30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Sestřelený Helmut a prkluze  (Přečteno 11033 krát)

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
[?] Sestřelený Helmut a prkluze
« kdy: 18 Dubna 2017, 01:36:43 »

Čau.
Už jsem to tu řešil. Ale nyní to začíná dojíždět do finále a potřebuji poradit abych něco neposral...
Kolega,léto, rok 2015 , změřen 63. odpustková výzva, udání Helmuta, pošta to posrala, páč na schránce Helmut, ale nedoručeno protože adresát neznámý. I tak se Helmut přiznal  písemně.Úřad- adresát neznámý, sprdel. Sprdelový dopis doručen, ale převzal ho nechtěně bratr přestupce. podpis bratra. Doporučil jsem ignorovat s tim, že budeme hrát na nedoručení. To bylo léto 2016. Na podzim dopis, že přestupce dluží pokutu. Výměna 2 dopisů s tím, že nevíme o co kurva jde. Úřad psal, že byl sprdel atd. Celou dobu jsme mlžili, že nevíme, o co jde tak, aby jen psali, že sprdel byl zahájen, ale celé znění neposlali ( stále není doručeno ). Je to risk, páč už se mohla rozběhnout exekuce. Ale zatím klid. Podle mého, dle toho starého zákona je lhůta na zahájení sprdele 1 rok. Tedy v létě, pokud nebyl zahájen to prekluduje. Oni to neví, protože si myslí, že sprdel doručili. Máme tedy ještě pár měsíců, co musíme vydržet. Potřebuji vědět, zda to fejkové doručení znamená opravdu nezahájení sprdele . A nebo co s tím dělat dál a neposrat to. Redši do SZ, protože jde o zavilý orgán, zde známý a fakt bych to ve finále nerad posral. Díky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #1 kdy: 18 Dubna 2017, 09:30:59 »

Dotaz je tak obecný, že nevidím důvod pro neveřejné řešení, natož SZ. Ostatně pokud by se měl dopřítel něčeho dovtípit, tak už se tak stalo na základě dotazu, odpověď nic nemění.

Řízení z moci úřední je zahájeno doručením prvního úkonu (což může a obvykle u sprdele je příkaz, může to být i jen oznámení, kde je dostatečně vymezen předmět řízení). Jestliže tedy příkaz převzal někdo jiný, lze to i zpětně prokázat, a mělo být doručeno do vlastních rukou, řízení zahájeno nebylo.

Lhůta na zahájení řízení je aktuálně 2 roky od okamžiku, kdy se příslušný úřad o věci dozví. Tedy ne od spáchání - nemáte-li spis, můžete vycházet z data vystavení ospustkové výzvy (k čemuž muselo prokazatelně dojít až poté, co se SO o věci dozvěděl).
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2017, 20:56:08 »

No, tam proběhlo právě pár výměn dopisových názorů, že mám trochu strach, že to opravdu půjde poznat.... :(
Přestupek se stal červenec 2015, odpustek říjen 2015, pak proběhli Helmuti atd.
Příkaz květen 2016, ale jak jsem psal, prokazatelně nedoručen.
Na podzim 2016 přišlo upozornění na nezaplacený příkaz. Psali jsme, e nevíme, o co jde. O měsíc později dopis, že jde o nezaplacenou částku za sprdel ten a ten. Příkaz v příloze nebyl, ani dosud nepřišel. Lze tedy nadále počítat s " nedoručením " a tím, že sprdel " nebyl zahájen" ?
Já se domnívám, že červencem tohoto roku ( pokud tedy příkaz dodatečně ještě jednou nedoručí, a proč by to dělali, když si myslí, že je vše ok ), by měl být konec a Go Fuck yourself. Domnívám se správně?
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2017, 21:07:10 »

Teď tu odpověď čtu ještě jednou....takže se lze domnívat, že mnou předpokládaný plán, tedy prekluze nastane až 2 roky od dejme tomu doručení výzvy, tady v říjnu 2017?
To je dost zrada :( Přestupkoví asi už jednat nebudou, protože to považují za uzavřené, ale hrozí tam finančák :( Pokud zahájí vymáhání částky, budeme muset vytáhnout to eso s nedoručením a tím pádem mi to přestupkoví pošlou znovu, tentokrát si to ohlídají a je to v pytli :(
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #4 kdy: 19 Dubna 2017, 21:09:42 »

Červencem bych si tak jistý nebyl. Září/říjen už ano.

