30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14

Autor Téma: japonec - komplikace ? :-)  (Přečteno 215521 krát)

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
židlochovice 2014
« Odpověď #105 kdy: 23 Září 2014, 20:10:40 »

Tak pro fanoušky zábavy okresního formátu zde podrobné svědectví.

Po několika případech a spoustě vyměněných podání, jsem se rozhodl, že do Židlochovic zavítám osobně, abych měl tu čest s úřednickou elitou jižní Moravy. A výsledek mne nezklamal.
Pro úplnost musím uvést, že jeden případ jim kraj hodil na hlavu, protože "neodložili řešení přestupku" formou zápisu a vrhli se hned na SPRDEL. (o dalších asi 10 chybách ani nemluvě, nicméně na ně ani nedošlo.
Několik dnů po trpké zkušenosti s krajem, Židlochovičtí hodili flintu do žita a uvedený případ odložili. Bez důvodu, jen tak. (ale měli tu odvahu mi to napsat, mohli to také nechat v tichosti prekludovat, že ?
ˇ
Soudruzi v Židlochovicích se chytli rady kraje a záhy u dalšího případu vyhotovili krásné odložení řešení přestupku a vložili do spisu a vrhli se na SPRDEL. Nicméně pozorný uživatel našeho webu už ví.
1. měli ID kartu řidiče, adresu, řidičák, ... prostě kompletuš informace. Částečně v latince, částečně indština, částečně arabština, protože ten pacholek řidič byl narozen v Indii, toho času požívající výhod občanství UAE.  (původního japonce s dialektem kansai-ben jsem nahradil Indem s drávidským nářečím, což je naprosto běžný dialekt v okolí jeho místa narození)
dále obdrželi informaci, že se v měřeném úseku stala dopravní nehoda. Celý dokument je v tomto vláknu.

do rozhodnutí o vině sprdelí uvedli, že provozovatel neuvedl údaje, které by vedly k řidiči. Informaci o nehodě úplně přehlédl.
vybaven do datovky zaslaným spisem jsem se tedy dnes ráno vydal do této pochybné vesničky s cílem se pobavit.

Vešel jsem do místnosti s manželkou obviněného s úsměvem na rtu a sdělil jim, že bych si přál, aby ona zde seděla, pokud jim to nebude vadit. Žádná odpověď - tedy konkludentní souhlas. Naopak tam seděl bodrý strejda, který celou hodinu nedělal nic jiného, než že si pod vousy brmlal něco, co zřejmě psal do PC. Nebyl mi představen, ale bylo mi to fuk,  - ostatně pokud už jsem někde známá firma, většinou si zvou posily, a tak jsem to i bral.

Zahájil jsem velkoryse. Sdělil jsem paní, že jsem dlouho váhal, zda je obšťastním svou návštěvou, ale poté, co již delší dobu sleduji jejich marné úsilí prokázat mým klientům nějakou vinu, jsem se rozhodl přijet a v následné rozpravě jim ukázat světlo na konci tunelu. Teta byla trochu překvapená, nic zlého netušila a jala se k výslechu.

Předběhl jsem jí a opatrně se optal jestli už mohu. (to je moje typická finta jak zahájit jednání a nepozorného úředníka zmást - a třeba mě zapomenout poučit)
Dostal jsem zelenou a tak jsem spustil

1. vysvětlete mi prosím, jako malému dítěti, jak jste došli k tomu, že uvedeného řidiče považujete za nedostupného a informace k němu za nedostatečné ?
teta začala klasicky: není to v latince, jsme česká republika, chci to česky. (ovšem to mohla chtít v doplnění údajů - resp. byla povinna chtít. ale neučinila tak)
já jí odvětil, že by mě zajímalo, jak by se indové nebo arabové dívali na latinkou psanou adresu a ať mi popravdě odpoví, jestli takový dopis může dojít.
Ona že to neřeší, že takto běžně posílají :-)
opáčil jsem že tím ale jednoznačně maří průběh jednání, že v těchto zemích latinku moc neumí...
chvilku jsme se tahali o to, jestli provozovatel s řidičem mluvil a jakou řečí až jsem to utnul výrokem, že nevím a že to nepovažuji za podstatné.

Ještě mě zkusila nachytat: cizinci mají přeci pas a tam je to i latinkou. Řekl jsem mi, že to je mi šumafuk, že zákon mi přikazuje znát identifikaci řidiče bez dalších podmínek, to jsem jim dal - dokonce fotkou ID karty a tím to považuji za uzavřené.

2. poté jsem se optal, jestli si všimla, že provozovatel oznámil skutečnost dopravní nehody a jestli je si vědoma, že tato skutečnost přímo vylučuje zahájení SPRDELe. Ona že všimla, ale že na fotografie z buzerbudky je auto celé a tedy že se dopravní nehoda nestala.

odcitoval jsem jí tedy znění zákona... nehoda v souvislosti s jízdou v měřeném úseku a položil jí na stůl fotografili zničeného kola. Paní se sklesle optala co se stalo, tak jsem jí nadiktoval do protokolu, že auto najelo na cihlu ležící na silnici a došlo k významnému poškození kola.

Ona ve snaze zachránit čest se ptala na nesmysly - kdy se provozovatel o nehodě dozvěděl, kdy je to focené a tak. Tak jsem jí náležitě poučil, že to vůbec nesouvisí s případem a ať neodbíhá od tématu.

Poté jsem jí sdělil, že si opět naběhli na vidle u kraje, protože neobeslali řidiče nebo se nedotázali na doplnění informací o řidiči, dále že úplně pominuli skutečnost dopravní nehody a že jsou vlastně v pytli.

protože když už se jednou SPRDEL začne, lze z ní utéct pouze v případě, že je auto v přepisu a nebo Fero ukradl auto, či značky. A to se nestalo, takže mne moc zajímá, jak s tím naloží. Načež jsem se začal usmívat jak sluníčko na hnoji, protože to nejlepší mělo přijít.

Kontrolovala zápis a já se jí ptám - budeme tedy končit ? a ona že asi ano. takže prosím do protokolu, zmocněnec uvádí, že nebyl poučen o svých právech před jednáním a cítí se být hrubě poškozen na svých právech. Paní se rozklepaly ruce a toho využil dosud brumlavý strýc od stolu naproti a zvolal: já jsem poučení slyšel, zapište to, já jsem svědek.
Na to já mu říkám už zmíněnou větu - nevadí Vám, že lžete ? nahrávám si jednání a bude prokázáno, že jsem poučen nebyl. Strýc ztratil barvu ale ne důstojnost a dál tvrdil, už mírněji, že nějaké poučení bylo. tak jsem tedy řekl tetě, ať napíše, že svědek uvádí, že nějaké poučení bylo :-)
nastala tahanice co tam napíše a tak jsem dodal - a já chci, aby tady přítomná byla uvedena že poučení neslyšela. teta se zamračila a řekla: ale ona není účastník : A já říkám, no ale tady pán také ne, takže to tam napište a je to. Navíc je to můj protokol, moje podání vysvětlení a já to tam chci, takže šup sup.
Odevzdaně napsala a já jí říkám - předpokládám, že víte který paragraf o poučení to je, tak to tam prosím doplňte. A strýc začal - těch poučení je víc.... hodil jsem po něm očko, vytáhl ipad a začal mu číst správní řád, konkrétně body, které mi v rámci poučení měli sdělit...
strýc se nasral, vytáhl nějakou Lumii, namířil čočkou na mě a s naprosto falešným úsměvem mi sdělil, že si jen tak hraje s telefonem - přičemž bylo zřejmé, že mne nahrává. nahrával si celou pasáž, kdy jsem je poučoval o tom, jak mě měli poučit. pak toho nechal, protože mi to asi nevadilo .

tetě jsem sdělil smutnou novinu, že jsme tam dneska seděli vlastně zbytečně a že bez poučení jsme se nikam nedostali.
(dobré na tom bylo, že ona tvrdila, že zmocněnec je účastník řízení, v Jablonci říkali že asi ne, ale že to prověří :-)

paní, zřejmě instruovaná vrchním soudruhem ÚV začala hlasitě pronášet - jak při vojenské přísaze: rozhodnutí vyhlášením... spousta nudných vět - prostě okamžitě po tomto nebetyčném fiasku rozhodla vinou SPRDELí. V duchu jsem si říkal, proč to dělá ? přeci musí vědět, že bude na kraji za úplnou krávu, s odpuštěním.

asi jsem se musel tvářit hodně vesele, když se mě zkoušela marně zastrašit a tak to dočetla, odšourala se k tiskárně pro protokol, dala mi ho přečíst, podepsal jsem, dostal jsem kopii a na rozloučenou jsem jim řekl

vážení, děkuji za příjemně strávený čas, je vidět, že vaše schopnost vést řádně správní řízení je přesně tam, kde jsem si myslel, prosím vyhoďte tu 50 tis pokutu a předvedení ozbrojenými sbory z pozvánky na váš úřad a budu se těšit, co nám na to poví Brno. Ale nezávidím Vám, budou si myslet stejně jako já svoje.

pozdrav a odchod.

P.S. škoda, že jsem to opravdu nenahrál, dostal bych cenu za úředníka roku :-)
P.P.S. nevím, jestli si neničím karmu ..., když kopu do mrtvol 8) - ale oni si začali, ne ?

na odvolání se těším, pokusím se ho udělat hodně vtipné (avšak ne hrubě urážlivé - abych to všechno stíhal)

tož tak na světě - já vím, je to dlouhé, možná jsou tam chyby, tak to prosím omluvte.
« Poslední změna: 23 Září 2014, 21:50:20 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #106 kdy: 23 Září 2014, 21:34:50 »

Není to dlouhý, jsem pěkně pobavil :)
IP zaznamenána

Petr Pavel

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #107 kdy: 25 Září 2014, 11:16:02 »

Tak jsem si udelal kafe, pohodlne se usadil a zacal cist. A opet jsem nebyl zklaman. Vyborne jsem se pobavil a necemu se priucil. Diky Concorde ;)
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #108 kdy: 25 Září 2014, 11:48:54 »

Tak jsem si udelal kafe, pohodlne se usadil a zacal cist..
S tim kafem bych byl opatrny, mohlo by se nekdy stat, ze si poprskate monitor :)
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #109 kdy: 25 Září 2014, 14:39:05 »

Šikanoval bych ty svině ještě víc, např: "Ona že všimla, ale že na fotografie z buzerbudky je auto celé a tedy že se dopravní nehoda nestala." Aha, takže fotka z úseku před měřícím zařízením je důkaz toho, že se nehoda nestala za ním? Atd. prostě ji deptat tak dlouho, až by musela sama uznat, že slintá píčoviny. Ale dobré  :)

Jinak v Židlích se podařilo umrtvit jeden SprDel (prekluze téměř přesně za měsíc) jen tím, že si mě dotyčný zvolil jako zmocněnce. To ve mně vyvolává podezření, že jakmile vycítí komplikace a to, že daná kořist bude kopat, už se na ní vyserou a věnují se dál jen těm snadným - což může spočívat jak v tom, že tam dostávají přes držku, tak v tom, že na maloměstě těch úředníků nemají zase tolik a za dobu, kterou by zbytečně strávili na jednom potížistovi, pošlou 100 výzev, z nichž 80 tupců bez keců zacvaká: takže to je obyčejná ekonomická úvaha, že srát se s někým se nevyplatí. Ale správnost této hypotézy potvrdí teprve větší množství podobných zkušeností, může to být jen náhoda  :)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #110 kdy: 25 Září 2014, 14:55:18 »

Mozna by stalo za to udelat na tu Zidlochovickou buzerbudku DDoS attack ... s tim, ze by ziskali v pomerne kratkem case vetsi nez male mnozstvi potizistu ...
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #111 kdy: 25 Září 2014, 15:01:40 »

Nejlepší attack na buzerbudku je pomocí tvrdého pevného předmětu, např. krumpáče  ;)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #112 kdy: 25 Září 2014, 16:40:03 »

Po přečtení tohoto vlákna jsem se musel podíavt na mapu, kde že to vlastně ty Židlochovice jsou. Jářku co to je za kolalitu? :-D kde se tam vlastně berou auta? To sijako lidi zkracujou cestu z dálnice na dálnici a objíždějí Brno nebo co? Mi to, dl mapy, přijde jako místo, kde projede jedno auto za dva dny :).
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #113 kdy: 25 Září 2014, 16:44:46 »

