30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?  (Přečteno 10664 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #15 kdy: 03 Března 2017, 07:36:43 »

V téhle fázi by možná byl lepší nějaký reálný Helmut - pro něj to je bezpečné, vždy to může popřít, navíc může argumentovat zánikem odpovědnosti zahájením sprdele a dost možná než si SO1 ujasní, zda řízení zahájit, uplyne rok od spáchání.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #16 kdy: 03 Března 2017, 10:21:17 »

Co znamená to (ne)odložení nikdo přesně neví. Striktně vzato by to měla být konečná, protože dodatečně odložit už by nemělo jít mj. proto, že samotným zahájením sprdele už odpovědnost za přestupek zanikla a tedy jej lze případně odložit pouze podle písm. e), nikoliv g), a zároveň nedává smysl po přestupci pátrat.

Nedá se na to nějak napasovat nicotnost? Že celé řízení jako by vůbec nebylo?


Ale udání řidiče je myslím dobrá taktika.. ale současně co nejdřív nahlížet do spisu a nechat si udělat kopii aby si tam nemohli to odložení vložit dodatečně!!
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #17 kdy: 03 Března 2017, 10:56:04 »

... ale současně co nejdřív nahlížet do spisu a nechat si udělat kopii aby si tam nemohli to odložení vložit dodatečně!!
Už se začínám trochu ztrácet.
Dodatečně vložit odložení. Myslíte s datem např. 1.3.2017 nebo s datem před "Odpustkem"
Pokud by to bylo před odpustkem, mělo by to být vidět na soupisce?

edit: stále více si začínám myslet, že SO2 taktně SO1 naznačil, kam spis uložit - do kotelny.
« Poslední změna: 03 Března 2017, 10:58:00 od Grave »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #18 kdy: 03 Března 2017, 11:28:51 »

Grave: dodatečné odložení znamená možnost že SO1 dodatečně vyrobí antedatované usnesení o odložení a vloží ho do spisu a bude se tvářit že tam je celou dobu.

Účel toho nahlížení do spisu je nedat úřadu prostor to udělat a získat důkaz že k datu nahlížení to tam nebylo.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #19 kdy: 03 Března 2017, 11:58:19 »

Nedá se na to nějak napasovat nicotnost? Že celé řízení jako by vůbec nebylo?
Nicotnost určitě ne - to by to sprdelní řízení musela zahájit např. Genderová expertní komora (absence pravomoci/věcné příslušnosti), součástí by byla hrozba zahrabáním za živa podle Constitutio Criminalis Theresiana (akt založený na neplatném právním předpisu) atp. Pokud to zahájení má formální náležitosti, tj. vydal ho úřad ORP, je tam označen zločinec-provozovatel a vymezen jeho zločin spočívající v tom, jak cosi nezajistil a odcitován § 125f plus nějaký bordel kolem, tak jde nepochybně o platný správní akt, který zavazuje minimálně toho, kdo jej vydal, a svědčí mu presumpce správnosti, obojí do okamžiku, než je jeho nezákonnost či jiná vada zákonem předvídaným způsobem konstatována.

To ale problém neřeší, protože SO jistě napadne zkusit nezákonně zahájené řízení pro tuto vadu zastavit, vrátit se do stavu před ním, udělat nějaké ty nezbytné kroky (či jinak opravit vzniklý problém) a dát si druhé kolo a tvářit se, že to následně zrušené zahájení účinky neprojednatelnosti přestupku nemá. Hlavním argumentem, proč by to nemělo jít, je fakt, že by se tím de facto § 125g obešel - což je ale trochu motání se v kruhu ...
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #20 kdy: 03 Března 2017, 12:12:07 »

Jakým stylem věc "odloží" jsem pochopil. Pokud to chápu dobře, pak by museli zfixlovat i soupisku,
protože odložení by mělo být mezi odpustkem a těsně před příkazem. To by jako vážená Mgr. začala
tvrdit, že tam odložení bylo, ale zapomněla ho dát na soupisku? Že jsem si ho já ani SO2 nevšimli?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #21 kdy: 03 Března 2017, 12:18:25 »

Fixlovat to odložení nebudou, když už si toho všimnul i SO2. Spíš budou pro začátek tvrdit, že to je vada, která neměla vliv na zákonnost řízení a rozhodnutí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #22 kdy: 03 Března 2017, 12:53:20 »

Grave: jestli to neodložili tak fixlovat to před začátek SprDelu asi nebudou.. původně jsem to psal kvůli tomu že by se tak mohli zbavit udání řidiče..

udáte řidiče a oni doplní odložení s datem před udáním a pak napíší.. smůla už je odloženo..

hh: úřední argumentace asi bude že smysl toho ustanovení je neumožnit postih jak řidiče za přestupek tak i provozovatele za SprDel.. a určitě nebyl záměr zákona aby pyrát unikl spravedlivému hněvu pracujícího lidu..

