30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče  (Přečteno 14965 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #15 kdy: 21 Září 2016, 13:08:21 »

V rozhodnutí se mi líbí ty hraběcí rady, např. že když někde odstavíte nepojízdné vozidlo, máte neprodleně volat 156. Budu se tím řídit :)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #16 kdy: 21 Září 2016, 13:33:02 »

A koukam, ze opice neni jen znalec v oboru komunikaci (mobil vzdy pri sobe,funkcni s nabitou baterii se signalem, patrne - taky pravni predpis mit mobil a mit ho u sebe), techniky (vozidlo nemuze mit poruchu, na kterou se nejprijde ani technik), ale koukam, ze je expert i na pravo, ktere narizuje volat 156 - asi je na case ji doptat, ktery pravni predpis to resi.

Sice shromazdila vse potrebne pro vyhotoveni zaveru, ale treba si nezjistila pomery obvineneho-vedomne, coz sama shrnuje... patrne odlozi sedou kuru mozkovou na vratnici, kdyz prijde do prace.

A vsechny tyto zavery prosim ucinila sama, bez posudku znalcu v danem oboru a vynutila si par veci, ktere obcanovi zadny zakon nenarizuje a dala mu je za vinu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Johan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #17 kdy: 21 Září 2016, 14:49:33 »

Audiozáznam mám, použít by se dal. Tím, že nejsem zběhlý, vypálit na ni rovnou podjatost mě nenapadlo. I když sem si v duchu říkal, že je debilní, když mi před rozhodnutím řekne, že mi nevěří ani dobrý den. Ať sem teda konkrétní v tom, co říkala.
Co si ještě teď z hlavy vzpomínám (vše by to mělo být slyšet na tom hodinovém záznamu), tak mi říkala, že napíše, že jsem vinen, že to musí ale nějak obhájit a že se pravděpodobně odvolám. Jí ale že nejde o nic a mi jde o hodně. Že dělala tuším 10 let někde mezi auty, takže takhle se auta sama od sebe nekazí a nerozjedou. Že se tomu musí smát, co ji tam říkám. Což sem prostě nijak nekomentoval, protože jsem měl pocit, že to jsou jen finty jak mě zatlačit do kouta a důležité je rozhodnutí a zdůvodnění. Protože já sice nemám důkaz, že to tak bylo ale to ona přece taky ne. A rozhodnout jen tím, že se ji to nezdá, přece nemůže.
Jo a ještě vtipná záležitost. Měšťáci tam stáli jen 5 minut, nafotili a odjeli (dle spisu). Nemohl sem si tu drzost neodpustit. Takže jsem řekl, že kdyby tam byli bývali stáli déle, mohl sem je zastihnout a mohli jsme to vyřešit a i to ukradení mého trojúhelníku bych s nimi hned řešil. To je vlastně jediné, co mají. Že mé auto stálo 5 minut na dané ulici/chodníku.

Takže teď zrovna si nevím rady jestli se mám odvolávat (jako že chci), ale hlavně jak a čím konkrétně argumentovat. A hlavně bych chtěl už mít nějakých takových pár setkání za s sebou, ať sem co nejschopnější se bránit sám, protože mé schopnosti zatím bída. :-) Ale učený z nebe ještě nespadl, no ne? Nebo už padaj učenci z nebe?

Nicméně už teď sem rád, že jsem do toho šel a díky za tuhle skvělou komunitu, která pomáhá a podporuje, protože jinak od okolí jen poslouchám, jak sem měl zaplatit pětikilo a měl bych klid. No jo, ale na jak dlouho? Do dalšího výpalného?

Budu rád za konkrétní kroky.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #18 kdy: 21 Září 2016, 15:04:23 »

hm, pokud to máte na záznamu, tak to je podjatost jak vyšitá. Ona je rozhodnuta už dopředu…
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #19 kdy: 21 Září 2016, 15:07:53 »

Ano odvolat! Určitě! Větší pokutu už nedají. Takže i kdyby odvolání zamítli, tak se za stále stejné peníze naučíte další věci. Bodů do odvolání bude dost, hraběcí rady, audionahrávka. Prohledat forum a nalézt nápady a formulace. A máte na to 15 dní. Osobně si vždycky po obdržení papíru z úřadu nechám den dva na vychladnutí a sesumírování myšlenek. 15 dní je celkem dlouhá doba a přeci ouřadovi neuděláme radost rychlým odvoláním. A klidně bych jim tam ještě odnesl i tu podjatost. A na celý úřad. A když ji odmítnout tak se odvolat i na ni. Mě třeba na kraji s odvoláním námitky podrželi. Prostě se musí dát ouřadovi jeho vlastní medicína!
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #20 kdy: 21 Září 2016, 19:15:46 »

...Že dělala tuším 10 let někde mezi auty, takže takhle se auta sama od sebe nekazí a nerozjedou...
No LOL. Ještě že jsem si koupil auto co má pověst že se furt sere, teď se mi to bude hodit :D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #21 kdy: 21 Září 2016, 21:59:50 »

