30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)  (Přečteno 24602 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #30 kdy: 09 Února 2017, 13:53:38 »

pirat2017: můj pohled.. asi odpovídá tomu co už psali kolegové..

Jestli konec lhůty je v sobotu tak odvolání musí být poslané nejpozději v pondělí.. je potřeba získat víc času blanketním odvoláním..
klidně bych tam napsal že jste na ÚJ nebyl kvůli nemoci a omluvenku poslal hned jak to bylo možné.

A podívejte se na pozvánku na ústní jednání.. a nebo ještě lépe anonymizujte a dejte sem.. jestli se tam píše něco o seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí..
Kromě ústního jednání totiž musí mít účastník možnost se seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí.. ale někdy to úřad řeší tak že rovnou do pozvánky na ústní jednání napíše že seznámení s podklady rozhodnutí bude na tom jednání a po něm bude vydané rozhodnutí..

Pak to chce získat spis.
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #31 kdy: 09 Února 2017, 15:26:56 »

Předvolání k ústnímu jednání

To o tom, že jsem jim poslal omluvenku už tam doplnit nemohu, protože jsem to blanketní odvolání dnes ráno poslal. Nicméně ještě uvažuji pro sichr jim to poslat mailem (podle poučení z Rozhodnutí by to mělo jít) a tam to připsat mohu.

Edit: jsem idiot, špatně jsem anonymizoval první stránku předvolání, nyní už je to ok
« Poslední změna: 09 Února 2017, 15:29:03 od pirat2017 »
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #32 kdy: 09 Února 2017, 16:44:25 »

Ja neviem, ale toto sa snad neda presrat na nicom inom ako lehotach, nie?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #33 kdy: 06 Března 2017, 12:33:30 »

Dobrý den po třech týdnech.

Shrnu to, aby nebylo třeba pročítat vlákno:
1) Na podzim loňského roku naměřeno MP 115km/h v obci, NEzastaven hlídkou MP
2) Na konci loňského roku přišla majiteli vozidla (zaměstnavatel) výzva k udání totožnosti řidiče, ten určil mně, protože v knize jízd jsem zapsán já.
3) V lednu přišlo předvolání k projednání - nedostavil jsem se pro nemoc (ignorováno)
4) Rozhodnutí - 6 měsíců, 5 bodů a pokuta
5) V zákonné lhutě podáno blanketní odvolání na radu zdejších
6) Byl jsem si prohlédnout spis
7) Dorazila výzva k doplnění odvolání, podle kalkulačky nutno poslat do středy

Musím zmínit, že úřednice nebyla arogantní, nápomocná. Bylo to překvapení, oproti zážitkům, co si tu člověk pročítá.

V příloze anonymizovaná fotka přímo od MP. Nic lepšího bohužel není.

Situace se má tak, že podle záznamu v našich kalendářích, jsme tehdy jeli tři osoby. Všichni mohli řídit. Na fotce navíc vypadá, že v autě minimálně na zadních sedačkách nikdo nesedí, možná ani na přední. Záznam docházky tvrdí, že v inkriminované době jsme dokonce všichni byli v práci (píchnuto před časem měření). Lokace měření také moc neodpovídá možnosti, že bychom tam jeli (vracet se ze služebky přes toto místo by byla zajížďka).

Majitel vozu už týden neřeší. Já samozřejmě odmítám za takovýchto okolností nechat to hodit na sebe. Mimochodem, ten řidič opravdu prasil. Nebylo to ani při předjíždění, ani na konci obce. Zasloužil by za uši.

Otázka - co mám tedy napsat do doplnění odvolání?
Pouze napsat, že jsem neřídil? Nebo nějakým paragrafem podpořit (například neprůkazné ztotožnění řidiče). Psát jim o tom, že MP nedělala svoji práci, když se nevydala sledovat zjevně nebezpečné vozdilo, asi nemá cenu, že?
Mám přiložit výpis z docházky, nebo je to zbytečné?

Plus, je jasné, že se to vrátí k majiteli, který bude zuřit, protože pro korunu si koleno nechá vrtat. Je dost možné, že bude trvat na tom, abychom to zaplatili, což sice nebude spravedlivé, ale kdo si pro pár šušní nakrkne majitele a šéfa nejvyššího, že?
Je nějaká možnost, jak z toho vybruslit tak aby ani firma neplatila? Napadá mně ping-pong typu - majitel bude stát za tím, že řídil on a já za tím, že jsem neřídil?

V každém případě děkuji za prozatímní pomoc. Pokud by byl zájem o zbytek spisu (moc tam toho není, dopisy psané mně, majiteli, snímek z mapy.cz, s vyznačenými pozicemi přestupku, povolení od PACHů na měření, záznam o způsobilosti MPka na měření od LK system, oveření ProLaser III přístroje - opět majitel LK system??? zajímavé, a fotka - tu jsme si pak od MP vyžádali v elektronické podobě, z ní je anonymizovaný výřez), tak to tu samozřejmě mohu dát, ale s takovou dokumentací už bude obtížné udržet anonymitu. A dokud to není uzavřeno...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 192
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #34 kdy: 06 Března 2017, 12:49:42 »

Musím zmínit, že úřednice nebyla arogantní, nápomocná. Bylo to překvapení, oproti zážitkům, co si tu člověk pročítá.
taky neni neprijemny https://youtu.be/moAZ3AsyhLU?t=178
V příloze anonymizovaná fotka přímo od MP. Nic lepšího bohužel není.
Mistni pravni experti Vam v tomto poradi lepe - zatim bych tvrdil, ze urad nedodal dukazy, z fotky je patrne prd a kniha jizd neprokazuje, kdo skutecne ridil.

Otázka - co mám tedy napsat do doplnění odvolání?
Pouze napsat, že jsem neřídil? Nebo nějakým paragrafem podpořit (například neprůkazné ztotožnění řidiče). Psát jim o tom, že MP nedělala svoji práci, když se nevydala sledovat zjevně nebezpečné vozdilo, asi nemá cenu, že?
Vite cim opice merili? Nebyl to laser? Uhel tam je zjevne maly, nicmne to meri na vylisku pro RZ...

To ze za Vami , jako potencionalnimi vrahy nevyjeli, taky vypovida, ze rychlost mohla byt znatelne mensi a rychlomer na zaklade ruznych skutecnosti nemeril spravne.
« Poslední změna: 06 Března 2017, 12:52:46 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #35 kdy: 06 Března 2017, 12:50:48 »

Záleží taky kdo měřil a čím.. jestli to nebylo automatické zařízení bez obsluhy tak provozovatele popotahovat nejde..
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #36 kdy: 06 Března 2017, 13:06:13 »

Byl to ProLaser III PL-DOK I a byl obsluhovaný hlídkou MP. Hlídka MP měřila vozy v protisměru a druhá vychytávala nešťastníky. Kvůli této situaci to na zavolání kasírovací hlídky měřící hlídka přepla z příchozího měření an odchozí. Ale moc času na to neměli (cca 100m od sebe plus dohled kasírovací hlídky do 200m, dejme tomu 5-10 sekund při rychlosti 32m/s).

Je nějaká formální formulace, při zjevném neztotožnění nebo to prostě mám napsat jako běžný smrtelník?
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #37 kdy: 06 Března 2017, 13:27:32 »

Mě přijde, že nesplnili podmínky pro měření rychlosti ATP bez obsluhy. Buď zastavují všechny nebo nikoho.

Přečtěte si vlákno níže:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2736.0

PS: Jak to tak čtu, tak bez spolupráce s provozovatelem se s tím bude něco těžko dělat.
Provozovatel vám to dost podělal tím, že vás označil.
Nejlepším řešením by bylo rozbít ten ATP, např. tím, že si požádáte o informaci, zda ten den bylo organizováno kontrolní stanoviště.
Pokud vám odpoví, že ne, tak chtějte doložit smlouvu mezi městem a MP (bohužel může být i ústní) o provedení měření.
Pokud odpoví že bylo, tak nesplnili podmínky pro ATP.