ale protiargument je že pyrát neunikl postihu kvůli zákonu, ale kvůli nezákonnému postupu úřadu..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #23 kdy: 03 Března 2017, 13:19:07 »

hh: úřední argumentace asi bude že smysl toho ustanovení je neumožnit postih jak řidiče za přestupek tak i provozovatele za SprDel.. a určitě nebyl záměr zákona aby pyrát unikl spravedlivému hněvu pracujícího lidu..
Asi nemá cenu dál přemítat nad nesmrtelností chrousta, ale kdyby skutečně záměr zákonodárce (lze-li tak soudruha Humla nazývat) byl, aby ten skutek šel trestat jen jednou, tak by to napsal jinak - prostě by se jen rozšířily překážky litispendence a rei iudicatae - tj. § 125g by zněl, že nelze vést ve věci téhož porušení pravidel PPK současně řízení o přestupku a sprdeli, a že pravomocné rozhodnutí o kterémkoliv z těchto deliktů brání projednání toho druhého. Jenže je to napsáno jinak a lze v tom najít i jistou racionalitu, kterou se již NSS pokusil zobecnit konstatováním subsidiární povahy sprdele.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #24 kdy: 06 Března 2017, 20:19:43 »

Moc se omlouvám, v pátek jsem to pokonil.
V roztěkanosti jsem si vzkaz od hh "reálného Helmuta" v hlavě přeložil jako "reálného člověka".
Poté jsem celé odpoledne přemýšlel proč? Vždyť by bylo lepší dát Helmuta, který by jim napsal,
"ano, řídil jsem, ale už jste začali SprDel, mě do toho netahejte" :(

Dnes jsem byl nahlédnout do spisu a po oznámení jména Grave, paní hned volala:
"Ten je ještě na KÚ"

Pokud se v tom bude chtít SO1 dále hnípat
a) připravit se na výslech policistů
b) případný řidič se nebude přiznávat či nepřiznávat, jen odepíše ... §125 g)1
    provozovatel bude psát (mimo jiné) §125 f) odst.4 písm.a
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #25 kdy: 07 Března 2017, 10:17:49 »

Sice jsem napsal, ale asi dost nezdůraznil ať jdete nahlížet do spisu přestupku.. ne SprDelu, ale toho původního přestupku.. to se omlouvám.

S řidičem je stav jaký? Byl teda někdo udaný?
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #26 kdy: 07 Března 2017, 12:56:11 »

... do spisu přestupku.. ne SprDelu, ale toho původního přestupku.. to se omlouvám.
Není za co, stavím se tam zítra. Měl jsem za to, že policie předá "fotku", úřad k tomu najde majitele, karta vozidla, ...
a pošle odpustek, věc odloží a rozjede SprDel. Vše v jednom šanonu, v jednom spisu. A že i na soupisce by mělo být
vidět odložení. Na soupisce je vidět ...  ...  ...  odpustek, nahlédnutí do spisu, příkaz. Takže odložení by mělo být
mezi nahlédnutím a příkazem.  ?  edit: už to vidím. Nahoře soupisky    věc: Grave - správní delikt
edit2: ale to odložení by tam mělo být vidět?

Chtěl jsem udat kolegu, kamaráda, který je stále vysmátý, happy, nic není problém a i mi fandí.
Ale jakmile jsem ho požádal o pomoc, vysvětlil jsem mu o co jde, tak nenene.
Takže jsem nakonec udal osobu nejbližší - mou ženu  :'(
(v dalším odvolání: ... Jako zákona dbalý občan jsem doufal, že i SO, který
má trestat provinilce bude postupovat dle platný zákonů. Že bude respektovat LZPS například čl. 37
SO však v rozporu s tímto článkem po mne požadoval sdělení jména řidiče, a tak pod tíhou vedeného
řízení jsem úřadu sdělil jméno řidiče, své ženy, což mělo neblahý vliv na naše další soužití.)



IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #27 kdy: 07 Března 2017, 14:13:28 »

Udaný řidič se nemusí ničeho bát.. když ho ta hra s úřadem přestane bavit tak si vždycky může vzpomenout že ten den vůbec neřídil a tím řízení skončí.

A tady udanému řidiči už vůbec nic nehrozí.. jestli přestupek neodložili tak je to promlčené a jestli odložili tak řidiče už řešit nebudou.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #28 kdy: 08 Března 2017, 17:46:58 »

Dnes návštěva úřadu.
Spis je stále na kraji. Magistře jsem řekl, že jsem si v pondělí myslel,
že spis přestupku přechází ve spis SprDele a vše je v jednom,
ale že mi včera bylo vysvětleno, že je spis přestupku a spis SprDele a já chci vidět spis přestupku.

A kdo Vám to řekl?
Kamarád.
Tak kamarááád. Ne, vše co se dělo je na kraji, je to jeden spis ...


A vedle sebe na stole měla mnou podaný páteční bonz řidiče.
Zatím jdu žít životem vyvrhelního piráta a počkám, s čím (zda vůbec) se úřad vytasí.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel - odvolcí orgán vrátil na SO1 - jak dále?
« Odpověď #29 kdy: 09 Března 2017, 12:27:36 »

Fajn.. když jiný spis nemají a v tom na kraji odložení není tak neodložili.. teď už jen čekat s čím přijdou.
IP zaznamenána