30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jihlava a zóny  (Přečteno 4631 krát)

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Jihlava a zóny
« kdy: 08 Února 2017, 00:05:56 »

Zdravím, rád bych zjistil, jak to vlastně je s vyhláškou a pak dopravním značením samotným. Z přiložených fotografií daného dopr. značení bych řekl, že zóna neplatí na většině míst, platí pro místo vyznačené vodorovně, stejně jako pro invalidy. Ovšem jak je to s vyhláškou, zeleně jsem vyznačil místo, kde jihlavské opičky daly letáky, že jako parkování v zóně. Stojí  tam stříbrné auto, dalo by se zde také parkovat kolmo na chodník, dál to tak je. Také se pozastavuji nad místy označenými červeně, viz foto 4, zde je zóna zákaz zastavení, jenž je osazena pouze na příjezdu viz foto 3, jinak pokud bych vjel do ulice z druhého směru a na jejím konci se otočil, tak jsem okolo žádné značky neprojel. V příloze přikládám obrázky a odkaz na vyhlášku je zde http://www.jihlava.cz/narizeni-c-1-2013/d-494047
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava a zóny
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2017, 06:27:51 »

Co znamena to C pod Reserve? To jako pro jihocechy? :-D
Obrazek 2 - parkovani v protismeru
Obrazek 3 - nedodrzeni min 3m pro prujezd vozidel za predpokladu ze se jedna o jednosmerku ( z tehle strany je zona, z druhe bych rekl zakaz vjezdu ale to by chtelo dalsi foto
Obrazek 4 - nedodrzeni min 6m pro prujezd vozidel

O jakych zonach se tu teda bavime? Nejsem mistni a z toho textu mi to primo nevyplyva..ctu jen ze se snazi omezit stani, ale nikoli zastaveni..je to ohraniceno znackami?
« Poslední změna: 08 Února 2017, 06:30:43 od Stastlivec »
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava a zóny
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2017, 08:17:21 »

To C, je druh zóny, pro lidi se zaplacenou kartou, kterou mají danou jako např. parkovací lístek.
Obrázek 2 - zde se jedná o jednosměrnou ulici a městapo argumentuje stáním v zóně, která i když je nekde osazena, tak ne dostatečně, je dokonce i zrušena křižovatkou, či se pletu, jedná se spíše o pokus zakázat v úseku stání a parkování povolit pomoci jejich C reserve.
Obrázek 3 - zde jsem spíše chtel ukázat, vzhled jejich značky při jedné příjezdové cestě. Ano z druhé strany je zákaz vjezdu a projede tam sotva auto.
Obrázek 4 - to je ale za předpokladu, že parkuje někdo vedle mě ne? Tam totiž hodně často auta stávají a lístek jsem u nich spíš viděl, když neměli kartu na parkování v zóně C, ale celkově spíš ne.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava a zóny
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2017, 08:45:15 »

Já bych řekl, že zóna se ruší pouze koncem zóny a ne křižovatkou
Zkrátka mi to přijde jako vyhrazená parkoviště pro auta s povolením - něco jako v Praze modré zóny
Obrázek 2 - jasně je vidět, že vozidlo parkuje před značkou P s omezením, takže dle mě stojí správně
Obrázek 3 - na tom neshledávám nic špatně - tady zóna začíná a někde za rohem končí
Obrázek 4 - Jak to myslíte vedle vás? Pokud auta parkují vpravo, na vyhrazeném parkovišti, vlevo už by neměl nikdo zaparkovat, protože těch 6m poruší - ale zase, netuším, zda není vlevo vzadu značka P s omezením..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava a zóny
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2017, 09:59:23 »

Obr 1 - IP 12 bez určení přímo na značce, pro koho je P vyhrazeno, musí mít DT s tímto určením (viz definice ve vyhlášce), takže je nepochybné, že to „C“ nějakým způsobem určuje, kdo tam smí stát. Ten, koho se to týká, to jistě ví (bude to určitě uvedeno v příslušném nařízení rady obce, kterou se ty zóny zavádí). Pokud by někdo jiný legitimně mohl tu tabulku interpretovat tak, že se na něj vztahuje, tak tím pak klidně může argumentovat, ale nejsem si jist, jestli zrovna Budějičák by to ukecal.

