30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Mluvit s hlídkou cizím jazykem??  (Přečteno 21564 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #15 kdy: 27 Dubna 2017, 15:25:52 »

Škádlit se s policajtem který má široké možnosti jak vám to vrátit a v případě konfliktu budou orgány věřit jeho verzi.. nemusí být bezpečné
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #16 kdy: 04 Května 2017, 12:20:59 »

Ale to uz do teho zatahujete nejake dalsi veci, papiry mu clovek tam nejak da i kdyz si s nim cesky povidat nebude.

A o tom, chodit kolem PaChu po spickach... takze vy vubec nereptate, secko vyhovite, ju? To je trochu v rozporu s tim, ze s opicii se nebavime, a spolupracujeme jen v mire nutne / vyzadovane zakonem.

Organ ma nejaky moznosti oplacet, ale zase z nej nedelejte poloboha. Kor s dnesnima moznostma nahravani. Pokud ma clovek silu to pak dotahnout k soudu, tak ta moznost tu porad je.

To by ste pak byli posrani si byt jenom rict o potvrzeni dle 109ky, protoze dost mozna na prvni zadost neuspejete a vyzadovani bude opice nejspis brat jako opruzovani a da vam to sezrat (dle vasi logiky).

Ta hranice je docela nejasna, ale tohle je uz skoro jako rikat "nejlepsi bude nedelat problemy, dycky dychnout, bez kecu ... na debilni otazky, bez pouceni, slusne odpovidat a vubec pochybeni organa prechazet, hlavne at ho nenastvete"... s cimz se tak nejak neztototznuju.
Pochopitlene zase se chovat jako debil, neni ani chytre, ani to pak moc dobre nevypada, kdyz pak zverejnite nahravku a fakt pusobite jako sasek... vyjebavat s nima "elegantne" je urcite preferovana cesta.

Reci o tom, ze ma policajt pistoli uz beru jako uplne pritazene za vlasy protoze to s projednavanym nijak nesouvysi. Ja mam na zadnich sedackach samonabijeci pusku, a? Nejsme v akcnim filmu.
« Poslední změna: 04 Května 2017, 12:24:19 od Stilg »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #17 kdy: 04 Května 2017, 13:22:33 »

A o tom, chodit kolem PaChu po spickach... takze vy vubec nereptate, secko vyhovite, ju? To je trochu v rozporu s tim, ze s opicii se nebavime, a spolupracujeme jen v mire nutne / vyzadovane zakonem.
...
Ta hranice je docela nejasna, ale tohle je uz skoro jako rikat "nejlepsi bude nedelat problemy, dycky dychnout, bez kecu ... na debilni otazky, bez pouceni, slusne odpovidat a vubec pochybeni organa prechazet, hlavne at ho nenastvete"... s cimz se tak nejak neztototznuju.

Podívejte je otázka čeho chcete dosáhnout. Pokud Vám jde o to udělat z opicajta šaška pro obveselení "TvýTrubky" tak to můžete táhnout až ala MikJe[Pan|Debil]...pokud Vám ovše jde o výhru, tak nemá smysl opicistu na jeho chyby vůbec upozorňovat, nemá smysl hrotit situaci. Důležité je to celé od samého počatku nahrávat a pak je to naopak  - chybí poučení - jedině dobře,  dal Vám nezákonnou výzvu - pokusíme se ho na to verbálně upozornit, ale podřídíme se atd. atd. cílem je nepřipustit, žádné svoje přiznání a táhnout to do SŘ a tam teprve namítat opičákovy chyby.
Úplné mlčení také nemusí být vždy produktivní, mnohdy je lépe střídmě komunikovat.

Já to obvykle vedu ve velmi přátelském a zároveň nekompromisním duchu : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4214.msg42965#msg42965

Reci o tom, ze ma policajt pistoli uz beru jako uplne pritazene za vlasy protoze to s projednavanym nijak nesouvysi. Ja mam na zadnich sedackach samonabijeci pusku, a? Nejsme v akcnim filmu.

