30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"  (Přečteno 26957 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« kdy: 18 Listopadu 2013, 23:20:22 »

Zdravím všechny a rád bych abyste se pokusili mi vyvrátit nebo potvrdit jednu teoretickou možnost jak si s SPRDELí vytřít (|)...
Po obdržení výzvy začnu realizovat tuto historku:
Jdu si takhle den, dva před přestupkem městem XY (dle bydliště) a najednou u výkladu koukám na chlapa jako bych koukal do zrcadla...tak na sebe zíráme a dáme se do řeči. On je ze státu XY (Tuvalu a pod. uvítám tipy) a přijel protože odsud pocházel jeho v XY zemřelý otec. Tak se jeho lámanou češtinou domluvíme a jdeme na pivo, vezmu ho k sobě, skamarádili jsme se. Půjčuji mu auto. Ukazuje mi jakýsi "driver" doklad v několika jazycích včetně francoužštiny,  poučuji ho o tom aby nedělal přestupky.

Po obdržení SPRDELní výzvy mu píši na jeho email (xy_zxy@gmail.com) a on se celý kaje, že pokud opravdu spáchal něco tak hrozného, že za to bude pykat, ale přece kvůli tomu sem nepojede, že je zrovna někde v Rusku. Posílá mi tedy e-mailem v češtině svoje přiznání že dne ABC řídil vozidlo XYZ ulicí DEFK a k tomu v češtině napsanou plnou moc k zastupování ve věci onoho domnělého přestupku. Posílám tedy na úřad jak moje udání pana XY tak jeho příznání a plnou moc k tomu že ho v této věci zastupuji. Dále tedy předpokládám, že v nastalém správním řízení proti panu XY budu stejně jako on předvolán (v XY to nikdo nepřevezme protože on se tam zrovna nezdržuje - je  v Rusku) a já se za něj budu bít jako lev - budu rozporovat co půjde no a jestli panu XY prokáží přestupek a vysolej pokutu, tak mu to mailem sdělím a orgánům popřeji příjemné vymáhání pokuty.

Za obrovskou výhodu považuji to , že pan XY je mi velmi podobný (ještě by to šlo vyšperkovat nějakým tím fake profilem na xichtoknize a s pomocí photoshopu spáchat nějaké společné foto) dále to že se přizná a že mu znovu můžu půjčit za půl roku auto...no a že do toho nikoho dalšího netahám.

Tak to prosím zkuste zkritizovat, na čem by to mohlo chcípnout.

Dík.

 
« Poslední změna: 18 Listopadu 2013, 23:33:04 od pk202 »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2013, 09:37:29 »

Ve chvíli, kdy Vám pošlou výzvu k zaplacení, nemůžete poslat plnou moc k zastupování v řízení, protože žádné neběží (šlo by sice třeba napsat generální plnou moc na zastupování ve všech řízeních v letech 2013/2014, ale taková by musela být ověřená notářem, což s neexistujícím člověkem těžko provedete). A tak jako tak by nic neřešila. Budete muset sdělit údaje řidiče, oni ho vyzvou k podání vysvětlení, dopis se vrátí nebo nevrátí, ale nikdo nebude reagovat, načež jedna z možností je, že to překlopí vůči Vám se SprDel. Přes plnou moc tedy cesta nevede.

PS: S nevěrohodnými, respektive na první pohled smyšlenými historkami bych šetřil. Jsou neefektivní a spíše kontraproduktivní. Nikdo nemá rád, když se z něj někdo snaží dělat vola, takže třeba právě taková historka může být pro úředníka impulsem ke snaze Vás dostat, i když by to třeba jinak nechal plavat.
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2013, 11:33:09 »

Ja bych dodal, ze i kdyz pravdepodobnost, ze nekdo z uredniku ci jinak zapletenych lidi na strane zla cte tyto a podobne stranky je mala, neni uplne nulova a rozebrat tady presne to, co pak clovek pouzije se muze nevyplatit...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2013, 11:45:55 »