Přesně stejná nehoda potkala moje rodiče ve starší Feldě. Auto někdy nastartovat šlo hned, někdy za 10minut a nakonec zastavili uprostřed křižovatky. Vinou byla nějaká tepelná pojistka (možná ventilátoru motoru), ale víc by mohl vědět někdo zkušenější. Potom by pomohlo svědectví kamaráda, který Vám tuto závadu nedávno diagnostikoval a opravil. Jde o nějaký relativně snadný zásah. Tím by jste uprostřed toho souboru "účelových" tvrzení našel pevný bod.
IP zaznamenána

qwer

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #22 kdy: 22 Září 2016, 10:54:25 »

Johan: poslal jsem vám teď jednu technickou soukromou zprávu
IP zaznamenána

Stilg

  • Příspěvků: 183
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #23 kdy: 22 Září 2016, 13:18:18 »

Z meo pohledu byla drobna chyba nemit trochu lepe promyslenou vypoved ohledne popisu zavady na vozidle.

Urednice je samozrejme blba, protoze keca nesmysly.
V principu takova zavada by klidne mohla byt tim, ze dojde k vypadku elektriky v aute. Zoxidovane kontakty na baterii a na ukostreni, alternatoru apod. Spatny kontakt vlivem oxidace a volnosti (Spatne dotazeni konektoru) zpusobuje vyrazny narust prechodoveho odporu, coz zase vede k zahrivani daneho mista, cimz se odpor dale zvysuje.
A to az do stavu, kdy velikost odporu defakto znemozni funkci.
V totmo stavu samozrejme autobaterie neni schopna do starteru dodat dostatecny proud (kvuli ubytku na odporu v kontaktech) a auto jednoduse nenastartuje.
Nebylo jine moznosti, nez to proste resit a jit si zavolat (zase, neni treba hned predkladat kam aproc ste sel pro mobil ... rict ze ste si sel zavolat musi v prvni rade stavit). Pote co ste se vratil ste zkusil znovu nastartovat a vzhledem k tomu, ze kontakty mezitim zchladli to samozrejme uz nastartovalo.

Imho absolutne realny scenar. Ze kontrola v servise nic neodhalila je normalni, ona vetsina servisaku jsou menici dilu a moc diagnostikovat neumi.
Ze se zavada od te doby neprojevla je taky normalni, spatny kontakt ma proste tyhle vlastnosti... a navic ste od te doby nejel zatim tak "dlouhou streku" jako tenkrat, takze se to asi nezahralo uz tolik.


Samozrejme tvrdit, ze startovat jste po projeveni zavady zkousel a bez efektu a az pak sel volat.
IP zaznamenána

Johan

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #24 kdy: 20 Března 2017, 07:25:43 »

Dobrý den všem,

máme zde pokračování, tak ať to dotáhnu do konce. Krajský úřad mi odepsal. Ať to zkrátím. Rozhodnutí správního řízení zrušil, ale nechá si jej doplnit příslušnými dokumenty (např. plánek města) a nařídil nové správní řízení. A já už svoji premiéru ve správním řízení nezvládl úplně na jedničku (slabá příprava) a popravdě teď, jak tam jdu podruhé se stejnou věcí, už vlastně ani nevím, co bych nového říkal.
Nu, podívejte se na rozhodnutí kr. úřadu sami.
Mě napadá, že si určitě pohlídám, zda dodali do spr. řízení potřebné dokumenty, ale takový amatéři, aby je nedodali snad nejsou.
Můžu i podruhé podat námitku proti podjatosti popř. znovu nesouhlasit s rozhodnutím? Tím pádem by to šlo znovu na kraj?
Když už bych nemohl vyhrát, tak ať jim tam hodím vidle a řeší mě co nejdéle. Čím déle budou řešit mně, tím méně budou škodit jinde.

Jediné co mě těší, že v jiném případě, kdy jsem si dovolil na prázdné dálnici s omezením na 80, kde nikdo nepracoval, jet 100 a dostal za to 1000,- tak tam to za mě zatáhl helmut. :-)

Hezký den pánové i dámy.

EDIT: Prosím adminy o poučení. Nedaří se mi hodit přílohu ke stažení, ale rovnou se zde nahrají 4 jpg soubory. Vypadá to hrozně, ale nevím, jak to napravit.
« Poslední změna: 20 Března 2017, 07:28:09 od Johan »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla ke sdělení totožnosti řidiče
« Odpověď #25 kdy: 20 Března 2017, 11:18:37 »

Když jste popisoval svou verzi jak to bylo tak jste mohl volit něco víc uvěřitelného.. nevím proč tam jsou ty konstrukce se zlodějem lístečků a trojúhelníků a samovolně mizející závadou.

A řidič asi nemohl vědět co se stalo s lístečkem a trojúhelníkem.. ale šlo by říct že ta první výpověď byl jen názor jak to mohlo být.. a po připomínce odvolačky řidič uznává že neví jestli to tak bylo.. a dali tam vůbec lísteček? Je na to důkaz?? Taky je možnost že lísteček dali a řidič si ho nevšiml..

U trojúhelníku řidič asi může vědět leda že tam pak nebyl..

Byl důvod tvrdit že mechanik nebyl kontaktován a závada sama zmizela? Nemohl mechanik být kontaktován a poradit jak závadu odstranit??
IP zaznamenána