30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidičský průkaz a body  (Přečteno 9124 krát)

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Řidičský průkaz a body
« kdy: 08 Února 2017, 20:39:21 »

Mám ŘP B a budu si dělat i traktor, když budu mít T, budu mít novy ŘP a udělám znovu tedy zkoušky v autoškole. Znamená to tedy, že se mi smažou body?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2017, 20:47:04 »

Ne, nesmažou, bylo by to ale moc krásné kdyby to takto fungovalo. Pokud rok od spáchání posledního bodovaného přestupku nic nespácháte, smažou se Vám 4 body, nebo je možné využít komerční službu na polygonu v Mostě kde si uděláte pár koleček se svým autem na okruhu za tučný poplatek a pak je tam možné nějaké umazání bodů.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2017, 23:23:16 »

Mám ŘP B a budu si dělat i traktor, když budu mít T, budu mít novy ŘP a udělám znovu tedy zkoušky v autoškole. Znamená to tedy, že se mi smažou body?
A když neuděláš teoretickou část, přijdeš i o B.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

smg465

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #3 kdy: 11 Února 2017, 19:33:39 »

Co mi říkala v autoškole rok 2012, byl zatím jen jeden takový případ odebrání ŘP po nesložení zkoušky, a to si to uchazeč o to řekl sám, když komisaři ŘP hodil se slovy, ať si ho nechá. Je to pro ně otrava, neboť musí psát o tom zápisy, což se jim vzhledem k lenosti nechce.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #4 kdy: 12 Února 2017, 01:05:14 »

Budu si letos dělat Éčko navíc ke klasickému B řidičáku a tohoto se prakticky bojím asi nejvíc: že bych neudělal zkoušku a sebrali mi i B, což je pro mě prakticky likvidační. Ví někdo o nějakém takovémto případu, že by se po nezdařené zkoušce na rozšíření skupiny/podskupiny odebíraly všechny dosavadní skupiny řidičského oprávnění?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #5 kdy: 12 Února 2017, 01:13:19 »

Moje mizerná paměť mi našeptává informaci z nějakého školení, že pokud neudělám při testu počet bodů pro novou skupinu, ale na B body stačí, tak mi to B nevezmou (ale nejsem si touhle informací úplně jistý).
A testy dělám každý rok (samozřejmě pri referentských zkouškách) a o to B bych zatím nikdy nepřišel. Tak to snad nemůže být taková hrůza :)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2017, 01:26:45 »

Budu si letos dělat Éčko navíc ke klasickému B řidičáku a tohoto se prakticky bojím asi nejvíc: že bych neudělal zkoušku a sebrali mi i B, což je pro mě prakticky likvidační.

Proč si neuděláš rovnou C+E? Cenově je tam rozdíl asi 1k a hlavně souprava může vážit přes 3,5t, pokud se nepletu.

Tak to snad nemůže být taková hrůza :)

Stres je nehezká věc, zvlášť u někoho kdo to nedělá každý rok a nemá nastudované zákony do poslední věty (což je většina) běžných lidí.
« Poslední změna: 12 Února 2017, 01:29:05 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #7 kdy: 12 Února 2017, 09:21:42 »

Mám informaci z loňského října při zkouškách na A v Brně - týká se to jen testu z dopravních předpisů a pokud uchazeč o novou skupinu nesplní počet bodů ani na ty skupiny, které už vlastní, měl by příslušný úřad s rozšířenou působností zahájit správní řízení o odebrání oprávnění
Fakticky to prý ale nedělají hned, ale až po třeba třetím neúspěčném pokusu o splnění testů, protože je to práce navíc, než by rozhodnutí nabylo právní moc trvá několik dní (8 nebo 15 podle správního řádu, číslem si nejsem jistý) a účastník má také možnost se odvolat a dále oddalovat nabytí právní moci toho rozhodnutí a v té době ty testy  může splnit a o staré skupiny už nepřijde.

Takže to není tak jednoduché to pokazit :-)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #8 kdy: 12 Února 2017, 11:05:40 »

No jestli je ta nová skupina získávaná skupina A, tak pro její získání je nutný stejný počet bodů jako pro B. Takže pokud dotyčný neudělá ani těch 43 bodů, tak je skutečně zralý na odebrání  :)
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #9 kdy: 12 Února 2017, 15:28:51 »

Známý měl B, poté si musel udělat vyšší skupinu kvůli nástupu do vojenských záloh. Měl 3 pokusy, ani v jednom neuspěl na testech a teď je bez papírů komplet.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Řidičský průkaz a body
« Odpověď #10 kdy: 10 Dubna 2017, 22:47:41 »

Známý měl B, poté si musel udělat vyšší skupinu kvůli nástupu do vojenských záloh. Měl 3 pokusy, ani v jednom neuspěl na testech a teď je bez papírů komplet.

Aby se mohl stát záložákem tak si dělal jakou skupinu? To je nějaký překlep?
IP zaznamenána