Přes plnou moc tedy cesta nevede.
Takže situace, kdy dostanu SPRDEL, vím kdo řídil a uvědomím ho, tak on nemůže sám od sebe iniciovat projednání tohoto přestupku i když ví, že momentálně není kam mu doručit obsílku a sám se písemně přizná že dne toho a toho řídil vozidlo to a to ?
Neboli by bylo potřeba takovou adresu, kde je možno převzít doporučený dopis aniž by ho osoba podepsala ?
S nevěrohodnými, respektive na první pohled smyšlenými historkami bych šetřil. Jsou neefektivní a spíše kontraproduktivní. Nikdo nemá rád, když se z něj někdo snaží dělat vola, takže třeba právě taková historka může být pro úředníka impulsem ke snaze Vás dostat, i když by to třeba jinak nechal plavat.
Nevím co je na tom tak nevěrohodného, že jsem potkal někoho mně podobného a to nás spřátelilo.
Myslím že taková "osoba zemřelá" je mnohem průstřelnější.
Navíc to samozřejmě nebudu cpát horem dolem...ta podobnost je čistě kvůli fotce z radaru a samozřejmě že tomu pomůžu tím, že se na projednání oholím nebo si naopak nechám narůst vousy, vezmu jiné brýle a pod.KYXDAP
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2013, 11:49:22 »

Ja bych dodal, ze i kdyz pravdepodobnost, ze nekdo z uredniku ci jinak zapletenych lidi na strane zla cte tyto a podobne stranky je mala, neni uplne nulova a rozebrat tady presne to, co pak clovek pouzije se muze nevyplatit...

Já tedy momentálně nic konkrétního neřeším, žádnou výzvu nemám a doufám že díky jistým opatřením ani hned tak mít nebudu. To by se tady nemohlo probírat vůbec nic.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #5 kdy: 19 Listopadu 2013, 13:21:58 »

Takže situace, kdy dostanu SPRDEL, vím kdo řídil a uvědomím ho
Uvědomit ho můžete, ale z hlediska zákona to má nulovou relevanci. Úřad vás vyzve k zaplacení nebo sdělení totožnosti řidiče. Třetí možnost je nereagovat a neudělat nic. Toť vše. Jestli někoho vyrozumíváte, nebo ne, nikoho nezajímá.

tak on nemůže sám od sebe iniciovat projednání tohoto přestupku
S ničím takovým zákon nepočítá. Projednává se to z úřední povinnosti.

i když ví, že momentálně není kam mu doručit obsílku
Vždy je kam doručit, nikdo nežije ve vzduchoprázdnu.

a sám se písemně přizná že dne toho a toho řídil vozidlo to a to?
Kdyby byl tak žhavý se přiznat a nechat potrestat, nic by mu přece nebránilo po výzvě k zaplacení zaplatit sám, nebo to nechat zaplatit vás a poslat vám prachy.

Nevím co je na tom tak nevěrohodného
Tak si to shrneme. Tuvalu je ostrovní stát v Oceánii, který má 11 636 obyvatel. Kolik z nich asi umí česky? I kdyby jeden, tak vy jste ho náhodou potkal v Čechách, náhodou je vám neuvěřitelně podobný, náhodou jste se skamarádili, náhodou jste mu půjčil auto a on s ním náhodou spáchal přestupek.  ;D Jestli je podle vás tohle pravděpodobné, tak zkrátka máme rozdílné chápání pojmu „pravděpodobnost“.

Myslím že taková "osoba zemřelá" je mnohem průstřelnější.
Opravdu? Tak mi vysvětlete, jak konkrétně je ta osoba zemřelá průstřelná, rád se dovzdělám. Momentálně vím asi o 150 konkrétních případech použití mrtvoly, přičemž ve 150 případech po sdělení totožnosti řidiče ze strany úřadu nenásledovalo už nic. Pane jo, to jsou ale průstřely!

se na projednání oholím nebo si naopak nechám narůst vousy, vezmu jiné brýle a pod.KYXDAP
A co takhle na žádná jednání vůbec nechodit? Navíc by za normálních okolností v rámci SprDel ani nemělo dojít k tomu, že si vás budou někam fyzicky zvát.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2013, 16:00:49 od jkraus222 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #6 kdy: 19 Listopadu 2013, 14:14:18 »

