30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: alkohol 0.38 a 0.4  (Přečteno 27623 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #30 kdy: 05 Dubna 2017, 23:05:52 »

Je to mizerie... Odstup mereni je ok, ridic se doznal, je to mimo obhajitelne limity.
Jedine jeste zkusit si zalozit datovku, ze treba ourada spatne doruci, ale tim stejne riskujete problemy s tim, ze budete mit zakaz, o kterem jen "nebudete vedet" a pri silnicni kontrole dostanete za usi.

Tak záleží na tom jak dotyčný jezdí - jestli jezdí denně důležité pracovní cesty přes celou republiku tak je to samozřejmě velkej problém, ale pokud jezdí  o veekendu pár km na chatu a občas na nákup, nebo do práce,tak to není takové drama. Akorát na dovolenou bych přes ČR nechal raději řídit manželku. Já jezdím málo, a za poslední rok mně stavěli snad jenom 3x a z toho dvakrát jsem tomu mohl určitě předejít (jednou jsem jel bez pásů a podruhé jsem odjížděl v půlnoci z restauračního zařízení kde vím že každý večer číhají) takže tomu sem se mohl vyhnout. Předtím mne nestavěli snad 5 let.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #31 kdy: 05 Dubna 2017, 23:18:05 »

Jen aby.
A navíc spadnul fízlům do databáze a jak jeho SPZ zaznamená kamera, už po něm půjdou, protože u něj budou mít v databázi černý puntík.
A že to tak funguje jsem si ověřil. Když jezdím svým autem, tak mě staví minimálně. Když jsem měsíc jezdil autem kamaráda, co má zákaz, tak mě stavěli aspoň jednou týdně.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #32 kdy: 06 Dubna 2017, 00:25:48 »

Aha - tak o tom jsem nevěděl - pak ovšem jedině přepsat auto na někoho z rodiny a ztratit SPZ - i když ani to by asi možná nepomohlo. Nicméně v každém případě se i případné nedoručení do DS dá přetavit ve zdržení řádově jednotek týdnů možná i měsíců tím že třeba těsně po (sice nepravomocném) nabytí právní moci sám aktivně nahlédne do spisu a celé to napadne protože mu nebylo doručeno.
BTW stejně to nedoručení do DS je jenom takový podpůrný krok - který třeba vůbec nevyjde ale nic to nemůže pokazit.  Npříklad takto:
Nyní bude ÚJ - z něj se pyrát omluví - a zřídí si DS - obešlou ho znovu  ale nemají doručeno, tak proběhne ÚJ pak by ho měli vyzvat k seznámení s podklady - zase nic... pak vydají příkaz - nu a těsně před právní mocí se pyrát objeví na ouřadě nahlédnout do spisu a celé to vrátí na počátek... a musí se to znovu opakovat - a máme možná dva tři měsíce k dobru.
Já bych v každém případě bojoval a zdržoval co to jde. Případně se vhodnou taktikou dá dosáhnout na to aby zákaz probíhal třeba přes léto, kdy se dá ledaco pořešit velocipedem , nabo nějakou motorovou kolobrndou nebo jinak , tak aby to pyrátovi více vyhovovalo.
Při tom jak dlouho mi ležej parkovací delikty jak v Praze tak na měnším městě si myslím, že i té dvouleté prekluze se dá dobrat.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #33 kdy: 06 Dubna 2017, 07:32:11 »

Určitým stále použitelným, i když ne univerzálním řešením, je motorka. Ne klasická silnička, ale která zvládne sjet ze silnice do polí...
IP zaznamenána

breta38

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #34 kdy: 06 Dubna 2017, 07:44:31 »

Kluci dekuji za reakce tak nejak jsem s tim uz smireny pro každý pad priste uz budu chytrejsi nicmene mam vazne podezreni ze podpisy u nekterych listu ze spisu nejsou me
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #35 kdy: 06 Dubna 2017, 08:11:33 »

Ještě mě napadlo - byl by někdo ochoten dosvědčit, že měl akutní zdravotní problém a vy jste mu vezl léky?

Nemělo by to být ale rychleji a snadněji řešitelné třeba záchrankou. Umím si představit že jste vysadil kamaráda co trpí na astma a omylem si u vás v autě zapoměl "dejchátko". Pak vám volal že mu je blbě a že mu ho máte dovézt. Na jiné řešení nebyl čas.