Bohužel nikdy nevíte na jakého psychopata narazíte. A že k nim chodí téměř výhradně psychopatické osobnosti je celkem jasné.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #18 kdy: 04 Května 2017, 16:05:31 »

A o tom, chodit kolem PaChu po spickach... takze vy vubec nereptate, secko vyhovite, ju? To je trochu v rozporu s tim, ze s opicii se nebavime, a spolupracujeme jen v mire nutne / vyzadovane zakonem.

Ale je to obráceně.. chcete na ně jít taktikou kde budete mít delší konec provazu..
hraní že nerozumím.. navíc s českou národností a českými doklady.. mi přijde hloupá taktika pro blbce.
I policajt pozná že si z něj děláte srandu a je větší riziko že vám to vrátí.. a když se nechcete během rozhovoru zázračně naučit česky tak přicházíte o možnost mluvit s policajtem když by to bylo takticky výhodné..

Nevitím tam moc výhody.. a naopak to policajtovi dává možnost chtít kauci..

Reci o tom, ze ma policajt pistoli uz beru jako uplne pritazene za vlasy protoze to s projednavanym nijak nesouvysi. Ja mam na zadnich sedackach samonabijeci pusku, a? Nejsme v akcnim filmu.

To je obecnější pravidlo o vyvolávání konfliktů s policajtem.. policajti mají přesilu a rozsáhlé pravomoce a věřit se pak bude jejich verzi..

A konkrétně když budete hrát že nerozumíte tak že vás seberou a strčí za mříže než najdou tlumočníka je úplně reálná možnost.. i když ukázáním dokladů to riziko hodně snížíte..
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #19 kdy: 04 Května 2017, 18:43:50 »

A o tom, chodit kolem PaChu po spickach... takze vy vubec nereptate, secko vyhovite, ju? To je trochu v rozporu s tim, ze s opicii se nebavime, a spolupracujeme jen v mire nutne / vyzadovane zakonem.

Ale je to obráceně.. chcete na ně jít taktikou kde budete mít delší konec provazu..
hraní že nerozumím.. navíc s českou národností a českými doklady.. mi přijde hloupá taktika pro blbce.

Je to jednoduse obstrukce, ze v ni nevidim nijak velkej smysl je vec druha.
Nicmene, pokud dojde opicak a ja na jeoh pozdrav odpovim "Hi, do you speak English?" tak kdyz nic by to mohla byt s nekteryma trochu sranda. Nejspis trochu umet bude.

Osobne bych nesel dal, nez ze se zeptam, a pokud nezacne odmitat, (mozna ho to lehce zaskoci a pak prekvapi az mu dam cesky doklady, a zepta se zda mluvim i cesky). Netvrdil bych, ze cesky neumim... vytvaret proti sobe dukazy, ze opicii lzu, neni moc takticke...

I policajt pozná že si z něj děláte srandu a je větší riziko že vám to vrátí.. a když se nechcete během rozhovoru zázračně naučit česky tak přicházíte o možnost mluvit s policajtem když by to bylo takticky výhodné..

To ze si z nej delam srandu pozna, i po ledasjake pouzivane odpovedi na otazky o konzumaci alkoholu, pri odmitani zpusobu provedeni zkousky, vyzadovani duvodu pro predlozeni OP apod... A nevsiml jsem si, ze by tu byli vsici priposrani jmenovane delat, protoze "je vetsi rizikova ze vam to vrati"
Nevitím tam moc výhody.. a naopak to policajtovi dává možnost chtít kauci..
A co presne mu dava ten duvod chtit kauci? Ste obcan, mate trvale bydliste, v minulosti ste se nevyhybal SR... jazyk tezko jako duvod obstoji, bez ohledu na to, zda Cesky umite nebo ne.