Vždy je kam doručit, nikdo nežije ve vzduchoprázdnu....
Ale...znám lidi co jsou každou chvíli jinde, 2 měsíce a Austrálii, pak 3 týdny na Filipínách pak chvíli v Rusku...kam je obeslat ? Než se obílka zrealizuje a odešle je jinde a třeba ani nemá dopředu žádný plán.
Já sám jsem třeba po rozvodu jezdil s notebookem a mobilním připojením skoro dva roky z místa na místo (pravda pouze po ČR,SR a Polsku) a nikdy jsem dopředu nevěděl kam se vrtnu....proto jsem si mimo jiné udělal datovous chránku jak na živnost tak na FO.
Kdyby byl tak žhavý se přiznat a nechat potrestat, n....
Ale on není žhavý se nechat potrestat, on dokonce s postihem a přestupkem nesouhlasí, neb třeba popírá materiální stránku...ale kvůli mně nepopírá, že vozidlo řídil, je pouze žhavý vzít tu odpovědnost na sebe ale protože je mimo republiku, nechá se mnou zastupovat...co je na tom prapodivného.
Tak si to shrneme. Tuvalu je ostrovní stát v .....
Já netrvám na Tuvalu, právě proto jsem to sem dal aby třeba někdo přišel s nějakým lepším nápadem.
Opravdu? Tak mi vysvětlete, jak konkrétně je ta osoba zemřelá průstřelná, rád se dovzdělám. Momentálně vím asi o 150 konkrétních případech použití mrtvoly, přičemž ve 150 případech po sdělení totožnosti řidiče ze strany úřadu nenásledovalo už nic. Pane jo, to je to jsou ale průstřely!
No předpokládám že zjistit od příbuzných a dokázat, že si daný člověk v tu a tu dobu nemohl půjčit auto, protože byl někde jinde (třeba hospitalizovaný) nebude pro ouřadu tak velký problém. Navíc se mi to ekluje - leda bych se dohodl s pozůstalými. Ovšem proti tomu dokázat, že sem nepřijel nějakej exot, je myslím prakticky téměř nemožné, leda by se na tom vyřádila celá BIS. Navíc bych se divil, pokud by ta mrtvola vypadala jako Vy (foto) , takže je to otázka malé chvíle kdy na tohle někdo doplatí.

IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #7 kdy: 19 Listopadu 2013, 14:43:07 »

Ale...znám lidi co jsou každou chvíli jinde, 2 měsíce a Austrálii, pak 3 týdny na Filipínách pak chvíli v Rusku...kam je obeslat ?
To je ale primárně problém úřadu. Jen pro pořádek dodávám, že nedoručení není důvod k zahájení SprDel, byť se to tak orgány účelově snaží vykládat.

No předpokládám že zjistit od příbuzných a dokázat
Od žádných příbuzných nic zjišťovat nemůže. Správní orgán, aniž řízení zahájí, věc odloží, jestliže osoba podezřelá z přestupku zemřela před zahájením řízení. Tečka, konec. Zákon žádný jiný postup neumožňuje.
Navíc by to i v případě příbuzných bylo tvrzení proti tvrzení.

Navíc bych se divil, pokud by ta mrtvola vypadala jako Vy (foto)
Vypadat může, jak chce, když jezdím se sklopeným stínítkem, takže jim žádné foto k ničemu není. A pokud je někdo tak blbej, že se nechá vyfotit a pak se správnímu orgánu dojde ukázat, tak mu není pomoci a dobře mu tak.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #8 kdy: 19 Listopadu 2013, 16:06:10 »

Tak mi vysvětlete, jak konkrétně je ta osoba zemřelá průstřelná, rád se dovzdělám. Momentálně vím asi o 150 konkrétních případech použití mrtvoly, přičemž ve 150 případech po sdělení totožnosti řidiče ze strany úřadu nenásledovalo už nic. Pane jo, to je to jsou ale průstřely!
To jsme tu už řešili spolu dříve.
Jasně, když budete dobře argumentovat, prakticky nebude možné osobu mrtvou spolehlivě vyvrátit. Ale to kamaráda z Tuvalu asi taky ne.

