30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Překročení rychlosti o 9 km v hodině  (Přečteno 4287 krát)

redme

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] Překročení rychlosti o 9 km v hodině
« kdy: 01 Března 2017, 14:20:45 »

Zdravím. Tak jsem se dozvěděl z úředního dopisu mě zaslaného , že jsem si měl jako provozovatel vozidla, respektive neznámý pachatel, zapirátit a ve městě překročil povolenou rychlost,  o celých 9 km/h, což bylo údajně změřeno a dokumentováno stacionárním průběhovým radarem / bez uvedených důkazů/. Skutek se stal v létě roku 2016, výzvu k uložení zásilky jsem ve schránce objevil v koncem listopadu 2016. Nějak jsem ho zapoměl vyzvednout a iniciativní listonoška ho předala po uplynutí ,,ukládací,, doby předala, byť je to do vlastních rukou, manželce. Ta ho založila a já jsem toto zjistil až v půlce prosince. Něchtěl jsem se zbytečně dohadovat a výpalné zaplatil. Koncem roku se platba vrátila s tím, že nebyla dodržena lhůta na zaplacení. Jako další v řadě dorazila výzva k podání vysvětlení, na kterou jsem se jako řádný občan dostavil, v záloze maje ještě nepoužitého deathmuta. Po provedení poučení ze strany úředníka, jsem samozřejmě chtěl ze všeho nejdříve vidět důkazní foto. Na to bylo reagováno slovy ,, Jé koukám, že tehdy zrovna dost svítilo sluníčko,, .  ;D Abych to zkrátil. Na vytištěných fotografiích nebylo vidět prakticky  nic. Na foto v pc, které mi ukázal bylo na foto č. 1  na počátku měřeného úseku vidět rozmazané vozidlo, ale RZ byla viditelná a odpovídala vozidlu mému. Na místě řidiče seděla velká tmavá skvrna. Na foto č. 2 pořízeného na konci měřeného úseku bylo vidět nějaké neostré rozmazané osobní vozidlo, RZ byl prakticky bíločerný nečitelný flek i při velkém přiblížení a na místě řidiče opět velká tmavá skvrna. Dále podotýkám, že měření je prováděno na úseku vozovky, ze kterého se dá 2 x odbočit prakticky na všechny světové strany. Na dotaz ohledně řidiče jsem po shlédnutí fotografií s pobavením doznal, že na foto č. 1 jsem to za volantem opravdu já, ale na foto č. 2 není vyfoceno mé vozidlo a optal jsem se úředníka z čeho soudí, že se jedná o mne, když tam prakticky není vůbec nic vidět. Dočkal jsem se blekotání o tom, že by se muselo do fotografie zasáhnout a nejakým způsobem by IT pracovníci magistrátu z fota dostali RZ a obličej řidiče. Moc mě to pobavilo  ;D. To, že každá takováto fotografie je důkazní prostředek a má jedinečný softwarový kód , který by se zásahel do fotografie zneplatnil zřejmě úředník netuší. :P. Tudíž přestupek jsem neuznal a pokus o uložení blokové pokuty hned usměrnil na patřičné místo. Vyžádal jsem si kopii protokolu o podání vysvětlení a kopie fotografií. S tím jsme se zatím rozešli. Uvidíme co bude dál....
« Poslední změna: 01 Března 2017, 14:24:39 od redme »
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 9 km v hodině
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2017, 14:44:56 »

...Něchtěl jsem se zbytečně dohadovat a výpalné zaplatil...

Tak za tohle bych odebíral občanku a volební právo. A navíc bych viníkovu fotku pověsil na nástěnku hanby s popisem zločinu velezrady a přizdisráčství... Přesně tohle vede k neustálému utahování šroubů a ohrožuje naše děti.

Člověče, když už takhle házíte penězi, nebylo by lepší ty peníze raději poslat na nějaký psí útulek???


...Tudíž přestupek jsem neuznal a pokus o uložení blokové pokuty hned usměrnil na patřičné místo. Vyžádal jsem si kopii protokolu o podání vysvětlení a kopie fotografií. S tím jsme se zatím rozešli. Uvidíme co bude dál....

