30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci  (Přečteno 29729 krát)

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #30 kdy: 24 Října 2017, 11:57:59 »

No pokud to tak je, doporučuji zakladateli vlákna využít tuto příležitost k exkurzi do myšlení správních úředníků a s vědomím toho, že to měření neobstojí trošku pobuzerovat úředníka a zasahující zednictvo. Určitě si vyžádejte jejich předvolání. A taky si vyžádejte návod k obsluze.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #31 kdy: 24 Října 2017, 12:11:24 »

Fotku máte, vyžadejte si návod k obsluze.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #32 kdy: 24 Října 2017, 16:10:29 »

Stačí to napsat stručně, že žádám o doplnění návodu k obsluze Radaru Ramer 10c, nebo je na to nějaký vzor? A nemám rovnou požádat o nějakou lhůtu pro seznámení se se spisem? Předpokládám, že to tam nedoplní hned a předvolání mám již na 30.10.2017.
Jinak jsem k tomuto radaru našel na zdejších stránkách následující: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4000.0 Pravděpodobně to bude použitelné i na můj případ, neboť na fotografii nevidím žádný údaj o délce vozidla.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #33 kdy: 24 Října 2017, 17:49:54 »

Co se týče délky vozidla tak to je něco co bylo v nějakém starém návodě a nyní to už není nikterak aktuální. Tedy, pokud nedodají nový návod, není od věci třeba v odvolání toto použít s odkazem na nějaký veřejně dostupný návod. Ale váhu tomu moc přikládat nelze.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #34 kdy: 24 Října 2017, 19:18:13 »

Mám žádat o návod k obsluze radaru u ústního jednání? Nebo teď, poštou?
Hledám a pročítám co jen jde, ale nikde jsem nenašel nic zřejmého. Na jednání chci jít buď připraven, nebo tam vůbec nejít a neplýtvat dovolenou.
Děkuji za odpovědi
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #35 kdy: 24 Října 2017, 20:10:22 »

On tu tuším ale někde byl v sekci odborná literatura...ono bude lepší se připravit doma podle mě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #36 kdy: 24 Října 2017, 21:06:59 »

Vhodnější než požadování návodu bez dalšího je zdůvodnit, proč by to SO měl dělat, co by se tím mělo dokázat. Tedy klidně nějak obecně předestřít argument, že vozidlo opouští fotku a není nejspíš v radarovém svazku, který kdovíco vlastně změřil. Návodem by se ověřilo, kde vlastně to vozidlo má být. Nechcete-li to úřadu dávkovat, tak zmínit i význam těch vodorovných čar. SO pak nebude mít na výběr, protože ten argument není zjevně nesmyslný, opatření návodu není nijak zvlášť složité a kdyby to zkusili ignorovat nebo arogantně vypořádat tak, že certifikovaný radar a proškolený fízl nemohou měřit chybně, hodí jim to odvolačka na hlavu kvůli dostatečně nezjištěnému skutkovému stavu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 027
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #37 kdy: 24 Října 2017, 22:14:43 »

... že certifikovaný radar a proškolený fízl nemohou měřit chybně...
K tomuto si dovolím poznamenat, že auto s technickou a řidič s absolvovanou autoškolou znamená nemožnost existence přestupku. :-)
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #38 kdy: 27 Října 2017, 16:41:44 »

Vřelé díky všem přispívajícím.
V pondělí jsem si to přeložil na hodinu, která mi vyhovuje.
1. Budu žádat návod k radaru do spisu.
2. Zpochybním záznam o přestupku, neboť mi ho dobytci nenechali proškrtat a neukázali mi jej k pořízení fotografie - doložím videozáznamem z místa.
3. Zpochybním fotografii, neboť vozidlo není uvnitř radarového svazku a chybí údaj o délce vozidla (vycházím z dostupného návodu na internetu).
4. Budu požadovat předvolání policistů a chtít po nich odpovědi na otázky, které si připravím.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #39 kdy: 27 Října 2017, 22:28:09 »

Vřelé díky všem přispívajícím.
V pondělí jsem si to přeložil na hodinu, která mi vyhovuje.
1. Budu žádat návod k radaru do spisu.
2. Zpochybním záznam o přestupku, neboť mi ho dobytci nenechali proškrtat a neukázali mi jej k pořízení fotografie - doložím videozáznamem z místa.
3. Zpochybním fotografii, neboť vozidlo není uvnitř radarového svazku a chybí údaj o délce vozidla (vycházím z dostupného návodu na internetu).
4. Budu požadovat předvolání policistů a chtít po nich odpovědi na otázky, které si připravím.