A že i když to nepůjde dokázat, bude asi zřejmé že lžete? To u osoby mrtvé taky.
Vy byste někomu tu historku reálně věřil?
Že půjčil auto neznámému člověku, který čistě náhodou vypadal podobně a ukázal mu zřejmě falešné doklady s údaji osoby, která čistě náhodou krátce nato zemřela?
Pikantní to začne být hlavně při opakovaném použití.
Tvrzení, že tu zase byl ten kamarád z Tuvalu a zase měl půjčené auto, vypadá alespoň že to není úplná blbost.
Tvrzení, že půjčujete auto různým neznámým lidem, kteří jsou Vám náhodou všichni podobní a ukazují Vám falešné doklady vystavené na různé vzápětí poté umírající lidi, snad nemůže nikdo brát vážně.

Podle mého názoru jsou obě varianty založené hlavně na tom, že to teď nikdo už nebude dál řešit. Mají dost lidí co zaplatí bez řečí, než aby se věnovali vyvracení nějaké obskurní argumentace.
Jakmile by to nějaký úředník "vzal jako čelenč" a začal se v tom vrtat, nastal by u obou variant problém.
Hlavně kdyby se dostaly do nějakého "FSM" a používali je lidi, kteří vůbec s nějakou protiakcí nepočítají.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #9 kdy: 19 Listopadu 2013, 17:21:21 »

Že půjčil auto neznámému člověku, který čistě náhodou vypadal podobně a ukázal mu zřejmě falešné doklady s údaji osoby, která čistě náhodou krátce nato zemřela?
Tvrzení, že půjčujete auto různým neznámým lidem, kteří jsou Vám náhodou všichni podobní a ukazují Vám falešné doklady vystavené na různé vzápětí poté umírající lidi, snad nemůže nikdo brát vážně.
Až na to, že tuhle snůšku nesmyslů jste právě vyfabuloval vy, já jsem nic takového - ani náznakem - nikdy nenapsal.

Kdo tvrdí, že ten zemřelý byl pro majitele auta "neznámý člověk"? Samozřejmě nikdo.
Jaké falešné doklady?
Jaká podoba? Za a) jezdím se sklopeným stínítkem, takže na žádné fotce nejsem vidět a nikdo mě nemůže srovnávat, b) když se k úřadu nedostavím, nemůžou mě s fotkou srovnávat tak jako tak.

Jakmile by to nějaký úředník "vzal jako čelenč" a začal se v tom vrtat, nastal by u obou variant problém.
Ještě jste mi nevysvětlil, jak by ten úředník mohl prolomit ustanovení, že správní orgán, aniž řízení zahájí, věc odloží, jestliže osoba podezřelá z přestupku zemřela před zahájením řízení.
« Poslední změna: 19 Listopadu 2013, 17:24:02 od jkraus222 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #10 kdy: 19 Listopadu 2013, 23:02:33 »

Až na to, že tuhle snůšku nesmyslů jste právě vyfabuloval vy, já jsem nic takového - ani náznakem - nikdy nenapsal.
Dobře, tak dejme tomu, že to úředník vezme jako čelenč a rozhodne se Vás dostat.

Ještě jste mi nevysvětlil, jak by ten úředník mohl prolomit ustanovení, že správní orgán, aniž řízení zahájí, věc odloží, jestliže osoba podezřelá z přestupku zemřela před zahájením řízení.
Může to prostě ignorovat. Řekne, že jste si to vymyslel a napaří Vám SprDel s tím, že "nezjistili skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě". U kolegů z nadřízeného úřadu to dost možná projde a co uděláte, dáte to k soudu?
A budete vyprávět historii o mrtvém řidiči ve chvíli, kdy za křivou výpověď můžete jít sedět? V tom právě mají výhodu, že záleží na nich jak rozhodnou a Vy se moc odvolávat nebudete.

