30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změna příslušnosti správního orgánu  (Přečteno 4254 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Změna příslušnosti správního orgánu
« kdy: 02 Března 2017, 17:23:22 »

Zkoušel někdo např. ohledně pirátění na druhé straně ČR navrhnout změnu příslušnosti správního orgánu, aby to měl na úřad blíž? Na fóru jsem nic relevantního nenašel.

A pokud by se to náhodou podařilo, byla by pak příjemcem pokuty původní nebo nová obec?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Změna příslušnosti správního orgánu
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2017, 17:36:16 »

Neznám nikoho kdo by s tím uspěl, příjemce pokuty bude tuším že nová obec která to převzala
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Změna příslušnosti správního orgánu
« Odpověď #2 kdy: 02 Března 2017, 17:48:02 »

Zkusil jsem to jednou... viz níže. Pochopitelně neúspěšně, orgán pouze může případ postoupit: http://business.center.cz/business/pravo/zakony/prestupky/cast3.aspx#par55

Text níže je bez paragrafů... těmi mávám v řízení až později..

Věc žádost o stanovení náhradního termínu jednání / přeložení správního řízení k jinému správnímu orgánu

Obdržel jsem jako obviněný předvolání k ústnímu jednání - Sp.zn.: xxxxxxxxx, na které jsem předvolán dd.mm.rrrr v 9:00 na MÚ XXXX.

Bohužel, automobil mi vypověděl službu. Mám trvalé bydliště v XXXXX  a XXXXX jsou pro mne prostředky veřejné dopravy extrémně obtížně dostupné. Zejména je problém se dostavit ráno na 9.00. Mám v úmyslu se hájit, jsem přesvědčen, že celý „přestupek“ je nedorozumění.

Prosím správní orgán, aby postupoval tak, aby nikomu nevznikaly zbytečné náklady, a dotčené osoby co možná nejméně zatěžoval a vyšel účastníku řízení i svědkům vstříc. Apeluji na hospodárnost a žádám správní orgán o postoupení celého správního řízení na Městský úřad XXXXX, XXXXX nebo na XXXXXXXX. Jde mi také o to, abychom co nejméně zatěžovali spolucestující svědky, které hodlám navrhnout a kteří bydlí v XXXXX a v XXXXXXX. Jde také o úspory pro město XXXXX, protože svědci si pravděpodobně budou nárokovat náhradu.

Pokud není přeložení možné (z jakého důvodu?, žádám správní orgán, aby mi umožnil řádnou obhajobu a navrhl jiný termín, a to v čase, kdy budu schopen se do XXXXX s rozumnými náklady dostavit.

Děkuji za pochopení
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Změna příslušnosti správního orgánu
« Odpověď #3 kdy: 02 Března 2017, 17:50:21 »

V jiné kauze mi postoupení navrhl sám úředník při telefonátu, pokud si prý seženu potvrzení, že se u jiného SO kauzy ujmou.:-) To mě pobavilo, ale nakonec jsem tuto kulantní nabídku odmítl.:-)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Změna příslušnosti správního orgánu
« Odpověď #4 kdy: 02 Března 2017, 17:57:02 »

Zkusil jsem, bez úspěchu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Změna příslušnosti správního orgánu
« Odpověď #5 kdy: 02 Března 2017, 19:08:59 »

Cílem ani tak není dosáhnout té změny, ale v rámci přidávání práce úředníkům a mírných obstrukcí v mezích zákona by možná stálo za to vyzkoušet.

Modelová situace: Pyrát z Plzně se prohnal kolem buzerbudky v nějaké daleké radarové díře (třeba Židlochovice).

V rámci řízení o sprdeli požádá dle § 131 odst. 5 a 6 SprŘ. o přesun do Plzně, protože to má blíž, je neekonomické aby jezdil tak daleko a aby nebyl zbytečně zatěžován. A pokud Židlochovicím nejde jen o výběr pokut, nýbrž o bezpečnost (to je přeci jasné, ne?), neměli by mít s přesunem problém.

Židlochovice pochopitelně odmítnou přesun.

Pyrát podá námitku podjatosti s argumentem, že Židlochovice chtějí jen a pouze rýžovat, což je ze zamítnutí zřejmé (nebo to tak alespoň působí) a na základě nových skutečností opět požádá o přesun do Plzně, tentokráte dle odst. § 131 odst. 4 a § 14 SprŘ.

Nečekám, že by se na tom dal vyhrát spor, ale mohl by to být příjemný bonus.
IP zaznamenána

mara

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Změna příslušnosti správního orgánu
« Odpověď #6 kdy: 02 Března 2017, 20:01:28 »

Ano, taky jsem zkoušel, v 99 procentech zamítnou. Účelem této žádosti je především zabavení SO a bod do námitky podjatosti/odvolání.

edit sorry, omyl vráceno zpět
« Poslední změna: 02 Března 2017, 23:51:25 od enzym »
IP zaznamenána