30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Telefonování za jízdy  (Přečteno 21281 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #30 kdy: 23 Srpna 2016, 19:11:25 »

Platí obecně, že jakékoliv jednání orgána by mělo sledovat nějaký účel, být v souladu s principem přiměřenosti a dotčené osoby co nejméně zatěžovat. Tedy pokud vás orgán zastaví pro podezření např. z překročení povolené rychlosti, není nic proti ničemu, pokud např. v průběhu kontroly udělá i zkoušku na chlast (zejména pojme-li podezření z vašeho chování či vypouštěných výparů) nebo jej začne zajímat technický stav (opět na základě nějaké indicie).

Rozhodně ale není v pořádku, pokud k těm dalším úkonům, které nebyly na začátku avizované, přistoupí z čistě šikanózních důvodů, např. proto, že u té rychlosti odmítnete nabídku bloku či provozujete nějaké jiné aktivity, které orgánovi vadí (nahráváte, opisujete si jeho číslo, dožadujete se nějakých informací ...).
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #31 kdy: 23 Srpna 2016, 22:09:09 »

Co se tyka dechove zkousky, tak mi dnes prislusnici PCR tvrdili, ze se ma provadet pri kazde silnicni kontrole. Pry jim to prikazuje nejaka vnitrni smernice policejniho prezidenta, ktera je v platnosti cca 2 roky.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #32 kdy: 23 Srpna 2016, 22:12:46 »

Vnitřní směrnice PČR či obecní policie vem čert. To jako bych mu argumentoval, že směrnice mého auta je jízda permanentně nad limit.
Mě zastavili četníci poprvé a naposled před rokem a nedali mi dýchnout, jenom mrkli na doklady a čus.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #33 kdy: 09 Září 2016, 21:43:20 »

Tak dnes jsem obdržel rozhodnutí, že jsem vinnen v plném rozsahu a pokud nevysolím 2500,- Kč, tak mě asi postaví ke zdi.
A teď pár věcí z rozhodnutí:
1. V žádných souvislostech nebyly zjištěny rozpory a vše bylo spolehlivě zjištěno.
2. Nepochybně jsem naplnil skutkovou podstatu, což plyne z oznámení o přestupku a výpovědí svědků.
3. SO nemá pochybnosti o výpovědi policistů, protože na věci nemají hmotný zájem.
4. Oba svědci na 15 m svými smysly zjistili, že se jedná o mobilní telefon.
5. Mé tvrzení, že jsem používal lékařské pomůcky na bolavý zub bylo označeno jako účelové ve snaze dosáhnout beztrestnosti dle roz. nej. soudu č.j. 6 As 112/2016 - 31. Prý jsem to měl říci policajtům na místě a napsat do protokolu.
6. Úřední záznam, oznámení o přestupku a výpovědi policajtů jsou v souladu a proto není důvod jim nevěřit dle roz.nej. sou. č.j. 4 As 19/2007 - 114
7. Žádný jiný záznam ani důkaz není a ani neni potřeba, protože držení mobilu za jízdy je vnímatelné pouhými smysly (asi mozkovémyšlení).


S mými námitkami a rozpory ve výpovědích svědků si vytřeli prdel. ´V podstatě si policajti naprosto přesně pamatují, že mě viděli telefonovat z boku, ale:
1. Neshodli se na místě zastavení (zastávka X 50 m před zastávkou)
2. Jeden si není jistý,zda mě viděl i když jeli za mnou. Druhý si je 100% jistý a viděl mě zezadu jasně telefonovat a že mám vzadu čirá skla. Ku podivu, mám je tmavá a na všech sedadlech mám hlavové opěrky.
3. Neshodli se na velikosti dopravy (malá X vysoká). SO tvrdí že byla vysoká.
4. SO tvrdí, že jsem ohrozil všechny možné i nemožné v celém okolí. Dokonce i trolejbusy, které sice na této ulici jezdí, ale najíždí na ni až o 300 m dál.
5. Nikdo nepředložil žádný důkaz, že to byl opravdu mobil. Ale všichni od začátku to brali automaticky, že se jedná o mobil.

