30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?  (Přečteno 31646 krát)

tnemec

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 21
  • Audemus Jura Nostra Defendere
    • Zobrazit profil
    • Dopravní poradce
Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« kdy: 01 Března 2017, 11:48:31 »

Nevíte někdo nebo neumíte se dostat k informaci, kudy a podle jakého harmonogramu jezdí vozy Eltodo, hlídající kamerami parkování v Praze?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2017, 12:27:35 »

Dost pochybuju, že by to měli pevně dané a i kdyby měli, moc bych se na to nespoléhal.

Asi 2x jsem eltodí toyotu potkal cestou ze školky (já chodím s malým plus minus časově stejně, takže se kontroly mění), jednou asi řidič nestíhal harmonogram, otáčel se přes chodník a vůbec jezdil jako prase, takže zaúkolovaní asi budou. Jinak jsou vidět průběžně, nehledal jsem v tom řád.

MP má pochůzky dané, parkovací lístky se liší plus mínus patnáct minut, už to jsou rutinéři. Jen nevím, jestli je to jejich setrvačnost, nebo nějaký přesný rozpis.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2017, 13:27:16 »

Ono jim nesedí ani ten 2x průjezd po cca. 10-15 minutách. Naposledy neprojeli podruhé ani po 40 minutách. Tak uvidím, jestli něco dorazí.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2017, 13:49:50 »

Stošestka by na ELTODO nezafungovala? Vzhledem k tomu, že fakticky eviduje přestupky, mohla by se na tuto část její činnosti stošestka vztahovat. Případně se s obdobným dotazem obrátit na zadavatele (město, městská část) a vyžádat si podklady (výkazy jízd atp.), které ELTODO pravděpodobně zadavateli poskytuje v souvislosti s poskytováním služby.
IP zaznamenána

tnemec

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 21
  • Audemus Jura Nostra Defendere
    • Zobrazit profil
    • Dopravní poradce
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2017, 14:39:48 »

Stošestka by na ELTODO nezafungovala? Vzhledem k tomu, že fakticky eviduje přestupky, mohla by se na tuto část její činnosti stošestka vztahovat. Případně se s obdobným dotazem obrátit na zadavatele (město, městská část) a vyžádat si podklady (výkazy jízd atp.), které ELTODO pravděpodobně zadavateli poskytuje v souvislosti s poskytováním služby.

Možná spíš na objednavatele, který musí mít nějak vykázané splnění služby. Popřemýšlím, jak to naformulovat.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2017, 15:15:37 »

Onehdá jsem chvíli kempoval na rohu Glinkova x Velvarská. Za tu chvíli kolem profrčelo auto s kamerama několikrát, Bral to dost zostra, zapnutý oranžový maják, projížděl jednosměrky v protisměru a podobně. Přišlo mi to, jakoby se nějaký mladík chcel vyblbnout. Nemyslím, že by v té rychlosti mohl snímat nějaké značky. Třeba jen trénoval trasu.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #6 kdy: 01 Března 2017, 21:22:23 »

Při procházce Prahou mě napadla kacířská myšlenka, jestli zajíždí i do slepých. Zrovna jsem šel kolem auta v zapadlé, krátké, slepé ulici s poznávací značkou z ciziny s ročním kuponem na české dálnice. Zjistím, jestli se zdržuje v dané ulici častěji.

Připojuji, jak řeší borci dlouhodobé parkování na Lyčkově náměstí ve smíšené zóně. Za stěračem není pokuta, ale inzerát zájemce o koupi ojetého vozu.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2017, 21:30:07 »

Já je potkal v ul. Mozartova v Praze 5. Slepá, krátká, úzká a zastrčená.
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #8 kdy: 02 Března 2017, 10:19:22 »

Na Palmovce taky zajizdi do zapadle, slepe ulicky.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #9 kdy: 02 Března 2017, 10:27:02 »

Já si myslím že na 99% ty auta budou mít oficiální záznam trasy z GPS pro případné kontroly. Pokud by se vám podařilo, na základě žádosti, tyto záznamy získat, tak budete mít přené informace jak "pravidelně" kontrolují.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #10 kdy: 17 Března 2017, 15:27:56 »

Jak to je se smluvnim vztahem mezi Eltodo a magistratem? Nedala by se v tom najit podobnost s radary Czechradar a smlouvami s procenty z pokut?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #11 kdy: 18 Března 2017, 23:14:15 »

Tak já už jsem potřetí parkoval, neplatil a stále nic nepřišlo - pravda, bylo to vždy na hoďku až dvě a celkem nedávno. Nicméně počítám, že pokud nebudou mít fotky v intervalu těch cca deseti minut po sobě, budu tvrdit, že na onom místě vždy jen vyložím náklad a posléze jedu pro další...uvidíme podle mně to ale nemůžou stíhat a celé to bude postavené na platících ovečkách.....
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #12 kdy: 19 Března 2017, 07:46:29 »

Presne tak !!!!

Odstaveni vozidla pro technickou poruchu,  zdravotni indispozice, vylozeni nalozeni nakladu ci osob - nechapu, jak nekdo muze vybec za takovehle "parkovani" platit. Mestaci ani Eltodo nemuze mou verzi vyvratit. Dokonce vim-li ze je misto pod kamerovym systemem, pouzije se varianta technicka zavada. Vetsinou nekoho zastupuju a minimalizuji moznost, ze mi to usesne napadnou.

Moji urednici uz vzdy cekaji ktera varianta, kterou nemohou napadnout, ze mne v danem pripade vypadne  :)

A dale se osvedcilo uz do protokolu zanest, ze za kazdou mou navstevu u nich nebo papir co musim vyplodit uctuji 2000 Kc a budu to po vyhranem pripadu po nich chtit. Prestali otravovat a pripady odkladaji - ale chapu, je potreba si vychovavat uredniky peclive a dlouhodobe  :D
IP zaznamenána
Concorde

Stepa

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #13 kdy: 02 Dubna 2017, 18:29:48 »

Já praktikuji lísteček za podložkou pod SPZ. Uvidíme co se stane až mě při tom někdo chytí  ???
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Kudy jezdí vozy Eltodo s kamerami na parkování?
« Odpověď #14 kdy: 02 Dubna 2017, 18:42:20 »

Já praktikuji lísteček za podložkou pod SPZ. Uvidíme co se stane až mě při tom někdo chytí  ???

Povědztě mi, Stepa, čo si představujetě pod takým slovom "lísteček za podložkou pod SPZ" ? :)
IP zaznamenána