30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.  (Přečteno 6923 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
[WIN] Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« kdy: 19 Července 2016, 16:29:45 »

Co se dalo jsem si nastudoval a potřebuji pouze schválit postup. Protože jsem už starší člověk a mírný cholerik co se týče jednání s úředníky (dva roky přetahování se stavebním úřadem se na mě podepsalo), tak bych to nechtěl moc protahovat, ale zadarmo jim to taky dát nechci.
Nyní k případu.
1. Bratrův zaměstnanec změřen automatizovaným prostředkem (rychlost o víc než 20 v obci)
2. Přišel odpustek s formulářem pro udání řidiče
3. Udán neexistující Helmut, který má doručovací adresu u mě.
4. Přišla výzva k vyzvednutí zásilky na poště a po deseti dnech vhozen dopis od úřadu do schránky
5. Úřad se táže Helmuta zda řídil a že to má do deseti dnů prozradit úřadu.
6. Můj další postup - Helmut se přizná, že řídil - dotaz: může se přiznat ve svém rodném jazyce (země EU)? A může požadovat další řízení v tomto jazyce?
Jakmile přijde sankce, tak úřadu sdělí, že se vrací do Helmutska (adresu trvalého pobytu úřad má) a přestane komunikovat. Tím bych to rád ukončil, na jednání s úředníky nemám náladu, i když se přímo nabízí nechat se zmocnit a pokračovat.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #1 kdy: 19 Července 2016, 17:46:40 »

Jestli chcete bez rizika budovat skill tak můžete od Helmuta získat plnou moc k zastupování v řízení
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #2 kdy: 19 Července 2016, 21:09:49 »

Já vím, že teď by to bylo bez rizika, ale chtěl bych to co nejrychleji ukončit, protože po extempore se stavebním úřadem si musím dát oddech. Jak znám bratrovi zaměstnance, tak budu mít ještě určitě příležitost se zocelit ;D
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #3 kdy: 19 Července 2016, 23:40:10 »

Pokud to chcete mít co nejrychleji za sebou tak se helmut lámanou češtinou přizná a pak se navždy odmlčí protože odjede na cestu kolem světa.
IP zaznamenána

CarDriver

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2016, 21:01:18 »

Může se jen zeptat? Vy máte Helmuta na Vaší adrese? Není to trochu riskantní? Nebude nikomu divné, že je na stejné adrese jako Vy? Většinou jsou to adresy kamarádů...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #5 kdy: 11 Září 2016, 21:21:26 »

Může se jen zeptat? Vy máte Helmuta na Vaší adrese? Není to trochu riskantní? Nebude nikomu divné, že je na stejné adrese jako Vy? Většinou jsou to adresy kamarádů...

To je otázka...na druhou stranu od koho by si měl cizinec půjčovat auto než od někoho u koho se zdržuje - byť jen krátkodobě
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #6 kdy: 12 Září 2016, 09:45:09 »

Bratr je provozovatel a u mě (v jiném městě) má adresu Helmut. Ale jinak se už nic neděje, Helmut se přiznal a rozhodnutí zatím nepřišlo. Uvidíme.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #7 kdy: 11 Září 2019, 00:35:12 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #8 kdy: 11 Září 2019, 04:34:03 »

Nijak. Už se nikdo neozval. Usoudili, že by je to stálo nějaké úsilí navíc. A jednalo se o Šternberk a v té době už byl rozjetý spor kdo radary obhospodařuje a profituje, tak se na to vykašlali. Takže v podstatě win.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #9 kdy: 11 Září 2019, 08:41:18 »

helmut by mel mit pouze DORUCOVACI adresu stejnou a je t otam potreba uvest, takze ta mje dobre uvest adresy dve, jednu v jeho domovine a druhou dorucovaci v cz, pokud se uvede pouze jedna v CZ urad se muze domnivat ze se jedna o trvale bydlise a posle tam cizineckou jak se zde uz stalo.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #10 kdy: 11 Září 2019, 10:41:32 »

V jakém případě se to mohlo stát , že přišla cizinecká policie??
Přece udám doručovací adresu v ČR..přijde dopis.. Helmut se přizná..A pak už ze schránky Helmut zmizí
edit: ještě musí přijít zahájení řízení s Hemutem. Pak se jmenovka ze schránky sundá.
A další dopis, když Helmut nezaplatí se vrátí úřadu jako nedoručitelný  - adresát neznámy..

Tak kam by měla jako cizinecká policie chodit , když tam hledaný není a doručovací služba to potvrdila.
A že by tam šli hned po prvním udání Helmuta je nesmysl..Není k tomu zákonný důvod.

« Poslední změna: 12 Září 2019, 10:09:58 od sennheiser »
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Co nejrychlejší Helmut, jsem mírný cholerik.
« Odpověď #11 kdy: 11 Září 2019, 12:51:51 »

bylo to tu u nejakeho pripadu a pouziti helmuta uvedeno, ze urad to overoval krz ambasadu v risi a na adresu v cz poslal cizineckou
IP zaznamenána