S tímto zkušenost nemám, právník nejsem, ale postupoval bych tak, že bych jim tak týden dva před prekluzí napsal urgenci, že se vracím k jejich dopisu č.j. xxxx ze dne xxxx (někam jsem jej založil a teď znovu objevil), že stále nevím, o co jde, že mi sice přišel jejich dopis, ale nikdy jsem od nich žádný příkaz neobdržel, že by bylo fajn, kdyby mi mě nějak úředně informovali. Abych měl alibi, že jsem nějakou aktivitu podnikl.

A pak už jen boj s úřadem nebo exekutorem o neplatnost doručení. Pokud bude dokumentace neprůstřelná, podpisy jiné a podklady od pošťačky (z občanky bratra) očekávatelné, mohlo by to nakonec vyjít a byla by to dobrá zkušenost.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #5 kdy: 19 Dubna 2017, 22:38:00 »

No však. Zatím se snažíme kličkovat tak, aby bylo jasné, že reagujeme, ale zároveň je nevyprovokovali k zaslání příkazu znovu.Jen jsem se chtěl ujistit, že ta taktika je dobrá. On je asi jediná možná. Pokud Alláh dá, tak to do toho října klapne třeba i bez účasti exekutora. To by bylo ideální. Ale je to ještě kurva dlouhá doba.Fakt bych to chtěl vyhrát. už jen pro to, že mi trvalo mnoho dní a piv přesvědčování kolegy, aby se hned neposral a šel do toho. už teď máme ale  další ovci, co přeskočila ohradu. A to je dobře. Tehdy to pošta posrala, protože nám vlastně zasabotovala Helmuta. Tak to možná tím svým chybným doručením teď napraví.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #6 kdy: 20 Dubna 2017, 06:48:54 »

Přestupkoví asi už jednat nebudou, protože to považují za uzavřené, ale hrozí tam finančák :(
??? Výzvu k úhradě nezaplacené pokuty z příkazu poslal Finanční úřad??? Nebo kdo konkrétně a čím vám (kolegovi) hrozí?

Kromě varianty, že to nějak tiše doklepete do dvouleté prekluze, můžete ještě ten příkaz uhradit a po prekluzi dosáhnout zrušení příkazu (resp. doložky právní moci na něm) a pak ty zaplacené peníze požadovat zpět.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2017, 21:27:52 »

Výzvu k úhradě poslal finanční odbor řešícího úřadu. Takže zatím dobrý. Trochu se utěšuju, že lenochodům to bude nějaký měsíc trvat, než to posunou dál. Ale přiznám se, že zde mé znalosti fungování úřadů končí. nevím, jak, kam a jak rychle to posunují o level výš. Zatím jsme se snažili komunikovat v pásmu, nevíme o co jde, vyjádříme se a pak jsme se vyjádřili, že nevíme o co jde a že se vyjádříme. Ale už mi dochází munice a do září/října daleko. Ten nápad se zaplacením a následnám vymáháním je celkem zajímavý. Ale nebudou to tím zaplacením brát, jakože jsem se sprdelem seznámen a souhlasím? Tím pádem zpětné vymáhání by bylo na prd...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #8 kdy: 24 Dubna 2017, 21:28:57 »

zaplatil jste a pak jste došel k závěru, že bezdůvodně. Co je na tom?
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #9 kdy: 21 Května 2017, 17:02:37 »