Předpokládám, že jste si ověřil zda MP měla povolení od PČR k měření v daném úseku.

Samozřejmě, že můžete odmítnout, že jste řídil a aspoň se domluvit s provozovatelem na uhrazení pokuty (kterou jak chápu po vás bude vymáhat).
Ale určitě je to lepší než 5 bodů a papíry na půl roku do čistírny.
« Poslední změna: 06 Března 2017, 13:50:23 od Omega »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #38 kdy: 06 Března 2017, 13:41:19 »

To určitě nebylo automatické měření.. Nebo snad ten laser sám umí držet křížek na autě?
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #39 kdy: 06 Března 2017, 13:53:18 »

Nevím jak PL-DOK ale třeba MDC to umí. Je tam nastavené rozpětí vzdáleností a když tam něco vjede tak to vyfotí.
Kolik těch snímků pak ale musí vyhodit, protože jsou neprůkazné, mi není známo.
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #40 kdy: 06 Března 2017, 14:01:07 »

Omega:

ano kontrolní stanoviště bylo ustanoveno, ale v opačném směru. Chytali lidi jedoucí z obce. Toto vozidlo jelo do obce, takže kontrolní hlídka upozornila měřící, že se blíží pirát a a´t přepne měřidlo z příjezdového měřená na odjezdové měření. Tedy kolem kontrolní hlídky vozidlo projelo dříve, než kolem měřící.
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #41 kdy: 06 Března 2017, 14:10:12 »

A to potvrzení o kontrolním stanovišti máte i ve spisu? Jedna věc je, jak to bylo doopravdy a druhá (podstatnější), co je na papíře.

Existence kontrolního stanoviště dle mě úspěšně hatí možnost tohle SPRDELizovat.

Vaše osobní potíž je ale asi v tom, že když se vyviníte z přestupku, tak SO napálí SPRDEL vaší firmě.
A jelikož váš šéf asi není příliš nakloněn boji s úřady, tak to radši zaplatí a bude to chtít po vás s lehkou špetkou přidaných antipatií.

Máte možnost získat plnou moc pro řešení SPRDELe od provozovatele?
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #42 kdy: 06 Března 2017, 14:18:14 »

S ohledem na to, že se ještě nevyjádřil od začátku minulého týdne, kdy jsem mu ukázal fotku a řekl, že to nevypadá, že bychom vůbec byli v tom voze my, ze služebky. Tak s ním bude cokoliv velmi obtížné. Samozřejmě, je jeho problém, že si někdo půjčí auto a nezapíše se, to se u nás děje bohužel běžně.

Zkusím to s ním probrat. Než mu přijde SPRDEL, tak to bude nějaký ten týden trvat. Ale spíše počítám, že to udělá jak píšeš. Zaplatí bez keců a pak to bude chtít po nás. Což povede ke zlé krvi.

Nic, jedno po druhém - do doplnění odvolání tedy napsat.

"Odmítám, že jsem v inkriminovaný den a hodinu řídil změřené vozidlo poz. značka ..... Ze důkazů zjištěných úřadem a městkou policiínelze dovodit, že bych pachatelem přestupku měl být já" - OK?

Mám přiložit výpis z docházky, nebo to nehraje roli?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #43 kdy: 06 Března 2017, 14:23:57 »

Pokud se nemýlím, pak překročení rychlosti v obci o více jak 40 km/h již NELZE SPRDELizovati!

Takže bych doporučoval se soustředit především na to, jak vyřešit samotný přestupek a SPRDELí bych se vůbec nerozptyloval…
« Poslední změna: 06 Března 2017, 15:03:56 od ViktorN »
IP zaznamenána

Omega

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #44 kdy: 06 Března 2017, 14:25:53 »

Já myslím, že to SPRDELizovat lze, jen nelze poslat odpustek.

Přestupek bych řešil jednoduchým tvrzením: "Dne toho a toho jsem vozidlo s RZ XXX XXXX na pozemní komunikaci č. Y v místě Z neřídil."
« Poslední změna: 06 Března 2017, 14:29:25 od Omega »
IP zaznamenána