30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38  (Přečteno 11893 krát)

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« kdy: 10 Února 2017, 14:21:58 »

Zdravím,

už měsíc neúspěšně bojuji o zaslání spisu. Zkoušel jsem to napřed podle InfZ. Byl jsem odmítnut. Následně jsem poslal 2 emaily, kde žádám podle §38. Tam se se mnou nechtěli moc bavit - nemám el. podpis. Posláno následně poštou. Jejich odpověď přikládám.

Opravdu mi mohou pouze umožnit nahlédnout do spisu u nich na úřadě a kopii poskytnout pouze tam? Jsem slušně řečeno pěkně naštván, jelikož na mě jejich odpovědi působí velice arogantně.

Jde s tím něco dělat nebo tam budu muset osobně?


IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #1 kdy: 10 Února 2017, 14:42:49 »

Pokud nemáte DS zkuste postup s plnou mocí - pokud DS máte požádejte je o pořízení kopie do Vaší DS dle §38.

Úřady často používají různé výmluvy - to, že pořízení kopie musí být součástí nahlížení do spisu je jedna z nich a protiargumentem může být §6 odst. (2) SprŘ.

Můžete také zkusit kontaktovat nějakého nahlížeče.

IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #2 kdy: 10 Února 2017, 14:56:53 »

A taky připomenout §17 odst 2), který specifikuje, jakým způsobem lze spis zaslat.

Krom toho lze argumentovat nerovným postavením, kdy úřad zašle spis poštou komukoli na základě InfZ, ovšem nikoli obviněnému.
Ten má tedy následkem postupu SO horší postavení, než onen náhodný kolemjdoucí, z čehož lze odvodit podjatost SO.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #3 kdy: 10 Února 2017, 15:27:45 »

Bohužel to tak je.. když se šprajcnou tak z nich spis v přiměřené době nedostanete..

můžete to zkusit prohnat soudem.. argumentovat že je absurdní aby orgán spis posílal jen těm kdo nejsou účastníci řízení.. a tak účastník řízení měl menší práva než všichni ostatní..

ale i když by to soudy nakonec uznaly tak se to nestihne v době kdy budete potřebovat ten spis
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #4 kdy: 10 Února 2017, 15:38:39 »

Ale byl by konečně rozsudek.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #5 kdy: 10 Února 2017, 17:11:16 »

Bohužel to tak je.. když se šprajcnou tak z nich spis v přiměřené době nedostanete..

můžete to zkusit prohnat soudem.. argumentovat že je absurdní aby orgán spis posílal jen těm kdo nejsou účastníci řízení.. a tak účastník řízení měl menší práva než všichni ostatní..

ale i když by to soudy nakonec uznaly tak se to nestihne v době kdy budete potřebovat ten spis
Jenže oni někdy nepošlou ani neúčastníkovi řízení. Praha neposlala a MD potvrdilo. Snad se mi povede žaloba, žadatelka dělá vlny a chce šetřit mé peníze:)
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #6 kdy: 10 Února 2017, 18:01:47 »

Já teď píšu odvolání na Ivančice. Případ odložen, ale chci spis. Tak to kdyžtak taky pro změnu soudem. Čas mě netrápí, tak se můžu přetahovat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #7 kdy: 10 Února 2017, 18:07:50 »

Jsem na tom stejně, řízení skončeno před pomalu 3/4 rokem, ale ...
« Poslední změna: 10 Února 2017, 18:09:43 od swenak »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2017, 20:35:54 »

Naprosto stejně: prekluze, chci spis dle InfZ, Praha, odmítnutí a odkázání na 38ku.

Taky by mě zajímalo, jestli někdo z Prahy ten kompletní spis dle InzF vyraziil.
« Poslední změna: 27 Února 2017, 20:38:13 od Thom@s »
IP zaznamenána

Forrest

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #9 kdy: 27 Února 2017, 23:47:32 »

Taky by mě zajímalo, jestli někdo z Prahy ten kompletní spis dle InzF vyraziil.

Já to z Prahy dostal, sice je to už z prosince 2014, ale poslali hard copy i s videem na CD. Zdarma.
Mimochodem tahle věc je už přes dva roky na přezkumném řízení na MD.
« Poslední změna: 27 Února 2017, 23:50:08 od Forrest »
IP zaznamenána

Promos

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #10 kdy: 09 Března 2017, 13:05:19 »

Dobrý den, Mag. města Brna mi take odmítl zaslat kopii spisu do mojí datové schránky viz sken níže. "Školy mám", ale z výše uvedených odpovědí nejsem moc moudrý..., na čem přesně postavit odvolání? Na té nerovnosti účastníků? Je to blbý nápad odvolat se na metodiku zde http://www.mvcr.cz/soubor/metodicke-doporuceni-green-01.aspx Moc děkuji předem za případnou radu a za eventuální neukamenování...

« Poslední změna: 09 Března 2017, 13:13:03 od Promos »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #11 kdy: 09 Května 2017, 20:14:33 »

Mě napadlo žádat o kopii spisu hned po odpustku a pak neposkytnutí použít proti nim (auto měli dva řidiči a bylo potřeba identifikovat konkrétního, což orgán odmítnutím zaslání znemožnil).
Zatím jsem žádal jen Dobříš a bez keců poslali :-)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #12 kdy: 10 Května 2017, 13:34:58 »

A taky připomenout §17 odst 2), který specifikuje, jakým způsobem lze spis zaslat.

Ale tam se píše jen o dožádání - což není to co dělá občan, ale jiný parazit viz § 13.
Akorát, že tím připouští, že to lze zaslat poštou, tak proč ne i občanovi...
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #13 kdy: 05 Října 2017, 00:33:27 »

Praha nezaslala ani cast spisu - obalku totmutovi. Zadano dle InfZ.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Odmítnutí zaslání spisu podle §106 i §38
« Odpověď #14 kdy: 29 Prosince 2017, 19:47:00 »

Vytáhnu to…zdá se, že Pha dřív posílala a pak se šprajcla. IMHO tím chtějí záměrně ztížit postavení obviněného, ne, že ne. Dál samozejmě poslat prefabrikovanou odpověď stojí o něco míň času a peněz, než spis, a pak se možná brání právě i helmu/totmutům, kterých jim teď chodí hromady a leckde se šprajcují dost, jak jde o nějakou takovou osobu. Taky je otázka, jak to pude teď s tím novým přístupem do zahraničních databází, co různý úřady začínají mít. Samozejmě je pořád varianta falešnej řidičák, ale s každým takovým kolečkem salámu to bude ohledně Helmuta horší. Zatím se zdá, že můj přístup k věci vypůjčený tady od kolegy kverulanta zůstává stále zcela nedobytný a bez větší námahy.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky