30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?  (Přečteno 8821 krát)

Adam Kostelanský

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu. Jednou zhruba kolem půlnoci jsem jel na D1/D2 trochu rychleji (ne víc než +/- 160). Chtěl bych se zeptat:

1. Jak velká pravděpodobnost je, že jsem byl naměřen stacionárním radarem a že příjde nějaká složenka?

2. Složenka se nesmí dostat k provozovateli vozidla - měl bych velký problém. Pokutu zaplatím, o to mi nejde. Jde se třeba nějak dotázat na úřadu? Jde toho provozovatele jednoduše nějakým způsobem obejít?

3. Jak taková složenka vypadá? Je tam uvedeno datum, místo?

Děkuji moc
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2017, 09:51:55 »

S tímto přístupem tu nikomu moc radost neuděláte, ale když si pročtěte pár příspěvků, naleznete odpověď na všechny vaše otázky. Snad jen na tu pravděpodobnost se těžko odpovídá. Pokud tam byl radar, tak velká, pokud ne, tak malá.
A důležitá otázka... Provozovatel vás zastřelí, když to zjistí?
IP zaznamenána

Adam Kostelanský

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2017, 09:55:50 »

Přinejmenším :D

Provozovatel je rodič, který neudělil povolení...
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2017, 10:05:52 »

Já bych navrhoval prvně zabojovat se sebou a přiznat, že jste si bez dovolení půjčil auto a nakonec případně zabojovat s úřadem, kde budete mít velkou šanci na výhru - bude to nejspíš zadarmo, budete chytřejší, zvládnete se bránit buzeraci úřadu a uděláte navíc dvě dobré a rozumné věci. Ale to je jen můj názor. :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #4 kdy: 16 Dubna 2017, 10:07:01 »

Stacionární radary na dálnicích (zatím) nejsou, od loňska byly na D1 jen na tom jednom úseku u Ostrovačic úseková měření (na omezení 80 km/h), teď má být totéž na více místech. Lze to při troše snahy z otevřených zdrojů dohledat.

Ve vašem případě, pokud byste byl změřen (či byl zjištěn jakýkoliv jiný přestupek), lhostejno zda automatickým systémem či jinak, pokud to příslušný orgán nezahodí, bude logicky následovat výzva provozovateli. Jediný způsob, jak tomu předejít, je aktivně oslovit úřad obce, v jejímž správním obvodu je úsekové měření, ve kterém se domníváte, že jste se dopustil nízkého průletu. Např. dopisem typu „Vážení, pro případ, že byste dne D v místě M zaznamenali porušení pravidel silničního provozu vozidlem RZ, sděluji vám, že jsem řidičem a jsem ochoten zaplatit případnou pokutu.“.

V případě, že je provozvatel rodič, tak bych spíš monitoroval poštovní schránku a zaplatil případný odpustek. A nebo to prostě risknul a případným následkům čelil, on totiž není problém jako problém a problém že jste si bez dovolení půjčil tatínkovo auto patří do kategorie problémů bezvýznamných.
IP zaznamenána

Adam Kostelanský

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #5 kdy: 16 Dubna 2017, 10:19:29 »

Díky moc!

Předpokládám, že kdybych se na úřad dopisem přiznal, ale oni nic změřeného neměli, je jim takové přiznání stejně k ničemu.. ?

Jinak v ten den jela půl republiky směr Brno, takže na omezení 80 k překročení určitě nedošlo, tam se jelo krokem...

Díky
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #6 kdy: 16 Dubna 2017, 10:21:40 »

Ano, bude jim to k ničemu. Ačkoli to chce mít silnej žaludek, psát si o odpustky.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #7 kdy: 16 Dubna 2017, 10:22:58 »

Co takhle nejdříve zkusit dotaz podle InfZ na to, zdali mají evidované v konkrétní datum a časové rozmezí nějaký dopravní přestupek? To by mohlo vyjít.
IP zaznamenána

Adam Kostelanský

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #8 kdy: 16 Dubna 2017, 10:26:27 »

Super chlapi, díky moc za odpovědi a rady! Zkusím to
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #9 kdy: 16 Dubna 2017, 16:09:15 »

Napada me citace z jineho vlakna:"Nejhorsi je smrt z vydeseni.."
IP zaznamenána

Adam Kostelanský

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #10 kdy: 18 Dubna 2017, 20:22:40 »

Zdravím,

nevím, jestli mi někdo odpoví, snažil jsem se hledat, ale nic jsem nenašel.

Paní na úřadě mi řekla, že složenka společně s výzvou udání ridiče chodí do měsíce. Jak je to prosím v praxi? Máte zkušenost? Chodí to třeba ještě tentýž týden, nebo spíš ke konci měsíce? Nebo třeba i za půl roku?

Bude to pravděpodobně, pokud tam ten delikt byl, řešit úřad Šlapanice, jak jsem se dočetl.

A ještě bych se chtěl zeptat, jak obvyklé je, aby se okolo půlnoci pohybovaly na D1/D2 policejní radary?

Díky moc!
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #11 kdy: 18 Dubna 2017, 20:30:31 »

V praxi může přijít za 14 dní, ale taky za dva roky. Nevím, jak je to obvykle, ale já v tuto hodinu měřící fízly nikdy nepotkal. Sice mám jistotu, že v tuto hodinu jedu nad limit, pokud neprší nebo není mlha, ovšem zase jedu jednou za 14 dní.

Především neřešte kraviny a chovejte se jako člověk s aspoň nějakou důstojností. Hlavu vzhůru.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #12 kdy: 18 Dubna 2017, 23:22:28 »

A ještě bych se chtěl zeptat, jak obvyklé je, aby se okolo půlnoci pohybovaly na D1/D2 policejní radary?

V tunelech by sis toho všimnout asi nemusel (nevím jestli tam nějaké jsou, na D1 jsem se dostal jednou v životě), ale pokud to byl stacionár a ještě kolem půlnoci, tak by tě to asi celkem pěkně vyblejsklo a toho by sis myslím všiml.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #13 kdy: 19 Dubna 2017, 00:48:19 »

Ja bych osobne dal trvaly prikaz k prevodu petikila kazdy mesic na ucet osbidu a jsem ochoten odprisahnout, ze do dvou let se nic neobjevi.
IP zaznamenána

Image

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Jak zaplatit pokutu, aniž by se to dozvěděl provozovatel?
« Odpověď #14 kdy: 20 Dubna 2017, 00:35:25 »

Nebo je tu ještě varianta "zapírat zapírat" i kdyby Vás vyfotili, tak fotky dost často nebývají kvalitní a Váš obličej za sklem tam nebude vidět. Pochybuji, že rodiče budou vědět, kde byli s vozidlem třeba před měsícem nebo i déle ;) LVL 2 bude, když ještě pak rodičům nabídnete vyřešení přestupku bez sankce za pomocí Helmuta.
IP zaznamenána