30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Blokové čištění Brno  (Přečteno 4173 krát)

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
[?] Blokové čištění Brno
« kdy: 15 Března 2017, 20:12:05 »

Nová sranda z konce 2016. Stál jsem v blokovém číštění u domu .. Podle webu magorstrátu (Brno) to čištění bylo vážně naplánované (tuším, že půl roku dopředu), ale mám tušení, že značky tam nebyly vůbec nebo minimálně dost podivně, protože i to ráno jsem šel kolem do práce a aut tam bylo běžné množství (při čištění je vymeteno a zůstávají řádově kusy).
Přišel klasicky bonz papír, udal jsem Helmuta .. možná špatná strategie byla, že bydlí taky v Brně. Pozvánka na pohovor přišla prakticky obratem a je naplánovaná na nevzdálenou budoucnost.
Aktuální možnosti zvažuju (jelikož Helmut rozhodně nebude zabíjet čas pobíháním po úřadech):
- Vykašlat se na to, protože to žere čas (toho se mi teď nedostává) a obhájit se, že tam auto stálo měsíc před tím a ještě měsíc potom.
- Sesmolit tak pětistránkovou slohovku o tom, kde vytknu vše, co je v tom jejich cáru špatně (např. v jedné části se mluví o podezření ze spáchání přestupku a v další už řidič vozidla v době spáchání přestupku), ideálně plnou citací původního dopisu, zákonů a někde do toho přimíchat důležité info, že řidičem byl vlastně někdo další, jelikož Helmut v době zapůjčení vozidla nebyl momentálně schopen jízdy. Tady ovšem koliduju opět s tím, že se mi do toho nechce investovat aktuálně víc času než je bezpodmínečně nutné, ideálně bych to mohl řešit v létě.
- Poslat námitku podjatosti. Tu se osazenstvo neshodlo jestli jde o legitimní odpověď na pozvánku.

Dlouhodobě:
- Popravdě uvést, že auto tam stálo od večera, přijel(i) jsme s Helmutem po cestě, kde se ty značky staví a denně chodím trasou okolo do a z práce a žádnou značku jsem nepotkal. Naposledy jsem šel asi čtvrt hodiny před tím, než mě pokutovali, počet aut nenasvědčoval nic nestandardního. Nechat je dokázat kde byly vystavené značky, že byly vystavené viditelně, ideálně nechat předvolat řidiče a dělníky, co tam ty značky umisťovali, žádost o pořízení kopie jejich knihy jízd, případně nějaký papírový příkaz o tom, že ty značky mají vystavit.

Otázka je .. co teď s Helmutovým osobním výslechem?
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2017, 20:20:54 »

Myslím, že už se to tady řešilo několikrát. Pokud nebyly značky, není přestupek ani správní delikt. Nepochybně se najde spousta svědků, kteří potvrdí, že tam žádné značky nebyly a orgán asi těžko dokáže opak(?)
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2017, 20:31:09 »

Takže teď je to ve stavu, že Helmut je pozván na ústní jednání?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2017, 20:54:07 »

Brněnský Helmut (spíše Jiří ... http://krestnijmeno.prijmeni.cz/oblast/3730-brno/muzska_jmena ) může podat vysvětlení písemně a poté Vás zmocnit k dalšímu jednání (na podání vysvětlení zmocnit nejde). Asi jsem nepochopil jakou má brněnský "Helmut" výhodu. Pokud je to cizinec, tak by stálo za to ho ukecat, aby na to podání vysvětlení dorazil a mluvil jenom helmutštinou s tím, že ničemu nerozumí. 
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2017, 21:09:44 »

kverulant: S Jiřím jsme se dohodli, že se zúčastní pouze pro pobavení, písemnosti bude jen podepisovat u piva, čímž jeho časová investice končí. Výhodu nemá, pouze dlouhodobě naplánovaný Helmut krátce před akcí odpadl a jelikož jsem to zjistil na poslední chvíli, nebyl prostor hledat náhradu. Napadá mě tedy jedině akce horký brambor, tj. jak jsem uváděl dříve .. z důvodů momentální neschopnosti byl řidičem náš společný Ruský/Slovenský známý, který v Brně dlouhodobě žije .. ovšem česky nerozumí (jak moc tohle někdo použil u čobolštiny?)

mrkef: ano

PVS: tady je otázka, jestli vážně nejde vyhrabat nějakou dokumentaci a jestli by toto nemohlo zaměstnat hezkou armádu úřednictva .. čili, věřím, že dostat je do stavu důkazní nouze nebude problém, jen jestli z toho nepůjde vymlátit nějaká přidaná hodnota
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Blokové čištění Brno
« Odpověď #5 kdy: 15 Března 2017, 21:40:01 »

Teď je na řadě Jiří.
Ať napíše, že si žádného přestupku není vědom (nepřiznává ani, že to byl on, kdo parkoval) a požádá o kopii spisu podle správního řádu, konkrétně o zadokumentování umístění zákazových značek. Zároveň požádá o čas k vyjádření před tím, než úřad vydá rozhodnutí. Pokud by to úřad přesto udělal, tak potom napíše, že se nikdy k žádnému přestupku nepřiznal, tak ať přestanou obtěžovat. Ale to již předbíháme, navíc to tady konkrétně ti zmrdi z Brna čtou, tak to po nějakém vývoji přesuneme do neveřejných složek.
IP zaznamenána