30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podivné (ne)doručení  (Přečteno 7970 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Podivné (ne)doručení
« kdy: 17 Února 2017, 16:28:58 »

Byl tento dopis doručen?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2017, 17:17:13 »

Podle mne ne.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2017, 17:39:23 »

Žádný takový dopis mi samozřejmě nepřišel, ale čistě hypoteticky:

Kdybych takový dopis našel vhozený ve své schránce a dopis by obsahoval předvolání k svědecké výpovědi k soudu (ačkoli se jedná o žabomyší válku dvou lidí, kteří jsou mi úplně volní a je mi srdečně jedno, jak soud dopadne) a já se nedostavil, mohli by mi přišít pokutu až 50 000 Kč, kterou by mi v dopise vyhrožovali? Zvláště pokud by po mně chtěli, abych k soudu cestoval hromadnou dopravou přes celou republiku (že PHM pro cestu vozem by mi neproplatili)?

Moje myšlenkové pochody vedou tím směrem, že hypotetický dopis bych našel ve schránce třeba až po soudním jednání. Vzhledem k tomu, že "Oznámení a poučení" nebylo odtrženo z obálky a je stále její součástí, je zřejmé, že nebylo vhozeno zvlášť do schránky. Mým podpisem o převzetí dopisu by samozřejmě pošta nedisponovala. EDIT: Znemožnilo by to doručení fikcí?
« Poslední změna: 17 Února 2017, 18:10:42 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2017, 19:16:17 »

Ještě doplním: Řekněme, že by takový dopis měl podle on-line služby ČP sledování zásilek následující historii, nebylo by to při nejmenším podivné?

Den 1: Podání zásilky.
Den 2: Příprava zásilky k doručení.
Den 2: Doručování zásilky.
Den 2: Zásilka dodána do domovní schránky.

(Ačkoli na obálce by bylo uvedeno "Doporučeně do vlastních rukou, neukládat")
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2017, 19:29:28 »

Datovou schránku máte nebo ne?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2017, 19:29:53 »

Ne.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #6 kdy: 17 Února 2017, 19:45:19 »

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 008
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #7 kdy: 17 Února 2017, 19:52:25 »

§ 49 příliš nepomáhá. Předpokládám, že na odtržené části (nebo někde jinde) bude od ČP uvedeno, že v Den 2 bylo do schránky vloženo "Oznámení o poučení" a dopis uložen na poště, do konce lhůty si dopis nikdo nevyzvedl (nastalo doručení fikcí) a tak bylo vhozeno do schránky (nebo něco velmi podobného).

A ještě by mohlo být doručeno pouze vyvěšením na úřední desce? (nechutné)
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #8 kdy: 19 Února 2017, 00:13:11 »

V naší širší rodině jsem jediný, kdo má DS a podobně (ne)doručené dopisy od soudů a od úřadů řešíme poměrně často - místní pošťačka je líná čekat na podpis. Můj hlavní argument dotyčnému příbuznému, který sice nikam jezdit nechce, ale zároveň se klepe strachy jako ratlík, aby mu NĚCO neudělali je:
"Mají tvůj podpis? Nemají. Tak jak doloží, že jsi to vůbec měl(a) ve schránce, že jsi to vůbec četla, že o tom víš, apod? Pokud se budou chtít po tobě vozit, musejí sami doložit..."

Až dosud vždycky s úspěchem ignorováno.

Je potřeba však rozlišovat mezi výzvou něco udělat (někam se dostavit), kterou bez mého podpisu nemají jak vymoci, resp. trestat mě za nesplnění a fikcí doručení a od toho se odvíjejících lhůt.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 191
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2017, 19:53:03 »

Využiji toto téma o zvláštním (ne)doručení.

Byl jsem zastaven (cca před 4 týdny), ztotožněn, sděleno podezření o přestupku a dáno do správního řízení. Přišel mi dopis. Podle sledování zásilek se to týká tohoto případu, protože v dané oblasti nic jiného neřeším.
Vhozeno oznámení do schránky. Společně s ním i poučení, kde ale není vyplněná adresa správního orgánu. A pozor, dopis se má po ukončení lhůty vrátit odesílateli. A přitom více než rok mám DS FO (spácháno vozidlem které vlastním jako FO). Co tím úřad může sledovat? S daným úřadem jsem nikdy nic neřešil, tudíž ani nedělal "problémy" ve stylu nátlakové akce (https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4297.msg44166#new)

Dopis samozřejmě budu ignorovat......
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Podivné (ne)doručení
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2017, 20:04:03 »

Dělejte si pravidelně, 1 za měsíc výpis bodového hodnocení řidiče v případě že se jedná o bodovaný přestupek (zdarma do DS) v případě nebodovaného přestupku výpis z evidenční karty řidiče, pokud tam bude přestupek zaznamenán a Vy nadále nebudete kontaktován do DS tak ho těsně před prekluzí nebo před exekucí začněte rozporovat a žádejte o jeho vymazání.
IP zaznamenána