Obr 2 - Pokud bude stát 5 metrů od hranice křižovatky (konce zakřivení, tj. zhruba přední strany přechodu), tak tam stát může. I směr je OK. Značka na protější straně silnice nehraje roli - srov. § 2(4) a § 3(1) vyhlášky č. 294/2015 Sb.

Obr 3 - Standardní začátek zóny, nevidím problém. Pokud existuje legitimní trasa, na které není zóna řádně ukončena, je to sice chyba, ale řidiči neprospívá (naopak, na řidiče se formálně zóna pořád vztahuje a bude muset prokázat, že už neplatí). Pokud naopak existuje legitimní trasa, jak do „zóny“ vjet a příslušnou značku nepotkat (včetně např. dovoleného otočení se), nebude zpravidla orgán schopen porušení DZ prokázat.

Obr 4 - Tady je problém v šířce. Pokud na té druhé straně je parkování upraveno značkou, tak tam se pravidlo o šířce nepoužije, značka má přednost. Jestli tam MP toleruje parkování aut s kartou C, může jít o nějaký místní obyčej.
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava a zóny
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2017, 10:17:15 »

Obr 2 - Zde neni vyhrazene misto pro parkovani, proto zde plati zakaz ze zonove znacky
Obr 4 - 6 metru pro prujezd vozidel, navic se vztahuje zonova znacka
« Poslední změna: 08 Února 2017, 10:19:36 od xd »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava a zóny
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2017, 11:11:17 »

Pokud místo na obr. 2 a 4 je uvnitř zóny zákazu stání, tak samozřejmě není co řešit. Původní tazatel ale mj. tvrdí, že na místo na obr. 4 umí dojet „z druhého směru“, patrně aniž by začátek zóny potkal.
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava a zóny
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2017, 11:35:37 »

Ano je tam z některých směrů značka viz. obr. 3, u které je mimo jiné časové omezení platnosti, tudíž si myslím, že se tam parkovat může. Nedávno jsem se ptal osoby, co tam dostala leták, následně se prý zeptala, co porušila, bylo řešeno dohodou, protože nikdo z přítomných nevěděl a jindy zase pokutováno, s přísným tvrzením a oháněním záznamem z kamer, jedná se o to stejné místo, na obr. zeleně.
A ono vyhrazené značení má platnost jen na to jedno místo, či je to takto konstrukčně správně? Ještě tam je jedno místo, kde je svislá dopravní značka umístěna souběžně s vozovkou, když parkuju kolmo, jedu proti ní, tudíž dle článku od JUDr. Berana jest neplatná. Vždy se jedná o P réservé C.
IP zaznamenána

xd

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Jihlava a zóny
« Odpověď #8 kdy: 08 Února 2017, 12:52:17 »



Pokud místo na obr. 2 a 4 je uvnitř zóny zákazu stání, tak samozřejmě není co řešit. Původní tazatel ale mj. tvrdí, že na místo na obr. 4 umí dojet „z druhého směru“, patrně aniž by začátek zóny potkal.

Ano je tam z některých směrů značka viz. obr. 3, u které je mimo jiné časové omezení platnosti, tudíž si myslím, že se tam parkovat může. Nedávno jsem se ptal osoby, co tam dostala leták, následně se prý zeptala, co porušila, bylo řešeno dohodou, protože nikdo z přítomných nevěděl a jindy zase pokutováno, s přísným tvrzením a oháněním záznamem z kamer, jedná se o to stejné místo, na obr. zeleně.
A ono vyhrazené značení má platnost jen na to jedno místo, či je to takto konstrukčně správně? Ještě tam je jedno místo, kde je svislá dopravní značka umístěna souběžně s vozovkou, když parkuju kolmo, jedu proti ní, tudíž dle článku od JUDr. Berana jest neplatná. Vždy se jedná o P réservé C.

Na vsech prijezdech k mistu na obr 2 a 4 je umistena stejna znacka jako na obr 3. Kdyztak at nam tazatel doplni kudy (jake ulice) by tam prijel, aniz by zacatek zony potkal.
IP zaznamenána