30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi - Ústavní soud se ho zastal  (Přečteno 16597 krát)

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #15 kdy: 10 Března 2017, 16:48:29 »

Mě na tom sere jiná věc. Mechanik si mohl myslet, že popojet v dílně je ok. Řeklo by si to třeba i pár soudců.

Takže mechanik teď v podstatě neodsere to, že jezdil z auty, ale že měl jiný právní názor. Kdyby ho měl stejný, tak by tam nejezdil ale prostě by je odtlačil.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #16 kdy: 10 Března 2017, 16:53:12 »

Mě na tom sere jiná věc. Mechanik si mohl myslet, že popojet v dílně je ok. Řeklo by si to třeba i pár soudců.

Takže mechanik teď v podstatě neodsere to, že jezdil z auty, ale že měl jiný právní názor. Kdyby ho měl stejný, tak by tam nejezdil ale prostě by je odtlačil.

Zde bych zpozornel, protoze ridit vozidlo IMHO  muzete i bez toho, ze by bylo nastartovano...

Zde rozbor http://www.autoweb.cz/rizeni-vozidla-a-definice-pojmu-za-jizdy/
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #17 kdy: 10 Března 2017, 17:06:18 »

Mě na tom sere jiná věc. Mechanik si mohl myslet, že popojet v dílně je ok. Řeklo by si to třeba i pár soudců.

Takže mechanik teď v podstatě neodsere to, že jezdil z auty, ale že měl jiný právní názor. Kdyby ho měl stejný, tak by tam nejezdil ale prostě by je odtlačil.

Zde bych zpozornel, protoze ridit vozidlo IMHO  muzete i bez toho, ze by bylo nastartovano...

Zde rozbor http://www.autoweb.cz/rizeni-vozidla-a-definice-pojmu-za-jizdy/

To bych neřešil. Když tlačíš kolo, tak jsi chodec a ne cyklista. Per analogiam je tedy možno tlačit i auto.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #18 kdy: 10 Března 2017, 17:07:55 »

Je mi z toho blbě. Předpokládám ale, že zákaz se vztahuje na vše, co se vztahuje k oprávnění řídit vozidla. Asi by vadilo i to, kdyby řídil v servisu jinou skupinu, než na jakou má oprávnění.



No to právě ne. Bez papírů (nikdy v autoškole) je to v pohodě - 10ti letý děti můžou řádit s autem když jim to někdo půjčí a zůstanou na zahradě...

Průser je když je soudní zákaz. To je že za trest nesmíš řídit, a asi to chápou tka že nesmíš řídit ani doma po obýváku. Ač je to teda zhovadilost. GTAčko snad můžeš, ale nevím nevím  ;D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #19 kdy: 10 Března 2017, 17:15:18 »

No, já to beru tak, že musí existovat definice toho, co je to řídit motorové vozidlo. Nevím, jak zněj zákaz, ale předpokládám, že to byl klasický zákaz, jako jsem třeba dostal od soudu i já. Není tam definováno, co je tím myšleno. Takže se musíme podívat do zákona, který definuje oprávnění řídit motorová vozidla, skupiny a tak dále. Tím mi něco bylo dovleno a analogicky k tomu, dostal jsem zákaz toho, co mi bylo dovoleno.

Samozřejmě, používám na to jenom svůj pohled a svůj selský přístup, právně to asi bude jinak :-)

Na to GTAčko se podívám, jestli mám oprávnění, předpokládám ale , že nikoliv, takže je dobře, že nepařím :-)

EDIT: No a další věc. Pokud dostali fízlové povolení ke kamerám, jak to je s tím, když zaznamenali něco mimo povolení, resp. mimo důvody, které vedl k povolení fízlování?
« Poslední změna: 10 Března 2017, 17:16:54 od swenak »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #20 kdy: 10 Března 2017, 17:22:35 »

No, já to beru tak, že musí existovat definice toho, co je to řídit motorové vozidlo. Nevím, jak zněj zákaz, ale předpokládám, že to byl klasický zákaz, jako jsem třeba dostal od soudu i já. Není tam definováno, co je tím myšleno. Takže se musíme podívat do zákona, který definuje oprávnění řídit motorová vozidla, skupiny a tak dále. Tím mi něco bylo dovleno a analogicky k tomu, dostal jsem zákaz toho, co mi bylo dovoleno.

