30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [DOTAZ] Přeprava osob v nákladovém prostoru  (Přečteno 5575 krát)

fbituco

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[DOTAZ] Přeprava osob v nákladovém prostoru
« kdy: 21 Března 2017, 08:08:47 »

Zdravím.
Měl bych dotaz - viz předmět tématu.

Byl jsem (Jako řidič) konfrontován na !soukromém! parkovišti hlídkou městské policie.
Zastavil jsem dodávku, vystoupili jsme z auta a pak se za námi objevilo zmíněné auto MP. Dle MP jsem přepravoval dvě osoby v nákladovém prostoru - tzn bez sedaček.
MP si vyžádala klasicky ŘP, OP a TP od vozidla (Zelená karta je nezajímala). Mám pocit, že ani neřekli něco jako "Běžná dopravní kontrola", čistě jen "Vaše doklady"... Nikdo z mých kolegů neměl svůj OP, takže jeden z policistů ověřoval jimi nadiktované údaje a druhý sepisoval papíry.
Papír (Které jsem si bohužel nevyfotil a pak - než MP odjela, mi na prosbu o opětovné ukázání papíru nebylo vyhověno - "Měl jste možnost se vyjádřit, tu jste nevyužil" - slušně táhněte do prdele) jsem si přečetl, nepodepsal, nic jsem neříkal. Dle jejich záznamu jsem tedy měl přepravovat dvě osoby v nákladovém prostoru.

Jaký za toto hrozí postih?
A ta podstatnější otázka - jaký měl být můj správný postup při jednání s policií?

Díky moc.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:[DOTAZ] Přeprava osob v nákladovém prostoru
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2017, 08:15:43 »

Na zelenou kartu nemají nárok, běžnou kontrolu dělat nemohou, pouze při podezření z přestupku. Co řekli je v celku nepodstatné, počkejte co přijde z úřadu.
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:[DOTAZ] Přeprava osob v nákladovém prostoru
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2017, 09:14:47 »

Pokud to nemaji na videu jak jim otvirate a oni vystupuji tak se asi vykladal material....pak to bude jen o tvrzeni ucastniku...
Dukazni bremeno je na strane urednika.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:[DOTAZ] Přeprava osob v nákladovém prostoru
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2017, 10:07:36 »

Především poučte všechny co u toho byli, aby se s policií nebo úřadem  v žádném případě nebavili telefonicky či jinak a v případě že je pozvou k podání vysvětlení, tak že na to odpovíte písemně (návod najdete zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0)
Pro Vás platí samozřejmě to samé.

Dále se uvidí co vlastně vopičáci mají - to se zjistí později ze spisu - tedy pokud vůbec k nějakému správnímu řízení dojde.

V případě prokázání vám hrozí 1500-2500 pokuta a body za to myslím nejsou.


 
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[DOTAZ] Přeprava osob v nákladovém prostoru
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2017, 10:23:38 »

fbituco: Je to §51 ZPPK:
Citace
(1) Přepravovat osoby v ložném prostoru nákladního automobilu a v ložném prostoru nákladního přívěsu traktoru je zakázáno.

..ale porušení asi je jen zbytkový přestupek "jiným jednáním poruší".. pokuta do 2500 a bez bodů.

Jak píše pk202.. když by zkoušeli někoho z přítomných kontaktovat tak ať se s nimi nebaví.. může jim říct "pošlete mi to prosím písemně".. a když něco pošlou písemně tak si přečtěte co s tím v návodu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0
a nebo se zeptejte tady..
IP zaznamenána

fbituco

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:[DOTAZ] Přeprava osob v nákladovém prostoru
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2017, 08:25:19 »

Děkuji :-).
IP zaznamenána