Přečtěte si toto, ať víte  + další díly:

http://road-fens.cz/fsm-8-1-spravni-rizeni-prava-ucastnika/
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #40 kdy: 31 Října 2017, 06:58:10 »

Dobré ráno,
včera proběhlo jednání. Vznesl jsem připomínky, viz. příloha (omlouvám se za mírně rozmazaný text). Po doplnění návodu do spisu předpokládám, že by mne měli kontaktovat? Policisté budou předvoláni, pravděpodobně bych pak podle návodu připravil otázky. Je to správný postup?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #41 kdy: 31 Října 2017, 07:45:23 »

Akorát vypočtená délka vozidla, to je podle mě nedůležitý údaj. Každopádně hezké
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #42 kdy: 31 Října 2017, 16:27:25 »

Podle návodu jde o mandatorni součást fotografie. Pokud to tam chybí, mel radar nejakou poruchu nebo měřili něčím jiným nez je ramer 10c.

Podle te délky by se také porovnáním s reálnou délkou vozidla zjistilo, ze radar měří blbosti. To je asi taky skutečný důvod, proc tam těmto údaj neni.
IP zaznamenána

Sudaler

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 314
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #43 kdy: 30 Prosince 2017, 18:17:17 »

Dobrý den,
tak jsem absolvoval výslech svědků. Každý svědek šel dovnitř zvlášť, nejprve se ho úřednice ptala, co k celé věci řekne, a poté jsem pokládal otázky já.
Obou fízlů jsem se ptal v podstatě na to samé. Nejprve, zda probíhalo měření podle zákona a návodu k obsluze k příslušnému radaru, a vzápětí jsem se zeptal, zda ví, kde je na fotografii radarový svazek, jak je vyznačený a nakonec proč se v něm nenachází vozidlo, ale kovové předměty. Ihned po otázce, zda vědí, kde je radarový svazek, se začali chovat arogantně, že prý je nebudu zkoušet, jestli jsem školitel atd., a 1. fízl (a zároveň operátor radaru) dokonce řekl, že to nepotřebuje vědět (zaprotokolováno).

Něco podobného jsem očekával, takže jsem si myslel, že mám vyhráno. Poprosil jsem tedy úřednici, aby mi poskytla návod k obsluze, načež mi odpověděla, že ho nemá k dispozici, neboť jsem jej nepožadoval. Ihned jsem se ohradil, že jsem jej požadoval a dokonce je to z posledního ústního jednání zaprotokolováno. Řekla:
"Tedy dobře, tak jste ho požadoval, ale je na správním orgánu, zda tento důkaz považuje jako stěžejní, a to nepovažuje. Zde máte dva proškolené svědky."
Na to namítám: "To, že je někdo proškolený podle Vás znamená, že nemůže udělat chybu?"
Na to odpověděla něco ve smyslu, že neznamená, ale v současné době tam prostě návod není.

Nechal jsem tedy znovu zaprotokolovat, že požaduji dodání návodu k obsluze do spisu a dodal jsem, že se k výslechu svědků vyjádřím až ve chvíli, kdy bude ve spisu návod.

Jsem velmi nasrán, neboť se mi zdá, že si se mnou chce deprimovaná, nedostudovaná úřednice v přechodu vytřít prdel.
Nějaké návrhy?
Děkuji a přeji pěkný den.
« Poslední změna: 30 Prosince 2017, 18:26:07 od Sudaler »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Protiprávní postup "civilní" octavie, údajně 62 km/h v obci
« Odpověď #44 kdy: 30 Prosince 2017, 18:48:16 »

No, mně se to líbí, postupoval jste naprosto korektně a oni Vám velice pěkně nabili střelivo do odvolání. Už jen to jak se vymlouvají, že Vám neumožnili si zdokumentovat záznam svědčí o jejich zaujatosti a možné pozdější manipulaci se záznamem. Řekl bych, že Váš výslech byl přímo vzorový… ;)
IP zaznamenána