30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Alkohol 0,71-0,62-0,56  (Přečteno 34526 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #45 kdy: 30 Března 2017, 21:10:09 »

Takhle vysoké hodnoty se nepodaří odmávnout na jednom jednání. Na úřadech sedí lidé se spasitelským komplexem, kteří Vás zachrání i proti Vaší vůli.
6 měsíců je víceméně jistých právě z výchovných důvodů, nikdo spěchat nebude. Takže v podstatě bojujete o peníze, body a záznam proti riziku delší doby neřízení než 6 měsíců. Rozhodnutí můžete odložit po prvním dojmu z toho, kdo Vás bude konkrétně řešit ve správním řízení. S tím se můžete rychle seznámit, když půjdete omrknout spis.
Pokud auto nepotřebujete profesionálně, tak osobní přepravu lze řešit motorovou koloběžkou (za ušetřených 15.000).
http://www.motokolobezky.cz/cs/benzinove-kolobezky 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #46 kdy: 31 Března 2017, 00:03:43 »

při kontrole motor bezel aby nebyla v aute zima....

Tohle klidně popřete - v protokolu od policie to není a naopak se těšte, aby to policisté u výslechu uvedli - ihned se to jejich povídání a psaní znevěrohodní.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #47 kdy: 31 Března 2017, 00:10:14 »

při kontrole motor bezel aby nebyla v aute zima....

viděl jsem někde rozhodnutí, že tím řidičem se stáváte práve jakmile nastartujete. Nicméně jak píšu níže - v protokolu o nějakém běžícím motoru není ani slovo, tak si toho buď vůbec nevšimli nebo udělali fatální chybu a pokud to vypoví - lze to využít.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #48 kdy: 31 Března 2017, 01:06:12 »

případně má někdo zkušenost jak dlouho by to mohlo probíhat to celé? Např. úřad bude muset předvolat svědky a pod.... to se bude natahovat...jedině zkusit  nějak zda to napoprvé smetnou ze stolu.... a pokud nesmetnou je nejrychlejší cesta přijmout trest jaký dají (právě zase když je budu prudit tak se pak naštvou a dají treba  o mesíc dva více)

To celé záleží na mnoha faktorech
1) lze v případě výhry žádat o náhradu cestovních výdajů - podle mne ano ale nejsem na to odborníkem a mohu se mýlit (ujistěte se o tom - třeba navštivte právní poradnu a zaplaťte si konzultaci *)
2) pokud ano - bude si to ouřada uvědomovat ?
3) velikost úřadu - na malém by to mohlo být rychlejší

*) pokud půjdete do té poradny - neříkejte jim pravdu zeptejte se jen zda v situaci kdy jste neřídil a nadýchal lze v případě vítězství počítat s náhradou škody
Pokud se s tím dá počítat - i když to pak bude jistě ještě běh na dlouhou trať (a já myslm že dá) pak bych do toho stoprocentně šel, protože budete mít páku na urychlení procesu a pokud se to nepodaří tak alespoň finanční kompenzaci.

Jinak podle mně (můj osobní odhad) je to časově skoro vyrovnané - boj bude trvat půl roku až rok - dva roky by už byl totální extrém kterému nevěřím.
Při prohře či neboji dostanete zákaz minimálně 9 měsíců až rok (s 6m nepočítejte ani náhodou kvůli recidivě) navíc kvůli té recidivě nemusí papíry vrátit po polovině.
Při boji maximálně můžete dostat rok i kdyby jste je nasral až do nebe.
Při žádání v polovině to není tak že máte papíry po půlce zpátky , ale připočítejte si k tomu ještě 2-4týdny vyřizování.

Takže mi z toho vychází, že při "neboji" v nejlepším případě budete bez papírů cca 5 měsíců - vše si zaplatíte sám a ještě vás to bude stát cca  10000-15000 navrch. Nicméně není vyloučeno že dostanete maximální pálku 12 měsíců a po polovině Vám je nevrátí.