To, ze opicajt muze chtit (a vyjimecne chtival) kuaci, bez ohledu na realne duvody je vec jina. Sou pripady kdy chtel kauci i kdyz clovek cesky mluvi, takze argument mi prijde trochu invalidni.
Reci o tom, ze ma policajt pistoli uz beru jako uplne pritazene za vlasy protoze to s projednavanym nijak nesouvysi. Ja mam na zadnich sedackach samonabijeci pusku, a? Nejsme v akcnim filmu.

To je obecnější pravidlo o vyvolávání konfliktů s policajtem.. policajti mají přesilu a rozsáhlé pravomoce a věřit se pak bude jejich verzi..

A konkrétně když budete hrát že nerozumíte tak že vás seberou a strčí za mříže než najdou tlumočníka je úplně reálná možnost.. i když ukázáním dokladů to riziko hodně snížíte..

Takze vlastne pokazde kdyz jedu do reichu na sluzebku riskuju, ze mne soupnou do cely, jen proto, ze sice se snazim zjevne spolupracovat, mluvim mezinarodnim jazykem, ale holt ne nemecky? Really?
A nebo at zustaneme u nas... vsici ti cizinci tohle realne riskuji? A cim si prosim PCR pak zpetne takove zadrzeni obhaji? Jestli mne za podminek, kdy spolupracuju, mam doklady, nic sem nespachal hodi do cely, tak pro mne je to jasny win, protoze tohle nevim jak by uhadali.
Prijde mi to jako nesmyslne demonizovani.


IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #20 kdy: 04 Května 2017, 19:01:40 »

A o tom, chodit kolem PaChu po spickach... takze vy vubec nereptate, secko vyhovite, ju? To je trochu v rozporu s tim, ze s opicii se nebavime, a spolupracujeme jen v mire nutne / vyzadovane zakonem.
...
Ta hranice je docela nejasna, ale tohle je uz skoro jako rikat "nejlepsi bude nedelat problemy, dycky dychnout, bez kecu ... na debilni otazky, bez pouceni, slusne odpovidat a vubec pochybeni organa prechazet, hlavne at ho nenastvete"... s cimz se tak nejak neztototznuju.

Podívejte je otázka čeho chcete dosáhnout. Pokud Vám jde o to udělat z opicajta šaška pro obveselení "TvýTrubky" tak to můžete táhnout až ala MikJe[Pan|Debil]...pokud Vám ovše jde o výhru, tak nemá smysl opicistu na jeho chyby vůbec upozorňovat, nemá smysl hrotit situaci. Důležité je to celé od samého počatku nahrávat a pak je to naopak  - chybí poučení - jedině dobře,  dal Vám nezákonnou výzvu - pokusíme se ho na to verbálně upozornit, ale podřídíme se atd. atd. cílem je nepřipustit, žádné svoje přiznání a táhnout to do SŘ a tam teprve namítat opičákovy chyby.
Úplné mlčení také nemusí být vždy produktivní, mnohdy je lépe střídmě komunikovat.

Já to obvykle vedu ve velmi přátelském a zároveň nekompromisním duchu : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4214.msg42965#msg42965

Reci o tom, ze ma policajt pistoli uz beru jako uplne pritazene za vlasy protoze to s projednavanym nijak nesouvysi. Ja mam na zadnich sedackach samonabijeci pusku, a? Nejsme v akcnim filmu.

Bohužel nikdy nevíte na jakého psychopata narazíte. A že k nim chodí téměř výhradně psychopatické osobnosti je celkem jasné.

Ale to vcelku spolu souhlasime. Mike je pacient co dela saska ze sebe. Moje pointa je, ze pokud ma clovek cas, a naladu, tak nevidim nic spatneho na tom, jim hazet klacky pod nohy. Ze je zadouci se u toho nechovat jako debil, ale spis "elegantne" s nima vydrbat povazuju za smaozrjeme.

