30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tykání policistky  (Přečteno 20259 krát)

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Tykání policistky
« kdy: 10 Února 2017, 23:07:03 »

Nedávno mě zastavili ja červenou, bylo to v době, kdy jsem ještě nevěděl, jak se k policistům chováme, já jsem jel naoranžovou, policistka tvrdila že to je jedno, že to na žlutou je to stejné jako na červenou, že se to také nesmí. Jako důkaz měli natočene jak já jsem projel, když oni z vedlejší ulice už měli zeleniu. Materialní přestupek také žádný, prostě jsem to neměl podepisovat, to už je jedno. Každopádně paní policistky mi začla po 2 minutách rozhovoru tykat, potom co odříkala takovou tu jejich řečičku co říkaj každýmu. Asi protože zjistila, že řidičák mám měsíc a 2 měsíce mi je 18. Řikala něco ve stylu "No my jsme jeli z týhle ulice a tys jel na červenou z týhle, protože jsem hidná nedám ti to za 2500 ale za 1000, ale slib mi že už to nikdy neuděláš.
Dala by se taková komunikace nějak napadnout v případě, že bych to měl nahrané???
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2017, 23:16:13 »

Za tykání je asi neuvaříte. Ale! Pokud jste jel z jiné strany křižovatky než fízlové, pravděpodobně nemohli vidět, na jakou barvu jste jel.

Věc se vyřešila na místě?
IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2017, 23:25:22 »

Ano, vzal jsem blokovku, bohužel
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2017, 23:45:14 »

Citace
Nedávno mě zastavili.....řidičák mám měsíc
Citace
že to na žlutou je to stejné jako na červenou,
Takže Vy máte čerstvý řidičák a neznáte pravidla pro jízdu přes semafory. Nic ve zlém, ale co ještě všechno neznáte? Uvaří Vás každej fízl na čemkoli co se mu zlíbí, pokud se nedovzděláte; nebo co hůř, uděláte, aniž byste tušil že provádíte nebezpečné nekalosti, něco co ostatní neočekávají.
O úrovni autoškol si nedělám sebemenší iluze, že jste prošel ještě neznamená, že jste řidič.

Pokud se mýlím a z Vaší strany to byl jen momentální výpadek po tíhou stresu, beru zpět a omlouvám se.

Citace
Ano, vzal jsem blokovku, bohužel
Máte ten blok ještě u sebe? Pokud ano, napište přesné znění přestupku včetně paragrafu. Doporučuji Vám též ověření stavu bodového konta. Nechci býti špatným prorokem, ale pokud je to § 125c/1f) 5., 5 bodů se na Vás již usmívá; je to skoro jako jackpot. Fullhand to však je.
« Poslední změna: 11 Února 2017, 07:48:41 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #4 kdy: 11 Února 2017, 08:15:15 »

Pravidla znám, zákony z paměti ne. V autoškole mi i autoškolák říka, že ty oranžový mám normálně projíždět. Blok ještě mám, mám ho sem vyfotit? Nechtěl jsem dělat problèmy a čekal jsě, že když se k mim budu chovat slušně, oni ke mně taky, přišel jsem o iluze.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #5 kdy: 11 Února 2017, 08:46:27 »

Citace
Pravidla znám, zákony z paměti ne.
OK, to obvykle stačí. Zákony nazpaměť nezná nikdo ani zde. Blok - můžete vyfotit či jen opsat změť číslic, písmenek, lomítek, teček a čárek, před kterou je "§".
Pro větší šanci na přežití řidičského oprávnění v českém silničním fašismu je dobré znát nazpaměť4 bodované přestupky a přestupky, za které hrozí ztráta ŘO. Přehled třeba zde http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php. Road-dfens http://road-fens.cz/ znáte? Doporučuje 10 z 9 místních pyrátů.

K Vašemu údajnému přestupku pro příště, teď s tím nic nenaděláte: kromě toho, že s fízly se nebavíme a posíláme vše4 do správního řízení, jste se vůbec nemusel dopustit přestupku a i kdyby, fízlové ho neměli jak prokázat.
Jízda na žlutou:
- nemá pravdu ani fízlině, ani učitel autoškoly1. Z pohledu zákona je žlutá stůj, pokud však nestihnete bezpečně zastavit, můžete projet, viz § 70 odst. 2 písm. d) ZPPK,
- to, že oni měli z opačného směru zelenou a vy jste projel křižovatkou ještě nutně neznamená, že jste jel nedovoleně na žlutou, dokonce jste mohl projet kolem semaforu či místa, kde jste povinen na signál Stůj zastavit - pozor, není to totéž2 - na zelenou. Video z jakéhokoli jiného směru je jako jediný důkaz téměř3 nepoužitelné.

