30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: D11 a modrý "maják"  (Přečteno 13485 krát)

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #15 kdy: 14 Března 2017, 12:21:36 »

Homologace u odnímatelného majáku je především v tom, že má na sobě napsanou maximální rychlost, při které vydrží být bezpečně na svém místě bez pohybu a že jeho
záblesky jsou dostatečně vidět při jeho užití, aby nedošlo k přehlédnutí ostatními účastníky silničního provozu. Na firmu jsem kupoval např. tyhle typy, což jsou jedny
z nejlevnějších majáků s homologací pro provoz na našich komunikacích:

http://www.e-majaky.cz/cz/e-shop/682445/c44580-led-majaky/led-majak-britax-b94-magneticky.html

Ale ještě si mi nikdo z chlapů nestěžoval, že by jim to opicajti kontrolovali nebo s tím měli jiný problém. Pouze se zeptali, zda to má homologaci a vždy jim stačila pouze odpověď "ANO".
« Poslední změna: 14 Března 2017, 12:23:47 od qqvvmm »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #16 kdy: 14 Března 2017, 16:23:11 »

Díky moc za vysvětlení :)

Vím, že tohle už je hrozná kokotina a ztráta vašeho času, ale napadla mě jedna věc. Přes léto občas jezdím na kole. Můžu si namontovat maják na kolo? :D Vím, že je to hrozná zhovadilost a že bych vypadal jak debil, ale docela se mi líbí ta myšlenka s tím trollit lidi a zvláště pak strážníky. Furt přemýšlím, jak by se na to díval zákon. Pokud to chápu dobře, tak zákon o modrých majácích se týká aut, čili motorových dopravních prostředků. Kdybych si dal modrej maják na jízdní kolo, tak v podstatě nic neporušuji, ne? :D Nehledě na to, že je to podle mého názoru zvýrazňující prvek zvyšující mojí viditelnost :D
Ta idea se mi tak moc zalíbila, že to asi udělám. Jen mě zajímá, jestli můžu modrý a nebo jen oranžový.

Díky za odpověď, doufám, že nebude tak blbá, jak takhle otázka :D
« Poslední změna: 14 Března 2017, 16:25:04 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #17 kdy: 14 Března 2017, 16:26:06 »

Hlavně si představ, jak Ti večer všechna auta uhýbají ke straně  ;D
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #18 kdy: 14 Března 2017, 16:27:51 »

Hlavně si představ, jak Ti večer všechna auta uhýbají ke straně  ;D
:D No o to snad ani nejde, spíš by to byla taková parodie na MajkaPána :D S kámošema si z něj děláme prdel a považujeme ho za debila a byla by podle mě tak dobrá parodie, že bych za tu srandu těch 15 USD dal :D Jinak můj cíl snad ani není, aby mi auta uhýbala, ale prostě pro tu prdel no :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #19 kdy: 14 Března 2017, 16:30:39 »

Mě tohle moc jako prdel nepřijde. V podstatě otravuješ každého, kolem koho jedeš a je ti fuk, že je utahaný, nebo má v autě hladový děti. Ty se chceš bavit.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #20 kdy: 14 Března 2017, 16:35:54 »

A ty myslíš, že to někdo bude brát vážně? Maják na kole? Nehledě na to, že já opravdu nemam záměr to používat v provozu a ani v provozu moc nejezdím, většinou jezdím na cyklostezkách. Ta prdel spočívá v tom, že s tím párkrát zablikám, když pojedu s kamarády, to je vše.
+ mě zajímá, jestli je můj pohled na věc z právního hlediska správný
« Poslední změna: 14 Března 2017, 16:41:42 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #21 kdy: 14 Března 2017, 16:44:38 »

Mě tohle moc jako prdel nepřijde. V podstatě otravuješ každého, kolem koho jedeš a je ti fuk, že je utahaný, nebo má v autě hladový děti. Ty se chceš bavit.

Tak kdybyste se sam pred lety nebavil, nemate hladove deti Opasi a nejste utahany ;)
Ja videt neco takoveho http://www.shootshescores.com/movies/Hard_Hat2.gif  tak se spis zasmeju.

O tom, jak má být správně kolo vybavené hovoří -  Příloha č. 12/C) k vyhlášce č. 341/2014 Sb. - dal bych to na přilbu.

jsou toho mraky https://www.google.cz/search?q=police+flash+bike&tbm=isch
« Poslední změna: 14 Března 2017, 19:00:12 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #22 kdy: 14 Března 2017, 17:33:23 »

No že bych si to připevnil na helmu, tak to je taky verze. No každopádně jsem hledal v zákoně a četl i zákon pro cykliste a o světlech je tam jediné. V snížené viditelnosti jsem povinen mít bílý světlomet mířící dopředu.. thats all
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #23 kdy: 14 Března 2017, 17:39:39 »

To nosí filipovský na konci filmu "čtyři vraždy stačí, drahoušku" :-D
IP zaznamenána

Boban Kh

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #24 kdy: 14 Března 2017, 17:44:52 »

Skoro rok po registraci na tomto fóru si zde stále připadám jako nováček, proto ani moc nepřispívám, protože se stále "učím".
Toto fórum beru jako seriózní a velmi poučné.
Nic ve zlém, ale takovýto dotaz by mne nenapadlo sem vložit.
Nechci rozhodovat, co je prdel a co už ne ( nejsem proti žádné srandě ), ale pokud by mě něco takového napadlo, asi bych hledal sám v zákonech, nebo vyhláškách. Popř. bych se zeptal někde jako Odpovědi.cz atd. a nechal si zde prostor na otázky a kauzy, které jsou opravdu tak nějak závažné a pomohou ostatním.
Myslím, že je tady dost odborníků, nebo zkušených lidí, kteří rádi pomohou a poradí, ale .....

Jak jsem psal : nic ve zlém, pouze můj vlastní názor
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #25 kdy: 14 Března 2017, 18:11:51 »

V pohodě, já Vás zcelachápu.

Věc je v tom, že na tomto fóru se můžu zeptat na cokoliv souvisejícího s právem, přestupky a dopravou. A pokud se to adminům nezdá, mají plné právo to odstranit. Současně taky nikdo nikoho nenutí odpovídat a já děkuji všem co odpověděli/odpoví. Prostor na důležité otázky a kauzy rozhodně nikomu neusurpuji, nebo snad ano? :D Když si to celkově vezmu, tak já vlastně ani nikoho neokrádám o čas, protože kdo nechce odpovídat, tak prostě neodpoví. A právě protože je tady dost odborníků a zkušených lidí, tak se ptám, jelikož k ním pomyslně vzhlížím a sám o právu a přestupcích nic moc nevím.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #26 kdy: 14 Března 2017, 18:34:41 »

« Poslední změna: 14 Března 2017, 18:43:35 od t4455 »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #27 kdy: 14 Března 2017, 18:38:18 »

Transformátor z USB 5V na 12V + kvalitní powerbanka

Edit: pokud by mi toto nevyšlo tak 2 kvalitní lithiový baterky a pokud by nevyšlo ani to, tak něco vymyslím :D taky nejsem elektrikář, ale kutil s elektrikou ano :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #28 kdy: 21 Března 2017, 21:23:13 »

transformátor na ss je blbost  ;)
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:D11 a modrý "maják"
« Odpověď #29 kdy: 22 Března 2017, 08:36:03 »

transformátor na ss je blbost  ;)

Autor měl na mysli pravděpodobně step-up converter. Pokud to člověku stačí jako konstrukční modul, tak se vleze i s poštovným z Číny do 1$.
IP zaznamenána