30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?  (Přečteno 9808 krát)

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil

Zdravím Vás přátelé.
Doufám, že můj dotaz je dobře mířený na toto fórum. Našel jsem na něj na internetu spoustu různých odpovědí, ale o jejich kompetenčnosti pochybuji.
Chci se zeptat, zda při rozšíření skupiny řidičského oprávnění se vyplatí klasicky zažádat o vydání nového ŘP (klasická lhůta 20 pracovních dnů, případně 5 pracovních dnů s poplatkem 500 kč), nebo ohlásit ztrátu ŘP s tím, že mi do prozatimního potvrzení úředník zapíše i novou skupinu? Tedy znamenalo by to, že již ode dne "ztráty" řp mohu jezdit?
Děkuji za odpovědi a přeji pěkný den.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #1 kdy: 21 Dubna 2017, 17:52:58 »

A když by držitel nové skupiny jezdil hned se starým ŘP tak je to přestupek??

Jízda bez oprávnění to není.. oprávnění na tu skupinu má.. i když není napsaná v ŘP..
jízda bez ŘP to není protože ŘP má.. i když neaktuální..
když o nový ŘP požádal a nemá ho kvůli úřední lhůtě tak asi neporušuje ani nic dalšího..
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #2 kdy: 21 Dubna 2017, 18:35:07 »

O nový ŘP se musí žádat tak jako tak.
Řidičské oprávnění se uděluje na základě žádosti o řidičské oprávnění.
Teprve potom, co je vyroben nový ŘP a předán žadateli, tak je uděleno řidičské oprávnění a držitel může danou skupinu vozidel řídit.
Do té doby nesmí řídit vozidla pro skupinu vozidel na kterou sice má odbornou způsobilost, ale nikoliv řidičské oprávnění.
Řízení takového vozidla by bylo řízení bez příslušné skupiny řidičského oprávnění.
Pokud jde o nahlášení ztráty jako možnosti řídit ihned, tak není nic jednosuššího, než to jít zkusit. Stejně se při tom bude žádat o nový ŘP, ale osobně si myslím, že úřednice vydá prozatimko a nová skupina v něm nebude.
 
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #3 kdy: 22 Dubna 2017, 03:17:07 »

To je jasny predpoklad, ale co tam prijit s tim, ze se na slecnu podivam a reknu:"Vy jste mi tam nezapsala to Decko, co tu mam!" A ona se usmeje a soupne ho tam.. Ale to clovek nezjisti, dokud to na vlastni kuzi nezkusi..
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2017, 07:16:48 »

Problém je, že je řidičské oprávnění uděleno vydáním nového ŘP, jak jsem už napsal, což je v souladu s § 151 správního řádu a nikoliv vydáním duplikátu za ztracený.
Duplikát samozřejmě neexistuje, vždy je vydaný nový se svým vlastním číslem.
Za ztrátu je vydáno potvrzení o ztrátě ŘP viz příloha 9. k vyhlášce 31/2001 a tam by mělo být uvedeno to, co je ve ztraceném ŘP.
Každopádně se to zkusit může, kdo ví co udělá soudružka za okénkem.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #5 kdy: 23 Dubna 2017, 14:01:35 »

Zkusím a dám vědět, pánové...
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2017, 09:39:07 »

To je jasny predpoklad, ale co tam prijit s tim, ze se na slecnu podivam a reknu:"Vy jste mi tam nezapsala to Decko, co tu mam!" A ona se usmeje a soupne ho tam.. Ale to clovek nezjisti, dokud to na vlastni kuzi nezkusi..
Marne premyslim, co je vetsi sci-fi. Jestli to, ze na tom debilnim urade bude sedet neco, co bude lze oznacit jako slecnu, anebo to, ze se to na cloveka usmeje. Pokud by se alespon jedno z toho vyplnilo, tak to soupnuti neceho nekam bych videl spis obracene ... ;-)
« Poslední změna: 24 Dubna 2017, 09:40:47 od medved »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2017, 15:42:29 »

Na podzim jsem byl pro mezinarodni ridicak, pricemz jsem zjistil, ze mam platnost CZ RP uz jen asi mesic a za okenkem byla opravdova slecna! Usmivala se, domluvili jsme se, ze to doresime az po navratu a jeste mi nabidla, ze az prijdu priste, ze mam skocit rovnou za ni a neresit vyvolavaci system.
(..stalo se onoho casu v Ostrave :-)) )
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #8 kdy: 28 Dubna 2017, 04:13:31 »

Třeba ho tam chtěla šoupnout jenom nevěděla, jak ti to říct a ty si pak přijdeš jenom pro plastovou kartičku  :'(
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #9 kdy: 28 Dubna 2017, 13:30:02 »

V tom pripade jsem asi provahal zivotni sanci :-( :-D
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #10 kdy: 02 Května 2017, 23:42:44 »

z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že sice na to mají 20dní, ale paní ( slečnu tam fakt nemáme ) volala za týden ( tedy těch 5prac. dní ), že řp je na úřadě a můžu se stavit
praha - venkov, takže žádný malý úřad...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Rozšíření ŘP - je lepší klasická žádost nebo "ztráta"?
« Odpověď #11 kdy: 05 Května 2017, 07:40:00 »

Poslední příspěvky v tomto tématu jsem oddělil (od zrna) a zbytek (plevy) přemístil do GayChatu.
Doufám, že to nikoho neurazilo.
IP zaznamenána