30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: DS - Poverena osoba  (Přečteno 10030 krát)

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
DS - Poverena osoba
« kdy: 21 Února 2017, 22:37:12 »

Ahojte,

rád by som si zriadil účet "poverenej osoby" ku svojej datovej shránke, ale zaskočilo ma že to musí byť reálna osoba. Dá sa založiť tento účet aj bez účasti ďalšej osoby (sám ku svojej schránke)?

Díky za rady / odpovede
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2017, 23:01:27 »

Vzhledem k tomu že se tam uvádí trvalá adresa, jméno, datum narození tak to asi nepůjde.

Pověřená osoba dostane přístupové údaje poštou do vlastních rukou (musí se prokázat OP), na zásilce bude jméno, datum narození a adresa pro doručení, to je jediný úkon který se po ní vyžaduje, vyzvednout to na poště, může to být kdokoliv ale nesmí to být mrtvola.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2017, 19:12:31 »

Nejjednodušší metoda je domluvit se s někým z rodiny a pak si dát svoje heslo...
IP zaznamenána

mara

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #3 kdy: 23 Února 2017, 20:49:15 »

Nebo je moznost si nechat poslat SMS o nove zprave. Neuvidite odesilatele, ale pokud jednate jen s jednim uradem, je to moznost
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #4 kdy: 23 Února 2017, 20:55:14 »

To potom ale pověřená osoba ztrácí smysl, pověřená osoba vidí název zprávy (rozhodnutí, usnesení, předvolání) a odesílatele. To potom stačí notifikace emailem která je zdarma.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #5 kdy: 24 Února 2017, 11:30:06 »

Otázka z trochu jiného soudku co když zprávu z datovky odešle pověřená osoba. Bude to jako bych ji odeslal já???

Jde o to vyřešit poslaní zprávy bez toho aby došlo k přečtení příchozí pošty... Vím, že v opravněních jde zakázat čtení a současně povolit odesílání....
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #6 kdy: 24 Února 2017, 11:45:18 »

...co když zprávu z datovky odešle pověřená osoba. Bude to jako bych ji odeslal já???...

Odchází to z DS konkrétní právnické či fyzické osoby, je to tedy úkon, který tato právnická či fyzická osoba učinila a je irelevantní, kdo to z této DS odesílal.
Nedávno jsem řešil, zdali adresát je schopen vidět, který uživatel DS to odesílal. Zjistil jsem (můžu se ale plést) že adresát datové zprávy ani nemá jak ověřit, z jakého loginu to bylo odesíláno, pouze vidí identifikaci té datové schránky.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2017, 13:50:42 »

Bude to jako bych ji odeslal já???

Asi ano.. ale pověřená osoba pro účely nahlížení asi nebude mít právo na posílání dopisů.. a hlavně nesmí mít právo číst zprávy.. jen hlavičky..
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #8 kdy: 24 Února 2017, 17:21:54 »

Vím, že tato opravnění jdou udělit... Odesílání jsem ještě nezkoušel... Asi to vyzkouším nějakou žádostí o spis, protože mě nic jiného nedůležitého nenapadá na vyzkoušení....
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #9 kdy: 18 Května 2017, 22:47:32 »

Sice na to nebyl dotaz, ale stává se mi, že ani pověřená osoba nezjistí z doručenky o jaký případ se jedná a lze-li bezpečně vyzvednout, či je lépe čekat. SO mi totiž uvádí pouze č.j. a na spis.zn se vykašle a nelze pak dovodit bez otevření dokumentu o jaký případ se jedná. V písemnostech už je potom vše OK.

Tak i s tím je třeba počítat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #10 kdy: 19 Května 2017, 07:18:22 »

To potom ale pověřená osoba ztrácí smysl, pověřená osoba vidí název zprávy (rozhodnutí, usnesení, předvolání) a odesílatele. To potom stačí notifikace emailem která je zdarma.

No je to ekvivalentní tomu ústřižku co Vám dá pošťačka do schránky. V emalové/SMS notifikaci není ovšem vidět vůbec nic.....
« Poslední změna: 19 Května 2017, 07:20:58 od pk202 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:DS - Poverena osoba
« Odpověď #11 kdy: 19 Května 2017, 07:26:18 »

Odchází to z DS konkrétní právnické či fyzické osoby, je to tedy úkon, který tato právnická či fyzická osoba učinila a je irelevantní, kdo to z této DS odesílal.
Nedávno jsem řešil, zdali adresát je schopen vidět, který uživatel DS to odesílal. Zjistil jsem (můžu se ale plést) že adresát datové zprávy ani nemá jak ověřit, z jakého loginu to bylo odesíláno, pouze vidí identifikaci té datové schránky.

Při odesílání zprávy je tam možné zaškrtnout "Přidat identifikaci odesílatele" a je defaultně zaškrtnutá.
POkud má někdo chuť pošlete mi do SZ ID svojí schránky a já jí pošlu přes "nahlížecí" osobu testovací zprávy. Ovšem ouřady to můžou mít jinak.
IP zaznamenána