Tady je prave ten nekozistentni rozpor ... na jednu stranu "pokud Vám ovše jde o výhru, tak nemá smysl opicistu na jeho chyby vůbec upozorňovat" ... ale pak zase rikate na nezakounnou vyzvu upozornit... neni to proste tak jednoznacne, kdy komunikovat a kdy ne, a jak... zalezi na okolnostech a co clovek sleduje ... zda to mit co nejrychleji z krku (ale bez ztraty kyticky) nebo jim oplacet.


Ja kdyz vidim skudce nekde na nesmyslnem miste merit, tak jim klidne zaparkuju primo pred cumak.
A ne, nebudu pak behat kolem auta s kamerou a pronaset huste hlasky o tom jak sem jim to nandal a chovat se jako sasek... proste tady se mi to zrovna hodi tak jsem tu zaparkoval, v cem je problem, strazniku?...

A taky jim pritom bude uplne jasne, ze si z nich delam prdel / prudim je... a taky mi to muzou zkusit dat sezrat... ale jen proto, ze ma protivnik zbrane (ted mysleno v prenesenem slova smyslu, nemyslim tim zelezo, ale moznosti jak se "branit" nebo prejit do protiutoku), jeste nebudu hned kapitulovat.
« Poslední změna: 04 Května 2017, 19:03:22 od Stilg »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #21 kdy: 04 Května 2017, 19:17:09 »

Tady je prave ten nekozistentni rozpor ... na jednu stranu "pokud Vám ovše jde o výhru, tak nemá smysl opicistu na jeho chyby vůbec upozorňovat" ... ale pak zase rikate na nezakounnou vyzvu upozornit... neni to proste tak jednoznacne, kdy komunikovat a kdy ne, a jak... zalezi na okolnostech a co clovek sleduje ... zda to mit co nejrychleji z krku (ale bez ztraty kyticky) nebo jim oplacet.

Tak ja vychazim z premisy, že můj čas je poměrně drahej, a že tedy nehodlám prodlužovat setkání s opičákem nad mez nezbytně nutnou a to za žádných okolností. Dále je mým cílem vždy vyhrát. Možná jsem v tomto ochoten ustoupit u blokové pokuty do 100 Kč v případě že jsem si 100% jist, že za to nejsou body - jinak vše ostatní do SŘ. Co se týče nezákonné výzvy - tam jsem někde pochytil, že aby bylo možno později nějak reagovat, že by měl člověk policistovi dát najevo, že sice "jménem zákona" poslechne jeho výzvu, ovšem nedobrovolně, jinak by to bylo možno snad považovat za pouhé dobrovolné splnění policistova přání (ale nejsem si tím zcela jist - nikde jsem si to nedokázal potvrdit a ani vyvrátit). NO a na ostatní chyby upozorním jen tehdy pokud se mi to v tu chvíli nějak  hodí.

Ano máte pravdu, nic není jednoznačné a záleží také na tom, jak se celá akce vyvíjí a jak reaguje protějšek.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #22 kdy: 05 Května 2017, 08:08:53 »

technický dotaz – pokud zaparkujete před měřícím opičákem a ten pak přijde za Vámi a nařídí „jménem zákona“, uposlechnete výzvy a přeparkujete?
(samozřejmě, existuje na to řešení v podobě „technické poruchy vozidla“, ale zajímalo by mne, jak jinak neuposlechnout výzvy, byť je nedůvodná…“
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #23 kdy: 05 Května 2017, 08:35:24 »

Já diskutoval jen jednou.
Když mi policajt zkoušel vykládat, že nesmím mít sluchátka. Na to jsme měli krátkou diskusi, že zákon znám docela dobře a že se s ním vsadím.
Když mi to hned teď v zákoně najde, tak mu dám stovku. Když to nenajde, dá ji on mě.
Na to mi odpověděl, že se nesází a ať jedu.
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #24 kdy: 05 Května 2017, 09:04:09 »

technický dotaz – pokud zaparkujete před měřícím opičákem a ten pak přijde za Vámi a nařídí „jménem zákona“, uposlechnete výzvy a přeparkujete?
(samozřejmě, existuje na to řešení v podobě „technické poruchy vozidla“, ale zajímalo by mne, jak jinak neuposlechnout výzvy, byť je nedůvodná…“

zase, asi zalezi na situaci, jednou jsem pocital s tim ze dojdou, a uz se hrabal v kufru, ... a asi by to auto fakt nechtelo hned chytnout...

