30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dálniční přivaděč 123km/h na 90km/h - zastaven octávkou  (Přečteno 2997 krát)

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil

Zdravim,
vytvářím odvolání a budu rád za vaše názory a rady. Co se stalo:

1.   Změřen na dálničním přivaděči (90km/h) Octávkou, jel jsem levým pruhem – 123km/h, příslušníci v autě s AD9C v pravém pruhu mezi dvěma kamiony.
2.   Zastaven, ztotožněn, jednání nebylo moc korektní, příslušník se bez pozdravu zeptal jestli kartou, složenkou nebo hotově, na to jsem odpověděl, že do správního řízení. To se mu moc nelíbilo, zeptal se, jestli se k tomu chci nějak vyjadřovat a když jsem řekl že ne, tak mi chtěl udělit kauci, že má pocit, že se budu vyhýbat správnímu řízení. Po kratším dohadování (bohužel mě tlačil čas) jsme se dohodli, že když mu podepíšu oznámení o přestupku tak to bude bez kauce. Bohužel tohle nemám nahrané.
3.   Došlo předvolání na ústní jednání, zažádal jsem o spis přes datovku, odmítli -> poslal jsem odvolání (zatím nevyřízené).
4.   Dostavil jsem se na ústní jednání a vzal si kopii spisu.
5.   Přišlo rozhodnutí (hned druhý den po ústním jednání).

Při ústním jednání jsem požadoval aby proběhl výslech svědků a chtěl jsem si vzít čas na vyjádření k podkladům před vydáním rozhodnutí, oboje orgán zamítl s tím, že má dokazovaní za ukončení. Můžu oboje napadnout u odvolání?

Z fotky z radaru není jasné v jakém řežimu bylo měření prováděno, dole uprostřed je rychlost 155km/h která vůbec nevím k čemu patří. Podle návodu snad AD9C (narozdíl od Rameru) neumožňuje meřit rychlost za jízdy jinak než že pachové jednou za sledovaným vozidlem. Máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Na úřadě mi tam ukazoval fotku z radaru (nebyla součástí spisu) do které nakreslil červené čáry a tvrdil že je to změřené korektně, protože je prý víc jak půlka auta v tom červeném rámečku a že není co řešit. (přidal jsem ji na konec spisu)

Přidám samozřejmě materiální aspekt.

Díky.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční přivaděč 123km/h na 90km/h - zastaven octávkou
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2017, 18:24:10 »

Ano napadnout všechno co lze. Pro mě tam je hlavní otazník, jak přišli na 127 km/h, když radar ukazuje jim říká 155 km/h - to si jako tu hodnotu vycucali z prstu??? Chybí mi tam návrh výslechu svědkyně.
Nahrávka z úřadu je?
IP zaznamenána

jecler

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční přivaděč 123km/h na 90km/h - zastaven octávkou
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2017, 18:44:09 »

Ta hodnota 127km/h (po odchylce 123km/) je vlevo nahoře, ale podle návodu by to měla být rychlost vozidla co provádí měření. Tak právě netuším co je to zač, já jsem jel max 130km/h. Mohla by to být rychlost jejich octávky na kterou zrychlili aby mě změřili? Např. Ramer má v návodu že "V případě měření rychlosti předjíždějících vozidel musí být rozdíl mezi měřicím a měřeným vozidlem cca 20 km/h." Což tady určitě nevychází, ale AD9C to nemá v návodě specifikované.

O výslech svědkyně jsem zapomněl požádat. Nahrávku z úřadu mám, můžu kdyžtak poskytnou.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Dálniční přivaděč 123km/h na 90km/h - zastaven octávkou
« Odpověď #3 kdy: 18 Dubna 2017, 08:23:13 »

Naměřená rychlost je 127 km/h, údaje dole jsou limity pro osobní a nákladní automobily.

Z nastavení je jasné, že buď nechtějí stavět tahače nebo je AD9C neumí dobře rozeznat od osobních.

O90; 112: Limit 90 km/h pro OA, snímek se uloží při naměřené rychlosti 112 km/h a výše
N80; 155: Limit 80 km/h pro NA, snímek se uloží při naměřené rychlosti 155 km/h a výše

Rychlost vlastního vozidla tahle verze neukazuje.
IP zaznamenána