30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz  (Přečteno 13378 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« kdy: 13 Února 2017, 22:03:20 »

Jasně. Byl jsem na jaknapokuty.cz. Fungovalo to báječně. Přišel jsem k nim, když zrušili osobu blízkou. Objednal jsem když po mně chtěli stáťáci 2k za zákaz vjezdu v prdelákově u Prahy. No a potom chodily odpustky. Stačilo odpustek naskenovat a poslat na jaknapokuty a už jsem o tom nikdy neslyšel. Jestli něco udělali to netuším. Hádám, že ne, protože jsem kromě 1.přestuku - zákazu vjezdu nikdy plnou moc nedával a nikdy už nic nepřišlo. De emailu mi z jaknapokuty přišlo vždycky, že poslali jakýsi přípis a já o tom už nikdy neslyšel. Možná udali deadmuta, co já vím.

Protože se jednalo o slušnou řádku přestupků tak jsem už nechtěl riskovat, jestli to jednou nepo.erou a s plnou mocí vystavenou na jaknapokuty ztratím kontrolu nad případem.

No a proto jsem teď tady :-).

P.S.: Každopádně minimálně u mě to pojištění fungovalo od začátku dobře. Cca 40 přestupků. Jaké kroky dělají, to nikomu neřeknou.
« Poslední změna: 13 Února 2017, 22:18:56 od Thom@s »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2017, 07:18:06 »

Je hezké, že to tají, ale v principu před účastníkem řízení nemohou utajit cokoliv, co se dostane do spisu. Nahlížet lze i po skončení řízení, i do spisů, které se někoho týkají, ale žádné řízení zahájeno nebylo.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2017, 10:31:20 »

Bylo mi divný, když všude psali jak po.erou co můžou, že mně to s nima vycházelo 100%, ale myslím, že hlavní důvod jejich úspěšnosti v mém případě byla prostě Praha.

Taky si myslím.. když byste odpustky místo Kocourkovi posílal do koše tak by úspěšnost asi byla podobná..

Jaké kroky dělají, to nikomu neřeknou.

Ale můžete to zjistit.. stačí využít právo na nahlížení do spisů..

A nebo pošlete magistrátu žádost podle InfZ.. ať pro uvedené výzvy označí jaká na ně byla reakce.. A. bez reakce, B. zaplacení určené částky, C. oznámení řidiče, D. jiná reakce.
..jestli nemáte čísla těch výzev tak napište že chcete výzvy provozovateli XY od data do data..

Určitě to bude zajímat víc lidí tady..
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2017, 20:58:36 »

OK pošlu žádost datovkou dle InfZ a uvidíme jak činili-nečinili. Vyhrabu aspoň nějaká čísla starých odpustků a jestli to dám (ještě jsem datovkou nic neposílal) tak, když něco pošlou tak to sem hodím.


EDIT: 15/2/2017 Zaslána Žádost o informace ve smyslu zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím
« Poslední změna: 15 Února 2017, 17:56:03 od Thom@s »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #4 kdy: 22 Února 2017, 10:35:42 »

Thom@s prý dostal odpověď a má k tomu další informace a požádal o neveřejné řešení.

Tak jsem oddělil nové téma a přesunul do neveřejné části.
Snad jsem všechno udělal správně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #5 kdy: 22 Února 2017, 15:45:16 »

Zdá se že Kuchyně nefunguje tak jak má !
Nevidím že by téma bylo označeno jako privátní a ani žádného uživaele který by toto téma měl vidět...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #6 kdy: 22 Února 2017, 16:10:21 »

U odpovědi taky nevidím. U prvního příspěvku to vidím správně.. privátní a může vidět Thom@s.

Posílal jsem mu s odkazem na téma i upozornění že řešíme potíže s právy a aby se ozval jestli to téma nevidí.. zatím nic nepsal.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
53adnuk47
« Odpověď #7 kdy: 22 Února 2017, 19:18:33 »

Odesláním žádosti o informace dle InfZ začala být moje DS aktivní více než kdy jindy.

15.2.2017 – podání žádosti o informace ve smyslu zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím

15.2.2017 – z datovky vyzvednut odpustek za jízdu na červenou – ignorováno (odpustek tam byl už před doručením žádosti o informace dle InfZ)

16.2.2017 – do datovky přišla výzva k napráskání řidiče (nejednalo se o přestupek ze žádosti dle InfZ z výše zmíněného). TOTO JE MOJE PRVNÍ VÝZVA K REAKCI PO ODPUSTKU ZA POSLEDNÍ 3ROKY. Jinak chodily jen odpustky. Asi jsem se tímto přesunul ze šuplíku s cedulkou NECHAT VYHNÍT do šuplíku OBESLAT.