Nic z výše uvedených zkušeností SO nevzal v úvahu, protože to nesouvisí s přestupkem  :x

No nic, zatím podám blanket formou nějakého pěkného leporela (viz. téma o layoutu) a požádám místní osazenstvo o rady do odvolání. Zhruba vím, na co se zaměřit, ale hlavně by mě zajímaly nějaké komenty k rozsudkům, na které SO odkazuje.
« Poslední změna: 15 Září 2016, 10:07:41 od plikous »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #34 kdy: 10 Září 2016, 09:28:32 »

V prvním kole budeš vždycky, ať uděláš cokoliv uznán vinným, od toho to první kolo je :)
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #35 kdy: 12 Září 2016, 09:18:23 »

Doporučuji zaměřit se na nález Ústavního soudu ČR ze dne 22. června 2016, sp. zn. I. ÚS 520/2016, viz https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3177
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #36 kdy: 14 Prosince 2017, 09:42:55 »

Takže bohužel, případ jsem prohrál. Kraj to vrátil k novému projednání. SO 1 mě vyzval k seznámení se s podklady. Bohužel, v té době jsem měl jiné osobní problémy, takže odvolání na kraj jsem napsal, aby se neřeklo, ale prostě na to nebyl čas a chuť. Bohužel.

Kraj potvrdil rozhodnutí SO 1 z druhého kola. A co teď? SO1 mi má poslat platební  příkaz a nebo mám použít údaje z předchozího příkazu?

Dál se mi to řešit nechce, teď to bohužel nejde a k soudu už vůbec ne.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #37 kdy: 14 Prosince 2017, 10:19:21 »

Pokud máte na to čas, můžete ještě zkusit remeduru, ovšem je zapotřebí velice pečlivě argumentovat…
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #38 kdy: 14 Prosince 2017, 10:22:00 »

Nyní platí rozhodnutí první stupně, veškeré údaje k platbě jsou v něm uvedeny a už vám nikdo nic posílat nebude, maximálně se ozvou pokud nezaplatíte včas
IP zaznamenána

trebic

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #39 kdy: 28 Ledna 2018, 20:19:57 »

Já bych zkusil tu hlídku předvolat. Jsem u třebíčské policie a když je zapotřebí (když chybí už jen pár přestupků), tak stavíme kohokoli kdykoli. A nejlepší je samozřejmě říci, že řidič telefonuje, protože je to přestupek, který není nijak zachycen. Třeba se policisté na jednání dostanou na barvu nebo tvar telefonu  ;)
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #40 kdy: 28 Ledna 2018, 20:30:17 »

…(když chybí už jen pár přestupků)…

Lehce odbočím od původního tématu: Předně, díky za příspěvek „zevnitř“. Měl bych otázku, mohl byste prosím rozvést, co jste myslel tím „když chybí už jen pár přestupků“? Jasně, tuším, to je tím asi tak myšleno, určitě se najde spousta jiných, kteří mi to tu přijdou rychle vysvětlit, ale konspiračních teorií máme všude dost – rád bych si to přečet od někoho z oboru, když už nám přiznal původ:

Jak se to počítá, je to počet přestupků „na hlavu“ nebo na nějakou skupinu policistů. Jak se ne/splnění požadavku »ocení«? Kdo to hlídá, přímý nařízení, nebo je to strašák ze shora?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #41 kdy: 28 Ledna 2018, 22:25:35 »

Víte, co na vás v Třebíči obdivuji? To, že vás ve městě na dvouproudovce předjíždím kilem a vy si toho nevšimáte. Radar nemáte, ale přecejen se divím, že mě nezkusíte za něco oholit.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #42 kdy: 28 Ledna 2018, 23:39:53 »

Myslíte tu dvouproudovku od Brna u nemocnice? Město tam chce budovat radar  :D
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #43 kdy: 28 Ledna 2018, 23:43:19 »

Jo, jo, teď je tam ta informační tabule, která mi často ukazuje dvě pomlčky. Radaru by se ale mohlo něco stát :-) Nebo kousek v kopci za autobusákem, ale tam musí člověk dávat bacha na lidi, je tam přechod.
IP zaznamenána

Rici

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Telefonování za jízdy
« Odpověď #44 kdy: 07 Února 2018, 15:14:34 »

Nechci odpovídat za kolegu, ale v Lípě se dostávají pokyny "ze shora". Měla by prostě být vybrána určitá částka jako celek, přičemž by se o ni měli přičinit všichni plus mínus stejnou měrou. Jinak nemám ponětí, co se stane, když částka není vybrána, nikdy s tím nebyl problém, protože pásy, telefonování a nepředložené doklady se neprokáží. Vždy se dá říci, že nebylo jak přestupek zachytit. A pak se dají udělat třeba řidiči dodávek na tom, že nemají zajištěný náklad (klidně i v malé míře).
IP zaznamenána