Nebude nic, hodí flintu do žita.
Budiž tohle poučení pro všechny "Nechtěl-jsem-se-dohadovat" či "Postavil-jsem-se-k-tomu-čelem" že tupě na porážku se nechodí, naopak se má hrdě bojovat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 9 km v hodině
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2017, 14:50:11 »

Na dotaz ohledně řidiče jsem po shlédnutí fotografií s pobavením doznal, že na foto č. 1 jsem to za volantem opravdu já,
zcela zbytecne si proti sobe nabijite ostre... urednikovi se nic nepotvrzuje, pouze vyvraci

ale na foto č. 2 není vyfoceno mé vozidlo a optal jsem se úředníka z čeho soudí, že se jedná o mne, když tam prakticky není vůbec nic vidět. Dočkal jsem se blekotání o tom, že by se muselo do fotografie zasáhnout a nejakým způsobem by IT pracovníci magistrátu z fota dostali RZ a obličej řidiče. Moc mě to pobavilo  ;D. To, že každá takováto fotografie je důkazní prostředek a má jedinečný softwarový kód , který by se zásahel do fotografie zneplatnil zřejmě úředník netuší.
Dukaz je dukaz, to co vam ukazoval urednik stejne bude neco vytisteneho, nebo v kontejneru typu pdf apod. to jestli na tom bude neco programove vytahovat - pak to musi byt znalec v oboru a ne urednik.
Zadal bych po nem originalni snimek s metadaty primo z te kamery, pokud jste si jist, ze je to neprukazne* - nic vytisteneho.

Jedinecny neni urcite sw kod**, da se neomezene kopirovat - original byly  mozna ty fotony co dopadly na povrch snimace kamery... uz samotna kamera "svidluje" s bitovou informaci a to pomerne zasadne, nehlede na kompresi apod.

*zde si muzete nabehnout na vidle, original muze uz byt prukazny
**kodem se oznacuje nejaky program,  ktery pracuje s daty
obrazek jsou obecne data, ktere se tim programem vyhodnocuji/zobrazuji apod.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 9 km v hodině
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2017, 16:16:26 »

redme: Taktika nebyla ideální.. ale zase chybami se člověk učí..

na zaplacení odpustku je 15 dní.. výzvu nalezenou po dlouhé době bylo lepší ignorovat a nic neposílat.. placením odpustku se na to zbytečně upozornilo..

přiznat že jste na první fotce zmenšilo manévrovací prostor.. teď stačí aby úředník dokázal že první a druhá fotka je stejného auta..

snad se na to úředník vykašle i tak, ale zbytečně to zhoršilo pozici v řízení.. lepší taktika by byla se nevyjadřovat a jen poukázat na nečitelné fotky a pochybnost že to je vaše auto.. tak je pro úředníka větší nejistota a menší motivace se o něco snažit..
IP zaznamenána

redme

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 9 km v hodině
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2017, 16:52:52 »

Samozřejmě jsem si vyžádal i originální foto k zaslání na emailovou adresu. Je to uvedeno i v zápise o podaném vysvětlení. Až dojde, tak ho sem postnu k posouzení. To, že jsem nejdřív zaplatil je samozřejmě chyba :D, šlo o nějaké momentální pominutí smyslů. A co se týče toho doznání k řízení, tam nebyl důvod vystřílet si helmuta. Z druhé fotky jde poznat velké kulové, takže ať prokazují a prokazují a prokazují ...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o 9 km v hodině
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2017, 18:11:26 »

A co se týče toho doznání k řízení, tam nebyl důvod vystřílet si helmuta. Z druhé fotky jde poznat velké kulové, takže ať prokazují a prokazují a prokazují ...

Ale nebyl důvod ani udávat sebe.. asi stačilo setrvat na "to ani nevypadá jako moje auto".. a fotka nemusí být čitelná.. může vyplývat z fungování radaru že ty fotky jsou stejné auto.. i když i tak by to asi šlo uhrát..

Ale asi je slušná šance že to zahodí..
IP zaznamenána