1 Prakticky se jízda na žlutou většinou toleruje, protože se správnímu orgánu nedaří prokázat, že pyrát mohl bezpečně zastavit. Základ je poslat takový "přestupek" do správního řízení.
2 Odkazy na reálné situace v tomto https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3935.msg39513#msg39513 příspěvku. Doporučuji projít celé vlákno včetně odkazů, je tam okomentovaná sbírka všelijakých netypických situací.
3 Pokud SO provede další důkaz znalcem/dokumentací k semaforu, pak lze obvykle jednoznačně prokázat, zda přestupek byl či nebyl.
4 Prakticky se vyskytují situace, kdy je pyrát v časové tísni nebo přestupek je fakticky zcela nerozporovatelný. V tom případě je akceptovatelné akceptovat blok, pokud jde o bagatelní nebodovaný přestupek bez hrozby ztráty ŘO.
« Poslední změna: 11 Února 2017, 10:11:25 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #6 kdy: 11 Února 2017, 11:55:07 »

Ad. samotné tykání... Policista a zaměstnanec policie jsou při plnění úkolů policie povinni dodržovat pravidla zdvořilosti a dbát cti, vážnosti a důstojnosti osob i své vlastní. (§ 9 odst. 1 zákona o policii).

Dal bych stížnost. I když to asi nemáte čím podložit a jak prokázat, a i když to nebude mít žádný vliv na pokutu, třeba jí přeci jen aspoň někdo před šichout vysvětlí zásady slušného chování, aby mu už případné další stížnosti na stůl nechodili. Můžete stížnost doplnit třeba i odkazem na příručku společenského chování, protože na pendrekárnách nic takového určitě nemají.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #7 kdy: 13 Února 2017, 15:16:17 »

Ano, vzal jsem blokovku, bohužel

Takže konečná.. šance něco dodatečně dělat s blokovou pokutou je minimální..

stěžovat na policajtku si můžete, ale asi z toho nic nebude..

ale hlavně byste se měl soustředit na jinou věc.. zkontrolovat paragraf na bloku a jestli to bude 125c/1f) 5. tak máte 5 bodů a podmínečný zákaz řízení.

Nechtěl jsem dělat problèmy a čekal jsě, že když se k mim budu chovat slušně, oni ke mně taky, přišel jsem o iluze.

No.. musíte si ještě osvojit pár pravidel..
s policajty se zbytečně nebavit a nepodepisovat.. a nahrávat.
Nemusíte dělat problémy.. asi je lepší se chovat slušně a v nutné míře spolupracovat.. ale při dodržení těch rad.

Někdy je taktičtější něco řešit na místě, ale musíte vědět jak zní ten paragraf na bloku.. včetně toho že paragraf na bloku je ten přestupek který oni tvrdí!!
..a že tam není nic s čím nepočítáte.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #8 kdy: 10 Října 2017, 20:57:24 »

Jako řidiče naprostého začátečníka mě stále trápí jedna otázka. Vážně se tak moc vyplatí dávat přestupky do SŘ? Kdyby mě šlo o body z mého čerstvého řidičáku, tak to dám do SŘ kdykoliv, protože aspoň se za body porvu.. Jde-li ale o pokutu 200 Kč.. Ne, že bych tu pokutu chtěl platit, ale vážně se ta pokuta dá s takovou pravděpodobností zastavit? Následná pokuta by i za nějakou banalitu mohla dělat třeba 2 000 Kč + 1 000 Kč. To je docela rozdíl. Také to chápu v případě, kdy vám policista nasolí strop, v tom případě bych se taky pokusil se porvat v SŘ.

Jinak chápu, že kolikrát ten fízl nemá žádný důkaz (v takovém případě bych se na něj automaticky vysral) a jindy to zase vyhnije. Nicméně já žiji v 20 tisícovém městě a podle mých informací je tu dopravní SŘ naprosté minimum, takže nechat něco promlčet je nemožné.

