30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručování do DS  (Přečteno 11466 krát)

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Doručování do DS
« kdy: 29 Března 2017, 21:40:51 »

Zdravím přítomné,

chci se zeptat, kdo vše má za povinnost doručovat do DS a kvůli čemu?

Mám například na poště dopis z magostrátu, nevím ani kvůli čemu, možná přestupek proti majetku nebo nějaká kravina, každopádně, nemělo by to jít do DS? Úřady, magistráty a soudy by měli doručovat do DS ne? Mohu tedy vše poštou zdatně ignorovat?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2017, 21:53:43 »

Státní moc má povinnost přednostně doručovat do DS, porušení této povinnosti je nesprávný úřední postup.
Je důležité v této situaci zajistit, aby nemohli nijak prokázat, že se adresát s písemností odeslanou papírovou poštou seznámil. Tedy nepřebírat proti podpisu. Případně se nikde písemně "nepodřeknout", že víme, co v té písemnosti stálo.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2017, 21:57:11 »

Jasně, takže ať je to co je to, jak to jde od úřadu, musí být primárně doručeno do DS, jinak se mohu ohánět tím, že mi nic nedošlo.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #3 kdy: 30 Března 2017, 01:46:50 »

Přesně tak.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #4 kdy: 30 Března 2017, 07:37:11 »

Záleží, čeho chce člověk dosáhnout, variant a kombinací je mnoho.
Pokud je cílem nechat je provést všechny úkony až prakticky do konce a pak jim to (např. na začátku exekuce) vrátit opět na začátek a tím získat časovou výhodu, tak ano. Nepřebírat, neseznamovat se PROKAZATELNĚ s posílanou listinou.
Nevím, co je to za město, ale párkrát se mi podařilo rozumně domluvit s místní pošťačkou...
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #5 kdy: 30 Března 2017, 07:40:12 »

Tak já stejně po většinu času nejsem doma a zbytku rodiny řeknu, aby prostě za 10 dní nic nepodepisovali a ani nepřebírali, pošťačka u nás je dobrá.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #6 kdy: 30 Března 2017, 10:18:47 »

...zbytku rodiny řeknu, aby prostě za 10 dní nic nepodepisovali a ani nepřebírali, pošťačka u nás je dobrá.

Ona by to ani nikomu jinému než Vám dát neměla...
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #7 kdy: 30 Března 2017, 10:19:52 »

Pokud nejde o úřední psaní, tak dává vše tomu, kdo pro to dojde k brance.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #8 kdy: 30 Března 2017, 17:41:58 »

... jinak se mohu ohánět tím, že mi nic nedošlo.

Pouze v případě, že si ten dopis nevyzvednete, tj. že nikde nic nepodepíšete. Po 10 dnech ten dopis buď poputuje zpátky, nebo vám ho vhodí do schránky. V tomto případě (a pouze v tomto případě) se to doručení "nepočítá", pokud máte DS. Protože z té schránky to může vytáhnout už kdokoliv, že...

Nicméně je dobré držet se aspoň orientačně v obraze, ono není moc příjemné, když se najednou objeví exekuční výzva. Občas stačí jen zavolat na poštu a zeptat se, co je to za dopis, jestli je k tomu nějaký poučení, apod.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #9 kdy: 30 Března 2017, 18:29:21 »

Co obecně vše muže přijít z Magostratu? Obálka se zeleným pruhem a poučení nikde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #10 kdy: 30 Března 2017, 20:41:30 »

Zelený pruh by měl být soud.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #11 kdy: 30 Března 2017, 21:47:26 »

Tak možná taťka jen přehlédl barvu, ale každopádně je u toho útržek, že to je z magostrátu a číslo jednací, mám po 10ti dnech dělat, že nejsem doma, aby to prostě skončilo ve schránce a aby mě pošťačka nemohla znásilnit o nějaký podpis a v případě nějakého přestupku, to mohu ignorovat protože primárně to mělo jít do DS. Je to tak?
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #12 kdy: 30 Března 2017, 22:12:22 »

A kdyby náhodou pošťačka zastihla, tak hlavně neodmítat, ale říct že u sebe nemám občanku ani jiný doklad, třeba že zůstaly v práci...
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #13 kdy: 30 Března 2017, 22:18:13 »

To jsem potřeboval slyšet, je pravděpodobně ten den kdy bude po 10ti dnech chtít hodit do schránky dopis budu doma.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Doručování do DS
« Odpověď #14 kdy: 30 Března 2017, 22:22:47 »

A kdyby náhodou pošťačka zastihla, tak hlavně neodmítat, ale říct že u sebe nemám občanku ani jiný doklad, třeba že zůstaly v práci...
Bez podpisu si tam může stejně napsat co chce, včetně oblíbeného "odmítl převzít, odmítl podepsat".

... a aby mě pošťačka nemohla znásilnit o nějaký podpis a v případě nějakého přestupku, to mohu ignorovat protože primárně to mělo jít do DS. Je to tak?
I kdyby pošťačka chtěla znásilnit o podpis tak klidně nepodepsat, většinou na reakci "tohle nechci, tohle nechci, tohle si vezmu" jen blbě čumí. Pokud to vhodí do schránky bez podpisu tak se dá rozporovat správnost doručení protože DS. Jen je potřeba mít tu DS nejen založenou na poště, ale i aktivovanou (nebo taknějak se to tu řešilo).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.