30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změna vozidla => jiné údaje v TP  (Přečteno 9402 krát)

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Změna vozidla => jiné údaje v TP
« kdy: 02 Února 2017, 19:54:05 »

Mám takovou otázku. Moje auto je standartně 5-místné, ovšem existuje i pár raritních případů které za příplatek byli 7 místné. A právě můj kousek je jedním z nich. A strašně mě to sejří, jelikož třetí řada sedalel zabírá místo pro rezervu a místo ní mám takové to dojezdové sranda-kolečko od trabanta. Chtěl bych plnohodnotnou rezervu, tedy musím tu třetí řadu sedadel vyhodit pryč a to obnáší vykuchat celý interiér kufru a nahradit ho za interier standartní. Potud ok, ale ... TP uvádí 7 míst v autě 5 míst ... co na to STK? Co na to opičák při kontrolní kontrole? Bude na obhajobu stačit "Třetí řada sedadel je vyjímatelná a nevozím jí prostě s sebou." i když to znamená zásadní přestavbu auta? :D :D Nechce se mi dělat změnu v papírech, jelikož chci mít možnost tu třetí řadu fouknout kdykoli zpátky a hrát si na "autobus".
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Změna vozidla => jiné údaje v TP
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2017, 20:04:05 »

Pane policajt, to auto bylo homologováno jako variabilní až se sedmi místy.
Nikdo nikdy netvrdil, že nemohu kufr použít jako kufr.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Změna vozidla => jiné údaje v TP
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2017, 20:52:42 »

kontrolní kontrola nic
stk může být problém a nemusí

čili, interiér vozidla se zatím nefotí, ovšem jsou známy případy, kdy technik vyžadoval přistavení vozidla s plným počtem sedadel
řešilo se zapůjčením sedaček a příště návštěvou jiné stk
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Změna vozidla => jiné údaje v TP
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2017, 21:37:17 »

Měl jsem podobný problém, ve velkém TP jedno číslo, ve skutečnosti (už z výroby) méně sedadel - kapitánské sedačky místo lavice. Dlouhou řadu let tomu u STK nikdo nevěnoval pozornost až při poslední STK (po těch přísných změnách) mi auto neprošlo STK - byla to závažná chyba. Musel jsem zajít za dovozcem nechat si do TP zapsat změnu počtu sedadel na variabilní 2-8.

Doporučuji to udělat předem, teď už se STK nedá tak ošulit jako dříve. Pouze pokud tam má člověk dobrého známého, ale stejně musí auto projet linkou, protože se na ní několikrát fotí.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Změna vozidla => jiné údaje v TP
« Odpověď #4 kdy: 02 Února 2017, 22:53:05 »

PVS: Díky, to jsem potřeboval vědět. No nemám problém před STK tam ty další dvě sesle namontovat. V dubnu mě čeká, takže zatím je tam nechám, ale po STK půjdou ven, na léto mě čeká 11 000km za polární kruh a nechci jet s kolem od trabantu jako rezervou.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Změna vozidla => jiné údaje v TP
« Odpověď #5 kdy: 02 Února 2017, 22:54:07 »

přesně tak, neměl by být problém to zapsat do TP, pokud se v takové verzi to auto dělalo
IP zaznamenána
In dubio pro reo

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Změna vozidla => jiné údaje v TP
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2017, 14:10:52 »

Tohle bohužel problém je.

Bude nutné potvrzení od zastoupení značky, že je možné vozidlo provozovat v režimu variabilního počtu míst, pak půjde provést formou přestavby na variabilní variantu.
Jinak máte smůlu, bez toho se nepohnete.
Můj postup byl následující:

-dotaz na importéra o možnosti přestavby, plus potvrzení, že dané vozidlo lze přestavět.
-návštěva ouřadu a žádost o přestavbu.
-vlastní přestavba plus kontrola značkového servisu o originálním provedení přestavby
-kontrola na STK, se zaměřením pouze na provedené změny. Může dělat jen technik s určitou skupinou oprávnění.
-návštěva ouřadu, zápis do TP a následné informování pojišťovny (povinné, havarijní)

Měl jsem okolo toho neskutečné lítání, finančně to přišlo na cca necelých 10 000,- komplet. Pokud se situace nezměnila, je velmi problematické, až nemožné získat souhlas od VW group, s výjimkou caravelle, u mne se vstřícně zachoval GM. Podle ohlasů jsem jeden z mála lidí v republice, kterým se přestavba povedla, já dělal změnu z náklaďáku na osobák a zvýšení počtu míst ze 4 na 5. Každopádně, pokud to chcete legálně, tak se bez importéra neobejdete (pokud nemáte nějakého odvazníka na úradě).
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Změna vozidla => jiné údaje v TP
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2017, 11:31:49 »

To je právě to. To auto se variabilní nedělalo. Buď 5 nebo 7. Třetí řada sedadel má navíc pásy. Ty jsou pod tapecem kufru, který je tedy jiný než standart. Taktéž na C-slopku jsou oka, kudy je pás protažen. Takže jiné obložení C sloupků. Pak podlaha, která je opět jiná. V podstatě se musí vyměnit vše od obložení C-sloupku až po hranu kufru. Reálně práce na hodinku a 8 šroubů, žádný velký byznys. Takže se asi vydám cestou černé přestavby a pak před STK si holt zařádím s ráčnou a teřtí řadu vrátím. přijde mi tahle byrokratická pakárna jako uplně zbytečná, když do auta v podstatě dávám origiální díly výměnným způsobem...  ???
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Změna vozidla => jiné údaje v TP
« Odpověď #8 kdy: 13 Února 2017, 15:06:12 »

Ještě mne napadla jedna věc, ale nemám ji ověřenou.

Podle některých výkladů je počet míst k sezení dán ne aktuálním počtem sedadel, ale funkčních kotvících bodů, které jsou k dispozici.
Ale je to natažení gumového paragrafu k prasknutí, s tím, že snížení počtu sedadel by mohlo u silniční kontroly projít (sedadla jsou v čistírně, u čalouníka, .......)

Můžete to brát jako určitý workaround, který bych při TK nezkoušel a v zahraničí také ne. Pátrejte, já počet sedadel navyšoval, takže touhle cestou jsem se neubíral, byla pro mne nezajímavá.
IP zaznamenána