Přesně tohle mě napadlo hned jak začala kauza Židlochovice a taky jsem se podíval na mapu. :D
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #114 kdy: 25 Září 2014, 18:01:10 »

bohužel 99% nachytaných jsou místní a 99% je to rychlost do 20 km/hod nad limit. A to měření, co jsou moje případy, je už na silnici ven z obce. Resp. fotky chodí jen ven, směrem do obce jezdí většina v limitu. Což je logické, končí obec, tak se přec nepotáhnu jak smrad...., naopak vjíždím do obce, jedu opatrně.

Já po nich neustále chci statistiku nehodovosti před a po zavedení výpalného, ale kašlou na mne. Asi využiju jiného paragrafu o svobodném přístupu k informacím a dostanu to z nich. A běda jim, jestli se ta nehodovost nesnížila, tak snad podám na soud v Brně žádost o předběžné opatření zákazu měření, za účelem příjmů do obecní pokladny.

Místní pošťačka od doby co tam tu ptačí budku (y) dali, musela přibrat další brašnu, protože toho je prý denně kvantum...

no tak či tak, soudružka pokud nespáchala po úterku harakiri - co by byla v podstatě čestná smrt a uznání soupeře, tak mě už nikdy nepozve....

P.S. kdybych měl více času a bylo to blíž, zaplatil bych si v místním plátku inzerát, nebo billboard a nabídl bych obviněným zastupování. Moc rád bych, aby jim to zlaté prasátko chcíplo, nebo aspoň leželo na boku a sípalo...  8)
« Poslední změna: 25 Září 2014, 18:03:36 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #115 kdy: 25 Září 2014, 21:56:51 »

Zorganizujeme sraz účastníků 30km, sejdeme s v Židlích a napácháme pár set přestupků ježděním sem a tam, pak je rozsekáme :)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #116 kdy: 26 Září 2014, 08:29:21 »

Zorganizujeme sraz účastníků 30km, sejdeme s v Židlích a napácháme pár set přestupků ježděním sem a tam, pak je rozsekáme :)

To jsem mel presne na mysli.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #117 kdy: 26 Září 2014, 10:41:41 »

bohužel 99% nachytaných jsou místní a 99% je to rychlost do 20 km/hod nad limit. A to měření, co jsou moje případy, je už na silnici ven z obce.

Že s tím místní nic neudělají. My ostatní můžeme zmizet budku leda neoficiální cestou, ale místní mají ve volbách možnost zařídit zmizení budky legálně.

Já po nich neustále chci statistiku nehodovosti před a po zavedení výpalného, ale kašlou na mne. Asi využiju jiného paragrafu o svobodném přístupu k informacím a dostanu to z nich. A běda jim, jestli se ta nehodovost nesnížila, tak snad podám na soud v Brně žádost o předběžné opatření zákazu měření, za účelem příjmů do obecní pokladny.

Třeba by šlo něco vyčíst odsud: http://maps.jdvm.cz/cdv2/apps/nehodyvmape/Search.aspx
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #118 kdy: 26 Září 2014, 11:13:08 »

Třeba by šlo něco vyčíst odsud: http://maps.jdvm.cz/cdv2/apps/nehodyvmape/Search.aspx

Velmi dobrý nástroj, díky za odkaz.
Právě jsem zjistil u několika aktuálně rozdělaných případů, že Městská a obecní policie pravidelně měří a kasíruje v místě, kde po dobu 7 let nebyla ani jedna dopravní nehoda způsobená nepřiměřenou rychlostí. Tvl já jim dám čočky, že se z toho pos.... :)
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:japonec - komplikace ? :-)
« Odpověď #119 kdy: 26 Září 2014, 17:31:21 »

Třeba by šlo něco vyčíst odsud: http://maps.jdvm.cz/cdv2/apps/nehodyvmape/Search.aspx

Díky!! Přístup do téhle mapy (s generováním výborných pdf) jsem sháněl už docela dlouho. Ale doufám, že na to teďka taky nezačnou požadovat přihlášení.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 14