30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 2 krát za rok přes 20 km/h v obci  (Přečteno 4250 krát)

komarda1

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] 2 krát za rok přes 20 km/h v obci
« kdy: 14 Února 2017, 23:29:57 »

Dobrý den,
měl bych na Vás dotaz ohledně dalšího postupu při řešení správního řešení, které se mnou bude zahájeno. Jsem v takovéto situaci nováčkem, takže ani nevím, zda jsem sem se zachoval správně. Zde je popis mé situace. Loni v Listopadu jsem dostal 1000 Kč pokutu a 3 body za naměřenou rychlost 72 km/h v obci městskou policí. Pokutu jsem uhradil na místě. Včera mě chytla státní police při výjezdu z obce a naměřila rychlost 74 km/h. Pokutu už po mě nechtěli a dali věc rovnou do správního řízení. Oba incidenty se stali firemním automobilem vlastnící leasingová společnost. Chtěl bych se Vás zeptat na postup řešení, zda mám nějaké možnosti nebo jak dále postupovat. Jelikož mě ŘP živí moc rád bych o něj nepřišel.
Mnohokrát děkuji za veškeré poskytnuté informace.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:2 krát za rok přes 20 km/h v obci
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2017, 23:37:27 »

Samozřejmě bylo chybou, že jste v listopadu na místě zaplatil. Máte ještě ten blok? Je zde malá ale nenulová šance, že je blok chybný a šel by zpětně rozporovat.

Co se týče aktuálního problému, využívejte striktně lhůty a doporučené dopisy vyzvedávejte až poslední den lhůty. Až něco přijde, naskenujte to, anonymizujte a nahrajte sem.

A pořiďte si radarový detektor.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:2 krát za rok přes 20 km/h v obci
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2017, 23:43:58 »

A pořiďte si radarový detektor.  :D

Za dva roky se mi "zaplatil" tak 10 x ...
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:2 krát za rok přes 20 km/h v obci
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2017, 09:53:45 »

Jelikož vás ŘP živí, tak o něj samozřejmě nebudete chtít přijít a budete se bránit.
V první řadě je důležité, jestli jsou vámi uvedené rychlosti před nebo po odečtení odchylky 3 kmh?
Skutečnost, že jste jel firemním vozem, neznamená vůbec nic, neboť půjdou po vás jako po řidičovi, nikoli po firmě.

V současné době jsou vaše možnosti dosti omezené, respektive v rámci řízení nemůžete dělat vůbec nic. Jelikož je to čerstvá událost, doporučoval bych sepsat si z ní co nejvíce detailů (třeba ve wordu) - od meteorologických podmínek přes pozici a činnost hlídky v době měření až po průběh vašeho zastavení. Než s vámi SO zahájí správní řízení, tak to všechno zapomenete a něco z toho se může hodit. Víc v současné době ale opravdu dělat nelze - počkejte si na zahájení správního řízení a pak hned získejte spis, který sem nakopírujete.

Poučení, které pro vás z toho plyne je, že kdybyste neplatil nic (listopad), tak se teď nemusíte třepat o papíry.
Hezký den.
IP zaznamenána

komarda1

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:2 krát za rok přes 20 km/h v obci
« Odpověď #4 kdy: 15 Února 2017, 10:23:14 »

Děkuji za informace. Blok z listopadu stále mám. Ale nevím jak ho anonymizovat a poslat ho sem. Jinak bych se chtěl zeptat, jak postupovat při zastavení hlídkou, abych nemusel platit pokutu. Jsem v tom opravdu nováček, tak se omlouvám za "hloupé" dotazy.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:2 krát za rok přes 20 km/h v obci
« Odpověď #5 kdy: 15 Února 2017, 10:35:52 »

Základní rad jsou zde: FSM https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0

Blok naskenujte, začerněte osobní údaje a vše co by mohlo identifikovat a vložte sem jako přílohu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:2 krát za rok přes 20 km/h v obci
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2017, 11:32:25 »

Velká chyba byla platit na místě ten první přestupek.. když je za přestupek podmínečný zákaz řízení tak vzdát ho bez boje se může vymstít.. a taky vymstilo..

podívat se na ten blok neuškodí, ale asi z toho nic nekápne.. dodatečné rozporování blokové pokuty je skoro bez šance..




Jinak bych se chtěl zeptat, jak postupovat při zastavení hlídkou, abych nemusel platit pokutu. Jsem v tom opravdu nováček, tak se omlouvám za "hloupé" dotazy.

Hlavně nic nepodepisovat.. nejlépe průběh kontroly nahrávat..
říct že s přestupkem nesouhlasíte a chcete správní řízení.. a ani pak nic nepodepisovat..

Nejlepší je znát ty paragrafy.. když neznáte tak se chovat přiměřeně slušně.. dodržet minimální míru spolupráce... a jinak se nevyjadřovat, nekomentovat.. a říkal jsem už nic nepodepisovat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:2 krát za rok přes 20 km/h v obci
« Odpověď #7 kdy: 15 Února 2017, 11:36:39 »

Jinak bych se chtěl zeptat, jak postupovat při zastavení hlídkou, abych nemusel platit pokutu.
Kdybychom na tuto otázku znali odpověď, ztrácí smysl existence fóra, stačilo by odpověď vystavit. Základem je na místě nekapitulovat a bojovat.

K anonymizaci podrobněji.
IP zaznamenána