Nemám zájem vyvracet to co tu děláte, naopak mě to fascinuje. Zajímalo by mě ale, jestli je realné dosáhnout takové úspěšnosti, že se to vyplatí víc než blokovka. Jinak samozřejmě přidělat trochu práce úředníkům co ctí jen presumpci viny a jsou nasraní, když se někdo brání a berou za to prachy z našich peněz mi také dělá radost.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #9 kdy: 10 Října 2017, 21:06:49 »

1. Ono sice 200 Kč je nic, ale za vybrané přestupky je udělený počet bodů a když se to nastřádá, dojezdil jste (dočasně)

2. Jednání je automaticky zaznamenáno do karty řidiče a bývá to využito v neprospěch v dalších řízeních.

3. Máte možnost víc operovat, hrát si s časem či namítat důkazy = šance to vyhrát. Zase výměnou za čas a práci. Krátkodobě to bolí, dlouhodobě však vyhrajete.
    Zaplacení je jednodušší, méně pracná varianta a velmi rychlá. Krátkodobě je to příjemné, v dlouhodobém horizontu však prohra.

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #10 kdy: 10 Října 2017, 21:14:28 »

Záleží vždy na situaci, pokud má být udělena pokuta v Praze a Stř. kraji je velice slušná šance na prekluzi. Dále záleží jaký na vás mají důkazy, často se dá taky vyhrát na špatné doručování.

Pak také záleží kolik jste ochoten tomu věnovat času a jak moc by vás bolela výše pokuty.

Ideální by bylo kdyby všichni dávali do SŘ úplně všechno, tím by se systém zhroutil.

Vždy je proto dobré postupovat individuálně.

Důležité je také myslet na to že v evidenční kartě řidiče je dobré mít co nejméně přestupků, v případě možného budoucího většího průseru na silnici (sražený chodec, vážná nehoda apod.) soud přihlíží k vaší minulosti, kolik a za co máte přestupky.

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #11 kdy: 10 Října 2017, 22:47:11 »

Dovolil bych si parafázovat svůj muzejní příspěvek.
Z hlediska jednotlivého bagatelního přestupku je efektivnější výpalné či pokutu zaplatit, než věnovat desítky až stovky hodin podrobnému studiu ZPPK, správního řádu, přestupkového zákona, DFENSE a tohoto fóra. Přidaná hodnota je na druhé straně obrovská a jste připraven na další bagatelní i závažnější přestupky. Je každého boj, zda se zařadí mezi ovce, měnící se v beránku otřes se, či mezi nesystémové jedince, kteří jsou ochotni za zbytek svých, již tak řádně okleštěných práv, bojovat s nejistým výsledkem. V situaci, kdy půjde o body, budete za cenu vysokých časových a možná i finančních (u prohraných případů) nákladů připraven a otrkán. Snad u zcela jasného a neobhajitelného bagatelního přestupku mimo Prahu a Stč. kraj je vhodné hodit flintu do žita ihned, nicméně pořád je nezanedbatelná šance, že SO případ zvrtá procesně.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #12 kdy: 11 Října 2017, 00:54:39 »

Jako řidiče naprostého začátečníka mě stále trápí jedna otázka. Vážně se tak moc vyplatí dávat přestupky do SŘ? ... Jde-li ale o pokutu 200 Kč...
To záleží na nátuře, já bych šel do správního řízení i kdyby po mně chtěl fízl pokutu jednu korunu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #13 kdy: 11 Října 2017, 01:10:35 »

Tak nějak. Ne vždy děláme jenom to, co je výhodné, někdy jde o princip, zábavu, ... .
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Tykání policistky
« Odpověď #14 kdy: 11 Října 2017, 18:05:02 »

Jako věřte mi, že představa "vyškolit" úředníka se mi líbí, na druhou stranu nejsem žádnej namachrovanej debil jako MikePán a Kocourek a jsem zvyklý jednat slušně. Zvlášť proto, protože (jak jsem již zmiňoval) berou plat (který sice asi není nějak závratný, ale i tak..) automaticky označují lidi za viníky a vůbec neprokazují žádnou vůli to prošetřit nebo dokázat. Já velmi brzy budu dělat zkouškovou jízdu v autoškole (... jsem pouhý blbeček nezkušený :D ) a po čtení tohoto budu všechny přestupky (doufám, že jich bude co nejmíň) posílat do SŘ. Aspoň se něco naučím a nenechám jim to zadarmo.. Když už chtějí ty prachy vytáhnout, ať se pro to trochu otáčí..

Ještě jeden dotaz: Je pravda, že je-li řidič ztotožněn, tak šance na úspěch klesá a v momentě, kdy je to něco hoditelného na Helmuta, tak šance prudce roste? Z toho co jsem pochopil, tak díky sprdeli je Helmu velmi omezen.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.