Při boji můžete získat papíry v zásadě hned (pokud se vám podaří přesvědčit ouřadu že na vás v zásadě nic nemá podpoříte to  Vaším zdravotním stavem a odhodláním vymáhat*) v případě úspěchu způsobenou škodu)
Není to nijak obrovská šance - ale je zde a minimálně toto bych zkusil

*)Samozřejmě je to potřeba zformulovat tak aby to neznělo jako nějaká výhružka. Dále mějte na paměti že úřední osobě (dále jen UO) jste totálně u prdele a jediný její zájem je hladce vybrat peníze a udělit trest (statistika je svině a když neuděluješ dost trestů kmánům nemůžeš je pak odpouštět pánům). Nemějte strach že ho svým odporem (samozřejmě vše podávejte v klidu bez emocí) nějak výrazně naštvete a kvůli tom se bude po Vás vozit. Samozřejmě se to může stát, ale pokud v tom budou ze strany UO emoce, dříve nebo později se při jednání podřekne (protože jen vám namydlit schody a neužít si pocit vítězství málokdo dokáže potlačit) a okamžitě jsou z toho zase body pro vás. Nicméně už jsem za svůj nekrátký život jednal s mnoha ouřady a pod. a většinou pouze optimalizovali svůj čas a úsilí k pro ně co nejrychlejšímu zisku (čas vs peníze). Proto také nečekejte nějakou úlevu když se jaksi nebudete cukat - to vám samozřejmě naznačí - protože když se necukáte - nemají s tím žádnou práci. Pro výši trestu je rozhodné pro něho především to co "uhádá" oproti případné odvolačce - čili to jestli se budete nebo nebudete bránit na trest nebude mít žádný významný vliv.

Pokud "boj" nevyjde v prvním kole, tak to sice není nic moc - ale opět myslím že do půl roku by se to mohlo a do roka skoro určitě mělo vyřešit. Pokud budou dělat výrazné obstrukce j možné na ně zatlačit hrozbou náhrady škody.

No nic - je to na Vás - já bych rozhodně bojoval.

P.S. - Zatím jsem v životě zažil že z těch co vyslyšeli vábení ouřady s tím že se nebudou cukat výměnou za nižší trest jich většina valila oči na to jaké pálky nakonec dostali.....

P.S.S. - Nezapomeňte - jakmile překročíte práh úřadu začněte nahrávat (stačí zvuk) a vypněte to teprva až vyjdete ven. Není to neslušné, nikomu o tom říkat nemusíte, je to Vaše právo.

 
 



 

 
« Poslední změna: 31 Března 2017, 01:11:57 od pk202 »
IP zaznamenána

pu34

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #49 kdy: 31 Března 2017, 10:12:17 »

je to malinké mesto s 6 tis obyvateli....
IP zaznamenána

pu34

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #50 kdy: 26 Května 2017, 10:39:02 »

dnes mi doslo pozvání  na zahájení řízení o přestupku a předvolání k ustnimu jednání,
 jen  nechápu kde a jak došli k číslu 0,47 promile :

cituji :
odborným měrenim detekcnim pristojrm Drager bylo zjisteno 0,74 alkoholu v dechu, opakovaným mereni v case 3:13:51 bylo zjisteno 0,62 alkoholu v dechu a třetí dechovou zkouškou v čase 3:19:31 bylo zjisteno 0,56 alkoholu v dechu, kdy jako nejnižší prokazatelná hodnota alkoholu v krvi byla zjištěna 0,47 promile.....

jak došli k číslo 0,47 promile??

mohu u řízení něčí argumentovat pro možnost snížení doby zákazu řízení?

diky moc
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #51 kdy: 26 Května 2017, 10:55:45 »

Ano, jest zde několikanásobně opakováno, že jste řidič nebyl.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #52 kdy: 26 Května 2017, 12:23:49 »

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #53 kdy: 26 Května 2017, 12:27:27 »

jak došli k číslo 0,47 promile??
Taky mi to neštymuje - mno chtějte to od nich písemně vysvětlit - ale podle mne nebyla dodržna metodika

mohu u řízení něčí argumentovat pro možnost snížení doby zákazu řízení?