Jen je potřeba si to pořádně promyslet.
IP zaznamenána

breta38

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #36 kdy: 01 Června 2017, 10:16:56 »

Zdravim mam takovy dotaz pokud mi zakážou rizeni motor. vozidel jako ze to ocekavam kazdym dnem slysel jsem ze musim odevzdat ridicak na prislusny mestsky urad pokud tak neucinim udajne mi hrozi spravni rizeni ? znamena to tedy ze nemuzu jezdit ani v zahranici mozna se ptam hloupe ale myslel jsem jsi ze pokud se prestupek stal v CR tak třeba na slovensko se vydat muzu prosim tedy o odpověď zkusene borce jak to teda je?

diky
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #37 kdy: 01 Června 2017, 10:25:36 »

Aby jste mohl jezdit mimo čr potřebujete řidičák kterým by jste se prokázal, tudíž ten co máte nahlásíte jako ztracený, necháte si ho a budete ho předkládat při kontrolách mimo čr, necháte si udělat nový řp a ten pak zase odevzdáte až vás k tomu vyzvou na základě rozhodnutí o zákazu.

Netvrdím že s tím nemusí být spojeny nějaké komplikace ale já už se takto taky připravuju pokud mi dají zákaz.
IP zaznamenána

breta38

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #38 kdy: 01 Června 2017, 11:01:47 »

tato varianta me prave taky napadla tudíž je to tak ze zakaz rizeni platijen pro CR? odevzdanim RP si tedy znemoznim rizeni v zahranici nemuzu jse vystavit pripadnym problemum  když se ztracenym RP v pripade kontroly prokazu u nasich sousedu? nechapu proc mam povinnost ho vůbec odevzdat když je platny ji v zahranici a zakaz plati jen pro zemi kde jse prestupek stal.

radeji se zeptam bo tech smejdu jsou plne silnice cekaji na to jak clovek udela nejakou chybu aby ho mohli hnedko pokutovat a potahovat viz zbytkovy alkohol jak jse to stalo bohužel i mne od toho je v CR policie niz jiného totiž nedela je to tady hnusny byznys po zakazu k psychologovi kde vysolis další dva tacy proboha co to je za humus je mi s toho blujno takovym zpusobem tahat peníze z kapes danovych poplatniku neplatíme všichni jiz státu dost ze jsi musí ze vseho delat byznys
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #39 kdy: 01 Června 2017, 11:36:52 »

Zákaz jako takový platí jen v ČR, ale zároveň se zákazem ztrácíte řidičské oprávnění (proto i to odevzdání ŘP) a tedy byste neměl jezdit ani v zahraničí, pokud si ŘO uznávané cílovým státem neopatříte jinak. Otázka je ale jak, protože v ČR to lze až po vykonání zákazu, ani jinde v EU vám nesmí nově udělit ŘO, vykonáváte-li v ČR zákaz (viz směrnice 2006/126/ES, CZ konsolidované platné znění zde: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:02006L0126-20150515). Tak leda mít ŘP třetí země platný na základě Vídeňské úmluvy.

V praxi se asi spíš spoléhá na to, že si cizí policajt nebude umět ověřit platnost CZ ŘP (resp. existenci ŘO), což může být brzy minulostí (klíčová slova RESPER, EUCARIS ...). Sekundárně pak, že sankce na řízení bez ŘO nemusí být tak citelná jako sankce za porušení zákazu, i když to bych si radši ověřil konkrétně v cílové zemi (i řízení bez ŘO bez souvislosti se zákazem může např. být trestným činem).
IP zaznamenána

breta38

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #40 kdy: 05 Června 2017, 09:08:19 »

diky za vysvetleni jeste jsem jse chtěl zeptat zda zakaz plati hned po oznameni tedy vlozeni obalky do schránky nebo az po uplynuti odvolaci doby k tomuto rozhodnuti diky
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #41 kdy: 05 Června 2017, 10:27:29 »

Zákaz platí od právní moci rozhodnutí (není-li v rozhodnutí stanoveno datum pozdější, což zpravidla nebývá, ale v odůvodněných případech může SO nějaký mírný odklad stanovit). Tedy v případě rozhodnutí I. stupně je to doručení + 16 dní pokud se neodvoláte (D+15 je poslední den pro podání odvolání a PM nastane následující den), při podání odvolání pak PM nastane doručením rozhodnutí odvolacího SO, kterým je rozhodnutí SO1 potvrzeno.
IP zaznamenána

breta38

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:alkohol 0.38 a 0.4
« Odpověď #42 kdy: 05 Června 2017, 10:53:52 »

dekuji za vysvetleni dnes uz to budu mit ve schrance :)
IP zaznamenána