Zaplaceni a nasledne vymahani zpet je vyssi level a mne se to moooc libi, urad dostane prachy a prestane vyvijet cinnost a po prekluzi bezurocna pujcka zpet.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #10 kdy: 14 Června 2017, 01:11:26 »

Nooo. To zaplacení zní dobře. Tož mám ještě dotaz. Když to dospěje a jakože to nejspíš dospěje do toho rozporování doručení, jak to bude probíhat. Já napíšu, že ten, co to převzal, nebyl ten, na koho to mířili, předpokládám, že oni vyzvou k předložení důkazu. Co pak? Budeme řešit znalce atd? Na čí straně je důkazní břemeno?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #11 kdy: 14 Června 2017, 08:55:25 »

... Co pak? Budeme řešit znalce atd?...
Na co znalce, pošťačka si přece opisuje číslo OP na doručenku a to zjistíte až si (samozřejmě až po prekluzi) dojdete nahlédnout do spisu.


IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #12 kdy: 28 Července 2017, 00:24:07 »

Tak tu máme nový vývoj. Když jsem výše operoval s daty, tak částečně z lenosti jsem se přesně nepodíval na datum první výzvy a částečně jsem záměrně datum posunul kvůli identifikaci.
Nicméně jsme to konečně zvládli a dnešní den je to přesně dva roky od prvního oznámení přestupku ( výzva k odpustku ). Tedy v tuto chvíli už je po lhůtě, kdy mohli zahájit sprdel. Před 14 dny přišel dopis z finančního odboru, kdy zase upozorňují na dluh za sprdel ( o kterém vlastně nevíme ). Poslali jsme opět dopis, že nevíme o co jde a na základě čeho to chtějí, když jsme žádný příkaz neobdrželi atd atd.
Nyní, jak předpokládám začne nový boj ohledně dokazování doručení příkazu. Dle mého teď bude nutno zažádat o spis, především kvůli inkriminované doručence a pak jim to omlátit o hlavu. Doručení totiž, jak už jsem uvedl proběhlo bez opsaní čísla OP, jen s podpisem JINÉ osoby, která v tu chvíli pošťačce otevřela a tato si totožnost neověřovala a dopis vydala.
Co nás tedy čeká? Předpokládám, že budou operovat s podpisem. Dá se je rovnou poslat do prdele s tím, že na doručence není číslo OP, nebo to bude složitější?
Mám taky strach z toho, že zatímco budeme s odborem dopravy řešit doručení/nedoručení, tak finanční odbor bude nezávisle na tom konat...

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #13 kdy: 28 Července 2017, 09:45:40 »

Mám taky strach z toho, že zatímco budeme s odborem dopravy řešit doručení/nedoručení, tak finanční odbor bude nezávisle na tom konat...

No pokud jste jim dali průkazně vědět, že jste příkaz neobdrželi, nebudou myslím tak horliví, protože by se to proti nim obrátilo. Ale i tak máte v hře tu variantu se zaplacením a zpětným vymáháním.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Sestřelený Helmut a prkluze
« Odpověď #14 kdy: 03 Srpna 2017, 23:09:24 »

Tož zaplatit 2500 a pak se handrkovat je sice řešení, ale moc se nám do toho nechce, i když si to tedy schovávám jako extrémní záchrannou možnost. Spíš bych chtěl vědět, na čí straně je důkazní břemeno. Pokud prohlásíme, že na doručence není číslo OP a podpis taktéž nesouhlasí, kdo bude muset prokazovat pravdivost či nepravdivost. A zda hrozí případné řešení znalcem ( písma ). A budu teď velmi smělý, můžete mi někdo prosím hodit ten paragraf, který řeší tu nutnou lhůtu zahájení sprdele do 2 let od zjištění přestupku? Přiznám se, že toho mám teď dost k řešení a po pravdě jsem líný zjišťovat zjištěné, kdy to budu hodinu hledat, když někdo to hodí z paměti. Předem děkuji a kaji se...Bude to pro dobrou věc, kdy jsme na dosah vítězství. Prostě to nechci posrat.
IP zaznamenána