Hlavně nedejte na nějaké kecy, že když pořádně zežmouláte čepici, ke všemu se přiznáte, v předklonu poníženě poprosíte atp. , že Vám dají nějakou nižší sazbu než když se budete bránit.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #54 kdy: 26 Května 2017, 12:48:08 »

No tak k tomu číslu zřejmě došli tak, že od 0,71 odečetli 0,24. Hodnotu 0,71 uvedl zakladatel vlákna v prvním příspěvku a v názvu tématu (ale proč je v předvolání 0,74?). Každopádně rozdíl mezi prvním a druhým měřením je více než 10 %, takže by tato hodnota neměla být brána v úvahu.
Když už, tak 0,62 - 0,24 = 0,38. Bohužel výsledek je stejný, resp. možná o pár Kčs levnější.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #55 kdy: 26 Května 2017, 13:18:20 »

Přesně tak. První hodnota (nepotvrzená opakovaným měřením v rozpětí +/- 10 %) by vůbec neměla být brána v úvahu. U těch, které se do příslušného intervalu vešly, tvrdí metodika, že se má vyjít z průměru, tedy prokázaná hodnota by měla být (0,62 + 0,56) / 2 - 0,24 = 0,35. (Tady se nabízí i úvaha, zda místo z průměru by se nemělo vycházet spíše z té nižší hodnoty, ale v jiné zde odkazované kauze, která prošla přes KS v Ostravě, se k tomu soud postavil tak, že metodika je pomalu víc než zákon a na takové úvahy není prostor.)

Nicméně je jestli 0,38 nebo 0,35 je fuk. Obojí je hodnota spíše nižší (ve většině Evropy tolerovaná), obojí je též nad 0,30, tedy za 7 bodů. Pokud jde o výši trestu, nějaké smlouvání nemá smysl, ale poukázat na vše, co svědčí ve prospěch řidiče, neuškodí (tj. nízká hodnota, chudý rejstřík přestupků či jiných deliktů, ...).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #56 kdy: 26 Května 2017, 21:55:19 »

Nicméně je jestli 0,38 nebo 0,35 je fuk. Obojí je hodnota spíše nižší (ve většině Evropy tolerovaná), obojí je též nad 0,30, tedy za 7 bodů. Pokud jde o výši trestu, nějaké smlouvání nemá smysl, ale poukázat na vše, co svědčí ve prospěch řidiče, neuškodí (tj. nízká hodnota, chudý rejstřík přestupků či jiných deliktů, ...).

Zde se dá ještě bojovat směrem že neřídil. Jízda byla "prokázána" pouze na základě jeho vyjádření (přiopilý probuzený). To jsem měl na mysli, když jsem říkal že nemá smysl se bát a žmoulat čepici, že by potom přišel horší trest.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #57 kdy: 26 Května 2017, 22:05:31 »

Jo, úřadu bych naservíroval dvě věci:

- jiné důkazy že jsem řídil nemají a přiznání nesmí být jediný důkaz.
- výpověď člověka pod vlivem nelze brát zcela vážně a už vůbec ne jako podklad pro úřední jednání.
IP zaznamenána

pu34

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #58 kdy: 27 Května 2017, 11:35:25 »

přepsal jsem se, správne je 0,71-0,62-0,56 
už vím :

 0,71-0,24 je práve 0,47 proč použili tu nejvyšší hodnotu? Je to nějaké divné....nespletli se a nemelo tam být napr  "nejvyšší prokazatelná hodnota je 0,47" ?

a dle toho co jsem četl by měla být nejnižší prokazatelná hodnota 0,32  ?  nebo je to jinak?

jak se to má správně posuzovat ty tři hodnoty? je na to nějaký předpis nebo to každý uřad dle sebe postupuje?

Taky je fakt že alkohol klesal rychle mezi 1. a 2. meření více nez 10 procent mezi 2. a 3. meřením 9,7 procent...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,71-0,62-0,56
« Odpověď #59 kdy: 27 Května 2017, 12:25:10 »

Kdybyste si příspěvky trochu pročetl a prohledal fórum, tak se nemusíte zbytečně ptát.

* nejvyšší prokazatelná hodnota je právě ta, která vychází z nejnižšího měření, resp. z nějakého statistického zpracování s vhodně zvolenými parametry respektujícími zásadu in dubio pro reo, naopak nejnižší prokazatelná hodnota by dávala smysl jen v případě, že by byla nějakým závazným předpisem předepsána minimální přípustná hodnota alkoholu (jako např. pro roboty ve Futuramě), jinak nemá zjištění, že skutečná hodnota byla prokazatelně nižší než X, žádný praktický význam

* posuzování se řídí metodikou ČMI č. 114-MP-C008-08, stačí hledat

* ano, viz též výše, první měření by se kvůli příliš rychlému klesání nemělo brát v úvahu a u zbývajících by se mělo vycházet z průměru
IP zaznamenána