21.2.2017 – ve lhůtě 5-ti dnů napráskán deadmut dle žádosti o bonz z 16.2.2017

21.2.2017 – odpověď do datovky na žádost o informace ve smyslu zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím. Pro úplnost uvádím, že jsem poslal deset prekludovaných přestupků. Všech 10 označil ouřada písmenem D (použita legenda podle 2M: A. bez reakce, B. zaplacení určené částky, C. oznámení řidiče, D. jiná reakce)

Myslím, že by bylo dobré aspoň u jednoho přestupku zažádat o spis. Také datovkou dle InfZ? Existuje vůbec spis, i když se přestupek fakticky neřešil a poslali mi jenom odpustek? Tak to bylo totiž u všech 10ti. Nebo má někdo lepší nápad jak postupovat?

Dále se obávám, že jsem úředníkovi nahnal dotazem na moje staré, neřešené případy strach a ten pojal podezření, že hodlám podat stížnost na nečinnost úřadu (ouřady) a teď mě budou obesílat se vším a také se vynasnaží, aby moje případy končily vždy vydáním rozhodnutí.



EDIT:
22.2.2017 Datovkou podána žádost o spis. dokumentaci dle InfZ. Zatím pro dva přestupky. Uvidíme, co pošlou.
« Poslední změna: 25 Února 2017, 12:28:04 od Thom@s »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #8 kdy: 23 Února 2017, 15:51:59 »

16.2.2017 – do datovky přišla výzva k napráskání řidiče (nejednalo se o přestupek ze žádosti dle InfZ z výše zmíněného). TOTO JE MOJE PRVNÍ VÝZVA K REAKCI PO ODPUSTKU ZA POSLEDNÍ 3ROKY. Jinak chodily jen odpustky. Asi jsem se tímto přesunul ze šuplíku z cedulkou NECHAT VYHNÍT do šuplíku OBESLAT.

No možná to jen zkusili..

Všech 10 označil ouřada písmenem D (použita legenda podle 2M: A. bez reakce, B. zaplacení určené částky, C. oznámení řidiče, D. jiná reakce)

Tak můj tip nevyšel a nějak na to reagovali.. jsem zvědavý co z toho vyleze..
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #9 kdy: 27 Února 2017, 18:29:52 »

Žádost o komplet.spis. dokumentaci dle InfZ zamítnuta.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #10 kdy: 27 Února 2017, 19:12:31 »

Pomohl by mi prosím někdo s podáním odvolání. Vzorů je tu sice dost, ale rád bych odvolání "napasoval" na můj případ. Dostavit se osobně pro spis můžu, ale cítil bych to jako prohru. Díky
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #11 kdy: 27 Února 2017, 22:04:15 »

Pomohl by mi prosím někdo s podáním odvolání. Vzorů je tu sice dost, ale rád bych odvolání "napasoval" na můj případ. Dostavit se osobně pro spis můžu, ale cítil bych to jako prohru. Díky

Tak ho napište a dostane se vám připmínek  8)
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #12 kdy: 27 Února 2017, 23:22:04 »

Pomohl by mi prosím někdo s podáním odvolání. Vzorů je tu sice dost, ale rád bych odvolání "napasoval" na můj případ. Dostavit se osobně pro spis můžu, ale cítil bych to jako prohru. Díky

Tak ho napište a dostane se vám připmínek  8)

Kdybych věděl čím jim vyvrátit ty jejich judikáty tak bych si ho samozřejmě sepsal a nikoho bych s tím neotravoval!
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #13 kdy: 05 Března 2017, 23:08:05 »

Dorazilo zamítnutí i druhé žádosti o poskytnutí info dle InfZ. Nevím si moc rady s tím co jim do odvolání napsat tak jim pošlu zatím blanketní odvolání. Má smysl žádat o zaslání kompletního spisu datovkou dle §38?
« Poslední změna: 06 Března 2017, 19:37:32 od Thom@s »
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Jak řeší přestupky jaknapokuty.cz
« Odpověď #14 kdy: 06 Března 2017, 10:23:01 »

rychlejší a lepší bude když se tam dostavíte Vy, nebo někdo ze sítě nahlížečů, či jen nějaký váš kamarád.. očividně z nich spis stejně nedostanete a jen se připravujete o čas ;)
IP zaznamenána
In dubio pro reo