30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Více exemplárních trestů je třeba  (Přečteno 5894 krát)

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Více exemplárních trestů je třeba
« kdy: 01 Března 2017, 12:15:34 »

https://auto.idnes.cz/nehoda-dozivoti-berlin-073-/automoto.aspx?c=A170301_102945_automoto_fdv

Přijde mi to úplně neuvěřitelné. Každý by měl být souzen způsobem odpovídajícím jeho činu. Jakmile se do práva začne motat ideologie a "posílání zpráv" dostává spravedlnost na frak.

Adekvátní obvinění je podle mě zabití. Dá se polemizovat o úmyslném/neúmyslném - při závodění po městě takovou rychlostí dojde i puberťákovi že může někoho zranit. Ale obvinit a uznat vinným z vraždy? Vážně bych rád viděl odůvodnění soudce a kde viděl úmysl zabít toho konkrétního člověka.

Zničit někoho doživotím jen proto aby z něj byl příklad pro ostatní je pro mě svinstvo.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2017, 12:19:46 »

Tak ono zase závodit po městě víc jak 160 km/h, lítat přes červený. To i debil musí vědět, že klidně někoho zabije. Tak to podle mě klidně napasovat na tu vraždu můžou. Doživotí už je asi exemplární, ale takových 15,20 let by bylo ok.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2017, 12:50:36 »

Mě vždycky dostává tohle házení roky, jako "chce to aspoň 10, 20 let, pak to bude ok". Jak prosím vás vnímáte čas? Vzpomínáte si co jste dělal před rokem, 5 lety, 10 lety, 20 lety? Umíte si vůbec představit co je to za dobu? Když se vám teď narodí dítě, za 20 let bude dospělé, možná už i pryč z domu. Umíte si představit že budete měsíc jen tak někde sedět a nic nebudete smět dělat? Schválně si to zkuste... a teď to extrapolujte do těch 20 let. Čeho tím vůbec chcete dosáhnout, co a kde ten člověk bude za těch 20 let dělat, když jediné co si pamatuje je, že celý život seděl v nějaké místnosti. Upřímně, osobně mi takovýto trest přijde horší než trest smrti.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2017, 13:00:23 »

Nedávno jsem v magazínu tuším Lidovek četl rozhovor s vězeňským psychologem, kde uváděl příklad vraha, co zastřelil někoho před diskotékou. Dostal asi 15 let, po propuštění si sehnal zbraň a pak zastřelil dalšího člověka. To nebyl dobrej deal pro nikoho.

Výše trestu je asi důležitá pro čtenáře bulváru, osobně bych dával přednost nějakého začlenění člověka do pracovního procesu a kontrolu nad jeho návratem do společnosti.

BTW dobrej skutek můžete spáchat tady https://www.arestshop.cz
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2017, 17:48:40 »

Tak ono zase závodit po městě víc jak 160 km/h, lítat přes červený. To i debil musí vědět, že klidně někoho zabije.

No.. ale z toho vyplývá že CHTĚL někoho zabít??
U vraždy je podle našich a asi i německých zákonů trestná i příprava.. měli by je stejně odsoudit jen za tu jízdu i když by k nehodě nedošlo??
A jestli ano tak kde je hranice.. pod ní dostanete pokutu a možná zákaz řízení a nad ní trest za vraždu??

Aspoň podle našich zákonů to vypadá na jasnou nedbalost.. asi věděl že může někoho zabít, ale bez přiměřených důvodů spoléhal že se to nestane.
U nás by mohl dostat obecné ohrožení z nedbalosti.. s následkem smrti na 8 let.. tam určitě taky mají paragraf s něčím čeho se opravdu dopustil..

takových 15,20 let by bylo ok.

To je na úrovni jako když ministr říká jak 3 měsíce zákaz řízení je nic a za chvíli to uplyne.. a v práci si vezmete dovolenou..
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2017, 17:56:32 »

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2017, 18:48:00 »

« Poslední změna: 01 Března 2017, 19:11:13 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2017, 21:19:20 »