podruhe, na jinem miste, kde jsem neplanoval nechat auto dlouho, bych namital protizakonnost a pochopitelne vyzve vyhovel, a pak zhodnotil, zda ma smysl nejaka stiznost....
ale po par minutach nastartovali a preparkovali zas oni prede mne, (mista tam bylo proste vsude moc...) a vyjet a hodit to zas pred ne uz by bylo trapny, takze sem jen ceka; chvili (a zral v aute) zda je to neprestane bavit kdyz na ne nekdo asi cumi (+ je toci auto kamera i kdyz to asi nemuzou vedet), praskli za kocarem a odjeli.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #26 kdy: 05 Května 2017, 12:24:24 »

Osobne bych nesel dal, nez ze se zeptam, a pokud nezacne odmitat, (mozna ho to lehce zaskoci a pak prekvapi az mu dam cesky doklady, a zepta se zda mluvim i cesky). Netvrdil bych, ze cesky neumim... vytvaret proti sobe dukazy, ze opicii lzu, neni moc takticke...

Takový postup asi rizikový není.. ale asi nemá moc smysl.. asi není moc šance že policajt nezkusí jestli umíte česky když uvidí české doklady na českou adresu..

To ze si z nej delam srandu pozna, i po ledasjake pouzivane odpovedi na otazky o konzumaci alkoholu, pri odmitani zpusobu provedeni zkousky, vyzadovani duvodu pro predlozeni OP

Když to je pokročilý bijec a ví co dělá tak proč ne.. ale běžný řidič by to opravdu dělat neměl..

A co presne mu dava ten duvod chtit kauci? Ste obcan, mate trvale bydliste, v minulosti ste se nevyhybal SR... jazyk tezko jako duvod obstoji, bez ohledu na to, zda Cesky umite nebo ne.

Psal jsem to na to že by řidič dělal že česky neumí.. pak když řidič zjevně jen hraje že nerozumí tak se to jako snaha vyhýbat se řízení obhájí snadno..

A konkrétně když budete hrát že nerozumíte tak že vás seberou a strčí za mříže než najdou tlumočníka je úplně reálná možnost.. i když ukázáním dokladů to riziko hodně snížíte..

A nebo at zustaneme u nas... vsici ti cizinci tohle realne riskuji?

Ano.. skutečný cizinec který se rozhodne hrát že nerozumí a neví co se po něm chce tak riskuje že ho seberou.. a i se to děje..
Ale jak jsem psal.. když aspoň ukáže doklady tak to riziko je minimální..

Ale psal jsem to s tím že řidič bude hrát že nerozumí.. ne že sice začne anglicky, ale jakmile zjistí že je čech tak přejde na češtinu a bude normálně spolupracovat..
v tom nevidím moc smysl..
jen pak policajt bude v hospodě vykládat.. "dneska si jeden blbeček zkoušel hrát na cizince, ale jsem si s ním poradil.. na mě si nepřijdou"..
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Mluvit s hlídkou cizím jazykem??
« Odpověď #27 kdy: 06 Května 2017, 02:58:12 »

technický dotaz – pokud zaparkujete před měřícím opičákem a ten pak přijde za Vámi a nařídí „jménem zákona“, uposlechnete výzvy a přeparkujete?
(samozřejmě, existuje na to řešení v podobě „technické poruchy vozidla“, ale zajímalo by mne, jak jinak neuposlechnout výzvy, byť je nedůvodná…“
Třeba že se cítíte nezpůsobilý k jízdě ( :x) a mohl byste s autem být nebezpečný sobě i okolí, čož nemá jak ověřit kromě oblíbeného mozkového myšlení. Ale to bych si nechal na ústní.
IP zaznamenána