Druhá možnost je, že Vaše tvrzení je přece nezavazuje k zahájení řízení proti někomu a úřad nemusí automaticky předpokládat, že říkáte pravdu.
Může to jednoduše řešit stejně jako neznámého pachatele a k prověření došlého oznámení o přestupku si pozvat k podání vysvětlení kohokoliv uzná za vhodné, klidně třeba ty pozůstalé.

No a jako bonus, jelikož o osobě mrtvé nic nevíte, si občas vyberete někoho, kdo vůbec neměl řidičák, a podobně.

Jinak jak jsem se dopracoval k mnou uvedené variantě toho příběhu:
Za prvé je těžké pak úřadu prostě nic neříkat. Osoba zemřelá zjevně není Vaše osoba blízká a za nevypovídání bez nějakého důvodu můžete dostat pokutu.
Říct že jste se znali je dost riskantní, když o té osobě vůbec nic nevíte. Pak budete těžko vysvětlovat třeba že jste si nevšiml, že Váš "známý" byl v době předání auta na vozíku a jak mohl to auto řídit. Bonusové body pro úřad, pokud osoba zemřelá vůbec neměla řidičák.
Ostatně by stačila už otázka, jak vlastně ten komu jste auto předal vypadal.
Tím se dostáváme k tvrzení "Ten člověk mi ukázal doklady na to jméno".
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #11 kdy: 20 Listopadu 2013, 11:20:05 »

Může to prostě ignorovat.
Zjevná nezákonnost. Podání vysvětlení "prostě ignorovat" nemůže.

Řekne, že jste si to vymyslel a napaří Vám SprDel s tím, že "nezjistili skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě".
Ty zjistili už samotným sdělením totožnosti řidiče. Opět zjevná nezákonnost.

A budete vyprávět historii o mrtvém řidiči ve chvíli, kdy za křivou výpověď můžete jít sedět?
Nic takového ve správním soudnictví nehrozí. Soud přezkoumává pouze postup správního orgánu v rámci žalobních bodů, které určujete vy.

Může to jednoduše řešit stejně jako neznámého pachatele a k prověření došlého oznámení o přestupku si pozvat k podání vysvětlení kohokoliv uzná za vhodné, klidně třeba ty pozůstalé.
To sice může, ale získá tím nanejvýš tvrzení proti tvrzení. Proč myslíte, že to doposud ani v jediném případě neudělali?
Navíc by museli tvrdit, že tedy podezřelý není ten mrtvý, ale někdo jiný. Jakpak by to asi odůvodnili?

No a jako bonus, jelikož o osobě mrtvé nic nevíte, si občas vyberete někoho, kdo vůbec neměl řidičák, a podobně.
O mrtvém vím podle živnostenského rejstříku minimálně to, na co měl živnosťák. Pokud měl živnosťák na opravy karoserií apod., tak tam se šance, že něměl řidičák, blíží nule. Navíc nemusel mít český řidičák, mohl mít zahraniční. Pokud já a dva svědci budeme tvrdit, že mi předložil ukrajinský řidičák, ať správní orgán vyvrátí, že to tak nebylo.

Za prvé je těžké pak úřadu prostě nic neříkat. Osoba zemřelá zjevně není Vaše osoba blízká a za nevypovídání bez nějakého důvodu můžete dostat pokutu.
Je to velmi lehké a pokutu dostat nemůžete http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0

Říct že jste se znali je dost riskantní, když o té osobě vůbec nic nevíte. Ostatně by stačila už otázka, jak vlastně ten komu jste auto předal vypadal.
Na nic takového nemusíte odpovídat nebo se k tomu jakkoliv vyjadřovat. Do toho je správnímu orgánu hovno. Vozidlo dne XY řídil člověk XY, jak jsem už uvedl. To je vše. Nashledanou.
« Poslední změna: 20 Listopadu 2013, 11:31:19 od jkraus222 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #12 kdy: 20 Listopadu 2013, 14:25:03 »

Navíc by museli tvrdit, že tedy podezřelý není ten mrtvý, ale někdo jiný. Jakpak by to asi odůvodnili?
No tím, že Vaše tvrzení bylo účelové.
Takhle se přece s nepohodlnými argumenty "vypořádávají" každou chvíli.
Přinejhorším může úředník "dostat" anonymní dopis, že jste ve skutečnosti řídil Vy.

O mrtvém vím podle živnostenského rejstříku minimálně to, na co měl živnosťák. Pokud měl živnosťák na opravy karoserií apod., tak tam se šance, že něměl řidičák, blíží nule. Navíc nemusel mít český řidičák, mohl mít zahraniční. Pokud já a dva svědci budeme tvrdit, že mi předložil ukrajinský řidičák, ať správní orgán vyvrátí, že to tak nebylo.
Původní varianta té taktiky byla jednoduše si najít ve smutečních oznámeních někoho, kdo zemřel v příhodné době.

Teď už k tomu máme jezdit se sklopeným stínítkem a kromě smutečních oznámení procházet ještě rejstříky a dohledávat informace.
Zároveň se omezuje množství těch "vhodných" zemřelých.
(Lidí co zemřeli v rozmezí třeba dvou měsíců, informace je dobře dohledatelná online, jsou vhodného věku a mají ŽL ve vhodném oboru zas tolik nebude. Navíc je docela riziko, že toho "nejlépe dohledatelného" zemřelého pak bude používat víc lidí nezávisle na sobě.)

Pořád jsem názoru, že rozšíření osoby mrtvé povede k tomu, že si vyberou nějakého špatně připraveného jedince a udělají z něj exemplární případ.

Proč myslíte, že to doposud ani v jediném případě neudělali?
Protože na to kašlou. Dokud mají armády těch co platí dobrovolně, nebudou to řešit.
Proč by jednomu potížistovi věnovali dobu, za kterou vyřídí třeba 50 těch co platí dobrovolně?
To se může změnit, jakmile se ta taktika rozšíří.
Jak píšu, podle mě v takovém případě vyberou někoho nepřipraveného, udělají z něj exemplární případ a zase budou mít armády těch, kdo radši zaplatí.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Prosím ohodnoťte teoretický nápad - "osoba podobná"
« Odpověď #13 kdy: 21 Listopadu 2013, 10:26:11 »

Původní varianta té taktiky byla jednoduše si najít ve smutečních oznámeních někoho, kdo zemřel v příhodné době.
Jaká původní varianta? Vy snad víte o smutečních oznámeních, kde se uvádí celá adresa zemřelého? Kde byste jako chtěl ze smutečních oznámení vzít kompletní osobní údaje? Samozřejmě, že původní varianta vždy byla dohledávat údaje ve veřejně dostupných registrech (nemusí to nutně být zrovna živnostenský rejstřík).

Teď už k tomu máme jezdit se sklopeným stínítkem a kromě smutečních oznámení procházet ještě rejstříky a dohledávat informace.
Se sklopeným stínítkem jezdit nemusíte, není to povinné. Například já se na žádné ústní jednání nikdy nedostavím, takže bych klidně mohl jezdit bez toho. Ale jezdil jsem tak dávno před tím, než v duté Humlově hlavě vůbec vznikl nějaký správní delikt. Prevence, která řadu úředníků předem odradila od toho vůbec něco začít zkoušet.

Lidí co zemřeli v rozmezí třeba dvou měsíců, informace je dobře dohledatelná online, jsou vhodného věku a mají ŽL ve vhodném oboru zas tolik nebude.
Jste na omylu. Bývá jich několik. A množství nepotřebujete. Pokud někdo zemřel 25.9., pokryjete s ním celé odbobí až do 24.9.

Navíc je docela riziko, že toho "nejlépe dohledatelného" zemřelého pak bude používat víc lidí nezávisle na sobě.)
To není žádné riziko, je to naprosto lhostejné. Úřad ty přestupky různých aut na různých místech v různém čase neumí nijak pospojovat a dát do souvislostí, ani k osobě řidiče ani jinak.

Pořád jsem názoru, že rozšíření osoby mrtvé povede k tomu, že si vyberou nějakého špatně připraveného jedince a udělají z něj exemplární případ.
To ale můžete prohlásit o jakékoliv taktice.
IP zaznamenána