No nevím...já osobně když srovnám třeba Lacinu (5 let na tvrdo) s frajerem co sfetovanej, nalitej v nebrzícím vraku bez TP letěl 160+ v obci a rozmázl o zď ženskou s dvěma dětma - výsledek ženská + děvče dead, chalpec bez nožičky a trest skoro stejnej (6 let) mi přijde že něco není v pořádku. Nicméně holt asi by to chtělo na jedné straně ubrat - drakonické tresty ve výši násobků měsíčního příjmu, likvidační zákazy řízení, za pouhé porušení předpisů bez následků a na druhé straně téměř stejně vysoké tresty za závažné následky. Navíc je to ten problém, že pokud mě někdo sejme a posadí na vozjek, je mi celkem k hovnu jestli dostan 5, 10 nebo 15 let, protože tak jako tak přijde o práci a tím i o možnost mi třeba nějak finančně nebo jinak pomoci zmírnit to co mi způsobil.
Tohle je už velká filozofie. Další otázka je zda jsou či nejsou tresty odstrašující, myslím si že pro určitou sortu lidí není odstrašující žádná výše trestu a pro ty ostatní je stejně myslím odstrašující spíše pravděpodobnost odhalení než samotná výše trestu. Myslím že více se budu bát trestu za něco za co se dávají 2-3 roky (který stačej člověka zničit celkem totálně) s tím že v zásadě 9 z 10 pachatelů je chyceno a potrestáno, než něco za co je trest na 20 let, když ještě an nikoho při tom nechytili.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2017, 22:06:40 »

Pokud vím, tak oficiální doktrína je, že tam jsou na převýchově pro zařazení do společnosti. Vono tam i nějaký to školení, psychologie apod. i budou. Jen výjimečný případy jsou tam pro izolaci od společnosti, tj. doživotí. Že to je chápáno jako trest je přece špatně.

V každým případě je systém zcela špatně od základu, stát se nemá co srát mezi poškozenýho a pachatele, jako to dělá dnes. Poškozenej si má sám vybrat co chce a tipuju, že většina by chtěla odškodnění, někteří možná smrt, rozhodně asi nikdo nehodlá pachatele někam zavřít a místo aby mu byla nahrazena škoda, tak šmejda ještě živit.

Když je systém na hovno od samýho základu, tak samozřejmě od něj lze čekat cokoli, včetně multinásobnýho zabití za pár let a vedle toho p. Janota co se ve stavu polovědomí brání tomu, co bere jako útok, a skončí s trestem 16 let nebo co za pokus o vraždu. Skoro se hodí tady Lojzovo popíchnutí - všichni tady ten stát chcete, tak ho máte se vším všudy…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #9 kdy: 02 Března 2017, 08:36:50 »

O účelu a funkci trestu jsou popsány tuny papíru, ovšem aktuální kocourkovské platné právo i jiným způsobem formulovaná trestní politika státu k tomu mlčí. Takže se obávám, že žádná oficiální doktrína toho času neexistuje. Což je IMHO chyba - formulování účelu trestu (i když třeba přiměřeně gumové) a principu, že trestání má být nastaveno na minimální úroveň umožňující dosažení formulovaného účelu, by vůbec neuškodilo.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #10 kdy: 02 Března 2017, 09:14:06 »

Tak rozhodně se toto vyučuje na školách. Nebo aspoň co sem tam byl naposled se vyučovalo. Že tomu tak formálně není jen dále zešměšňuje toto zřízení, kdy ne ruce, ani jeden prst na té samé režimní ruce neví, co dělá ten druhej…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #11 kdy: 02 Března 2017, 10:56:03 »

Ve školách se toho nakecá ...

Nechci to tu tapetovat, takže koho ta teorie zajímá, může si to snadno dohledat. Klíčová slova absolutní, utilitární a smíšená teorie účelu trestání, dále pak jednotlivé funkce trestu - retributivní (odplatná), individuální a generální prevence, rehabilitační, eliminační, restorativní. To není nic nového a od dob J. Benthama a C. Beccarii se o tom 200 let čile bádá, publikuje, komparuje a patrně i učí. Podstatou mé předchozí reakce na tu oficiální doktrínu ale bylo, že aktuálně stát žádnou takovou zásadu stanovenou nemá a to patrně zcela záměrně - ono by to totiž v některých případech mohlo bránit utahování šroubu či jinak omezovat např. ministra spravedlnosti v realizování jeho momentálních rozmarů.
« Poslední změna: 03 Března 2017, 19:11:26 od hh »
IP zaznamenána

hun

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Více exemplárních trestů je třeba
« Odpověď #12 kdy: 03 Března 2017, 17:25:40 »

On je problém, že stejný trest má různý dopad na různé lidi.
Drban, který neuvažuje o dlouhodobé (legální) práci bere trest do 5ti let jako nedílnou součást hry.
Slušného člověka od rodiny s prací a kariérou zničí už pouhé vyšetřování a vazba, aniž by musel být vinen.
A podmíněný trest se záznamem v rejstříku práce chtivého člověka vyřadí ze společnosti zcela spolehlivě.
IP zaznamenána