Samozřejmě, používám na to jenom svůj pohled a svůj selský přístup, právně to asi bude jinak :-)

Na to GTAčko se podívám, jestli mám oprávnění, předpokládám ale , že nikoliv, takže je dobře, že nepařím :-)

EDIT: No a další věc. Pokud dostali fízlové povolení ke kamerám, jak to je s tím, když zaznamenali něco mimo povolení, resp. mimo důvody, které vedl k povolení fízlování?

To je právě věc právního názoru. Zahrnuje zákaz řízení motorových vozidel i vlaky a tramvaje? IMO ano, i když na ně řidičák nepotřebuješ. Tedy soudní zákaz řízení je přísnější stav než jen nemít oprávnění řídit na veřejných komunikacích.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #21 kdy: 10 Března 2017, 17:23:18 »

Swenak edit: takovy dukaz by nemel byt pripustny, ale zalezi komu se to dostane do ruky a jak se mu to hodi... jako vsechno tady :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #22 kdy: 10 Března 2017, 17:48:02 »

Na tramvaje ridicak je potreba..jak na tramvaj tak B
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #23 kdy: 10 Března 2017, 19:48:56 »

Na tramvaje ridicak je potreba..jak na tramvaj tak B

Asi nějaká novinka. Ok, nicméně na principu to nic nemění.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #24 kdy: 10 Března 2017, 20:10:16 »

Mně spíše zaráží, jak se to vlastně PČR dověděla? Že by nějaký udavač?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #25 kdy: 10 Března 2017, 20:22:13 »

Mně spíše zaráží, jak se to vlastně PČR dověděla? Že by nějaký udavač?

Než začnete něco komentovat tak si aspoň přečtěte ten článek nebo aspoň předchozí příspěvky  ;) ale abych nebyl zlej udělám to za Vás

V obžalobě se píše, že obviněný muž během téměř tří měsíců řídil v celkem 28 případech různá motorová vozidla, ačkoliv věděl, že má uložen zákaz činnosti v trvání 18 měsíců.

Policie mu to načítala podle videozáznamu ze skryté kamery, kterou mu do dílny umístila na základě soudem povoleného sledování kvůli podezření z přečinů podílnictví, legalizace výnosů z trestné činnosti a pojistného podvodu. Nic z toho se nakonec nepotvrdilo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 007
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #26 kdy: 10 Března 2017, 20:29:32 »

Zde bych zpozornel, protoze ridit vozidlo IMHO  muzete i bez toho, ze by bylo nastartovano...
Zde rozbor http://www.autoweb.cz/rizeni-vozidla-a-definice-pojmu-za-jizdy/
jiný názor NS
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #27 kdy: 10 Března 2017, 21:49:07 »

Zde bych zpozornel, protoze ridit vozidlo IMHO  muzete i bez toho, ze by bylo nastartovano...
Zde rozbor http://www.autoweb.cz/rizeni-vozidla-a-definice-pojmu-za-jizdy/
jiný názor NS

Děkuji :) ano, nečetl jsem důkladně článek
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #28 kdy: 10 Března 2017, 21:51:00 »

Mně spíše zaráží, jak se to vlastně PČR dověděla? Že by nějaký udavač?

Než začnete něco komentovat tak si aspoň přečtěte ten článek nebo aspoň předchozí příspěvky  ;) ale abych nebyl zlej udělám to za Vás

V obžalobě se píše, že obviněný muž během téměř tří měsíců řídil v celkem 28 případech různá motorová vozidla, ačkoliv věděl, že má uložen zákaz činnosti v trvání 18 měsíců.

Policie mu to načítala podle videozáznamu ze skryté kamery, kterou mu do dílny umístila na základě soudem povoleného sledování kvůli podezření z přečinů podílnictví, legalizace výnosů z trestné činnosti a pojistného podvodu. Nic z toho se nakonec nepotvrdilo.


Tak ten udavač tam možná byl, právě na základě udání mohl být ten autoservis profízlovaný... tajná kamera atd.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:V podmínce jezdil s auty po dílně, skončil za mřížemi
« Odpověď #29 kdy: 10 Března 2017, 22:24:37 »

Momentálně ochutnávám karibské rumy a můj úsudek je zastřen vzrůstajícími promilemi... Ale skutečně bych se rád účastnil ozbrojeného povstání a poté ověsil několik desítek kandelábrů, či na staroměstském náměstí postavil velké popraviště... Fakt si nemůžu pomoct, je mi z toho na blití a chytá mě amok...
IP zaznamenána