné, protože narozdíl od chlastu, který má trochu speciální režim, u těch drog prakticky nelze prokázat naplnění skutkové podstaty bez odborného posudku (srov. § 5(2)(b) ZPPK a prováděcí předpisy).

Na druhou stranu - řídit sjetej nebo zhulenej mi nepřijde úplně sluníčkový ...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #12 kdy: 14 Června 2016, 06:57:51 »

Na druhou stranu - řídit sjetej nebo zhulenej mi nepřijde úplně sluníčkový ...

To neřeš, to maj přece zmáknutý. Přece perník bystří smysly a rozhodně se nestává, že by se nějaká smažka rozmlátila na náměstí a zabila při tom dva lidi. Takže je jasný že nějaký metabolity jsou vo pohodě, chápeš...
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #13 kdy: 14 Června 2016, 10:54:00 »

Díky za odpověď. Jinak pod vlivem ničeho rozhodně neřídím, ale teď jsem řídil cca 14h po jointu (mezitím ještě spánek) a nejsem si jistý co by případná krev ukázala. Hlídka mě nestavěla, ptal jsem se jen hypoteticky.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda pod vlivem omamných látek
« Odpověď #14 kdy: 14 Června 2016, 12:54:16 »

Díky za odpověď. Jinak pod vlivem ničeho rozhodně neřídím, ale teď jsem řídil cca 14h po jointu (mezitím ještě spánek) a nejsem si jistý co by případná krev ukázala. Hlídka mě nestavěla, ptal jsem se jen hypoteticky.

Pokud se nepletu, bezne lze v moci/krvi/slinach detekovat THC az mesic ... uvazovat tedy o 14h ...
http://www.cannabis.info/CZ/abc/10002799-drogove-testy&hloc=1
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin