30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručování do DS  (Přečteno 11355 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #15 kdy: 30 Března 2017, 22:25:06 »

Ja ji aktivně využívám a prave i magistrát to ví, konkrétně tenhle co mi zase pise. Díky moc za rady.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #16 kdy: 31 Května 2017, 14:59:16 »

Připojím svůj dotaz sem. Mám DS a dnes ve schránce papír od odboru s. činností a že mám dopis k vyzvednutí na úřadě. Jde o stejné město kde bydlím, tak asi někdo z města osobně doručoval. Předpokládám že platí to samé kdyby to šlo přes poštu že?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #17 kdy: 31 Května 2017, 15:01:05 »

Tak. Pomyslíte si, že to je od nich hezké a to je asi tak vše.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #18 kdy: 11 Června 2017, 21:46:04 »

Bude platit "měl a neseznámil", když si půjdu vyzvednout na poštu potvrzení o přijetí na vysokou a pošťačka se mi tam do ruky pokusí nacpat některou z těch asi 5 pokut, co jim tam leží? (mám DS)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #19 kdy: 11 Června 2017, 22:46:09 »

Ne, to nelze. To už je odmítnutí a tudíž fikce doručení. Mohou si opsat platnou občanku a tedy je jasno že nekecají.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #20 kdy: 11 Června 2017, 22:59:39 »

Pokud máte sledovací číslo té zásilky k vyzvednutí, tak je občas možné nechat si ji přeposlat na jinou poštu …
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #21 kdy: 12 Června 2017, 00:02:07 »

Myslel jsem si to... tak sledovací číslo mám, ale asi to risknu a vyberu si všechno, kdo ví, co lákavého tam na mě čeká xD
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #22 kdy: 12 Června 2017, 01:05:22 »

Bude platit § 24(4) SprŘ - Jestliže osoba uvedená v odstavci 3 předání poučení znemožní nebo jestliže i přes poučení podle § 23 odst. 5 nebo podle odstavce 3 doručení neumožní, písemnost se považuje za doručenou dnem, kdy k neúspěšnému pokusu o doručení došlo.

Jestli dopis od VŠ je rozhodnutí o přijetí, tak vás to nemusí trápit, ostatně už z toho, že víte, že jste přijat, vám to patrně bylo doručeno v souladu s vnitřními předpisy školy prostřednictvím informačního systému, a i tak nevyzvednutí nezpůsobí ve vztahu s VŠ žádné problémy - buď se to doručí nějak fiktivně, nebo to bude škola zkoušet dál a vrazí vám to do ruky třeba při zápisu či jiné příležitosti, rozhodně se nestane, že by kvůli nevyzvednutí dopisu nastala nějaká komplikace.

Pokud o těch ostatních dopisech víte, že to je nějaká dopravně přestupková buzerace, tak to tam radši nechte ležet a využijte momentální výhodu, kterou proti úřadu máte.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #23 kdy: 12 Června 2017, 08:10:09 »

No já si právě nejsem jistý, co všechno tam leží (co je s pruhem a co ne atd.), tak to pro jistotu vyzvednu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #24 kdy: 12 Června 2017, 08:20:18 »

No, zakazovat vám to nebudu. Ale v zásadě byste ke každé zásilce doručované podle správního řádu měl dostat poučení o možnosti doručení fikci, kde je mj. i označení odesílajícího správního orgánu (a nepovinně tam často bývá i č.j., sp.zn. či podobný identifikátor), obdobně to platí i pro zásilky podle dalších procesních předpisů (soudy, podle daňového řádu ...). Takže už z toho byste měl mít poměrně konkrétní představu, o co jde.

To, k čemu máte jen oznámení od pošty, můžete prolustrovat podle sledování zásilek a odhadnout podle místa podání, o co se jedná, případně to lze obvykle zjistit i telefonátem na poštu (pod záminkou např. doslání jinam). U těchto běžných zásilek navíc lze požádat o prodloužení úložní doby, takže lze vyčkat, až těm pruhovaným uplyne úložní doba a budou vhozeny či vráceny, následně si můžete normálně vyzvednout ty nepruhované ...
IP zaznamenána

Rod

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #25 kdy: 12 Června 2017, 14:13:54 »

IZS> Zmíněná služba České pošty se jmenuje "změna ukládací pošty", je zdarma a lze si přeposlání zásilky na jinou poštu jednoduše naklikat. Sám jsem tuto službu několikrát využil a zatím pokaždé fungovala. Že je zásilka k vyzvednutí na "nové" poště pak lze zjistit přes trasování.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #26 kdy: 01 Července 2017, 12:40:41 »

Půlka z toho byly rozhodnutí o přijetí na VŠ, druhá půlka mě nezajímala, tak jsem zamáčknul slzu nad tím, že si nedám zarámovat přijetí na PF a nechal to tam všechno vyhnít. Každopádně děkuji za informace, třeba se mi jednou (nebo někomu jinému) budou hodit :)
Pokud jde o ty identifikátory, zpravidla na tom lístku bylo jen PSČ pošty, na které byla zásilka podána, což je pro mě nic neříkající :/
IP zaznamenána