30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zamítnuté odvolání u krajského úřadu při nedodržení 60 dnů pro odložení přestupk  (Přečteno 6142 krát)

nevinny

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

V létě 2016 se mi podařilo zaparkovat v zóně zákazu zastavení (v tomto případě opravdu nevědomky) a přišla mi výzva na výpalné od města. Na tu jsem nereagoval. Následně mi přišlo předvolání k podání vysvětlení, z kterého jsem se omluvil.

Prakticky ihned poté byla zahájena sprdel s tím, že přestupek byl odložen. Problém je, že k odložení došlo po 55 dnech od oznámení přestupku městu. Proti rozhodnutí o sprdeli jsem se odvolal na kraj a ten mi odvolání zamítl s tím, že se město snažilo pachatele vypátrat a přestože uznává, že nedodrželo 60 denní lhůtu, tak to není důvodem pro zrušení sprdele. (Která dle mého vznikla neoprávněně předčasným zahájením).

Je úřad v právu? Mám nějakou šanci na výhru u NSS?

Díky za rady a informace!
« Poslední změna: 23 Února 2017, 17:37:19 od nevinny »
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil

Podle toho co píšete bych řekl že šanci nemáte. V těch posledních 5ti dnech by se totiž muselo něco udát (nahlásil jste jim řidiče. řidič se přihlásil apod.) - od toho byste potřeboval mít nějaký doklad. Takhle sice nejeli úplně podle pravidel, ale na právech vás nezkrátili, takže se nemáte moc čeho chytit.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Já osobně si myslím, že šance je slušná (tj. větší než poloviční) - nedodržení lhůty + zjevně komunikující provozovatel, který mohl být vyslechnut a zjištěny nové poznatky (protože vypovídat neodmítl) + pokud to bylo na konci měsíce, znak snahy udělit pokutu ještě v tomto měsíci, aby byly vyšší odměny.

V době odložení přestupku ani vědět nemohli, co se stane v následujících pěti dnech.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Asi bude záležet i na dalších věcech.. jak moc věrohodná byla ta omluva a jestli byl důvod nedávat další termín na podání vysvětlení..

čili když provozovatel bude tvrdit že chtěl udat řidiče a v tom termínu nemohl podat vysvětlení a chtěl to udělat později a už nemohl.. tak jak moc to je věrohodné.
IP zaznamenána

nevinny

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Jak píše vvvvvv - příkaz vydali hned v ten den co to odložili a ve stejný den mi ho doručili. To znamená, že zahájili sprdel ještě dříve, než stihla uběhnout lhůta pro odložení přestupku. A protože po zahájení sprdele už nelze řešit přestupek, byl jsem zkrácen o 5 dní na svých právech.
IP zaznamenána