30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: nehoda - na co si dát pozor?  (Přečteno 8920 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
nehoda - na co si dát pozor?
« kdy: 01 Února 2017, 19:53:31 »

Zdravím,

dnes v podvečer se mi stala nepříjemná věc. Jel jsem po hlavní silnici a z pravé strany to do mě narvalo jiné auto, které mi mělo dát přednost. Pán to neubrzdil, na sněhu se mu to smeklo a vlítnul se svým autem přímo mě pod kola, takže já mám rozpadlý pravý bok + masku auta a on má celé dveře rozmáčklé, a dokonce mu i přestal fungovat zámek na dveřích + okénko. Pán vystrašený přiznal svojí chybu, sepsali jsme papír o nehodě, do poznámek napsal, že to zavinil, že nedal přednost a smeklo se mu to. Zavolal na svojí pojišťovnu a tam mu bylo sděleno, aby se co nejdříve dostavil na jejich pobočku spolu se vyplněným záznamem od nehody.

Jelikož je toto moje první nehoda, chtěl jsem se zeptat zkušenějších a chytřejších, na co si dát v takovéto situaci pozor? Mám fotky celé nehody, jak je mé auto nabourané + vyfocenou občanku pána. Mám i já nějak kontaktovat pojišťovnu nebo jak je to s opravou vozidla a náhradním vozidlem? Děkuji mnohokrát.
« Poslední změna: 01 Února 2017, 19:58:25 od NeviemCo »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #1 kdy: 01 Února 2017, 19:59:32 »

Pokud už to viník nahlásil na pojišťovnu, tak jste celkem v pohodě. Poznámka o uznání viny je bezpředmětná. To že Vás nechal si ofotit  jeho OP je znamení že moc rozumu nepobral, takže asi ho ani nenapadne dělat nějaký problémy.

A ano, Vy svojí pojišťovnu kontaktujte okamžitě telefonicky kde se vše dozvíte.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2017, 09:30:07 »

Pokud to nechcete/nepotřebujete asistenční službu Vaší pojišťovny (z povinného ručení), je zbytečné Vaší pojišťovnu kontaktovat. Kontaktujte pojišťovnu viníka, zda to už viník nahlásil a jak máte postupovat.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2017, 09:48:24 »

Praktická rada pro krytí zad a zabránění teoretických nepříjemností v budoucnu: zavolat na pojišťovnu viníka, zeptat se, zdali nehodu nahlásil a zdali uvedl, že nehodu způsobil, plus domluvit se s operátorkou, aby vám to dali písemně (resp. jakým způsobem zažádat o písemné vyjádření, zdali stačí takto po telefonu, nebo písemnou žádost).

Ve vašem státě platí: Co je psáno, to je dáno - lidi (účedníci, cajti a jiná pakáž) neskutečně lžou.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #4 kdy: 02 Února 2017, 13:44:39 »

Každopádně si to všechno musíš pohlídat sám, viník nemá žádný důvod cokoliv řešit, on nic nedostane. Možná jsem svině, ale taky jsem kdysi někoho ťuknul, podepsal jsem mu jen papír o nehodě, přiznal jsem, že jsem viník a tím to pro mě haslo, on chce peníze od mojí pojišťovny, tak ať se stará  ;)
« Poslední změna: 02 Února 2017, 13:47:24 od plikous »
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #5 kdy: 02 Února 2017, 13:53:29 »

Každopádně si to všechno musíš pohlídat sám, viník nemá žádný důvod cokoliv řešit, on nic nedostane. Možná jsem svině, ale taky jsem kdysi někoho ťuknul, podepsal jsem mu jen papír o nehodě, přiznal jsem, že jsem viník a tím to pro mě haslo, on chce peníze od mojí pojišťovny, tak ať se stará  ;)

Mám stejnou zkušenost, ale z druhé strany. Borec na to sral a musel jsem si všechno zařídit sám. Ale to mi nevadilo, já chtěl auto orpavit, tak jsem se o to postaral  :)
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #6 kdy: 02 Února 2017, 14:14:33 »

Co by také ten člověk mohl navíc dělat, kromě nahlášení škody? V tu chvíli už je to o vztahu poškozený - pojišťovna, tam nic nevymyslí.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #7 kdy: 02 Února 2017, 21:15:10 »

Děkuji za informace. Volal jsem za pojišťovnu viníka a tam mi bylo sděleno, abych se u nich zítra zastavil s vyplněným papírem o nehodě, dále mi bylo sděleno, že pán žádnou nehodu nenahlásil a taktéž, že nemá na své vozidlo žádné havarijní pojištění, jen povinné ručení.
« Poslední změna: 02 Února 2017, 21:25:11 od NeviemCo »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #8 kdy: 02 Února 2017, 21:17:40 »

Vždyť jste psal že viník volal na svojí pojišťovnu
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #9 kdy: 02 Února 2017, 21:24:35 »

Ano, byl jsem u toho jak volal, ovšem když jsem dneska k němu na pojistovnu volal ja, zadny zaznam tam nemají prý. Je možné, že si celý telefonát vymyslel, nevím no.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #10 kdy: 02 Února 2017, 21:35:01 »

Že volal na pojišťovnu ještě neznamená, že na pojišťovně zaevidovali pojistnou událost. Sou to většinou líný ženský, co mají naučenou jednu písničku a tu opakujou stále dokola. Klasicky ho odkážou na internetový formulář, tam zjistí že aby to vyplnil tak si musí vzít den volna z práce, atd. Z Vaší strany to nahlašte na pojišťovnu spolu s RZ viníka, ideálně i fotky, video, veškerý materiál co bude k dispozici, oni zaevidují pojistnou událost a vyzvou viníka k tomu samému. Taky je dost dobře možný, že mu paní řekla, že pokud je viník tak musí počkat až škodu nahlásí poškozený a pojišťovna ho sama vyzve, to už jsem taky viděl na vlastní oči.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #11 kdy: 03 Února 2017, 08:24:27 »

Já naposled zavolal pojištovnu viníka, dal jim mail, tam mi přišlo heslo s odkazem do aplikace a nahrál jim tam veškerý dokumenty a fotky co jsem měl. Oni už si pak vše zařídili a já pak jen házel podpisy. Viník samozřejmě ani na žádost od nich nic nedodal, tak se to řešilo bez něj.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #12 kdy: 03 Února 2017, 19:45:36 »

Zdravím, tak nastal zvrat. Dnes mi volala paní z pojistovny, ze vozidlo sice bylo pojisteno, ale v den nehody pojistene nebylo, ze pojisteni spadlo a tak vzniklou nehodu mám nahlásit na ČKP.

Nevím, zda o tom viník nehody ví, mám ho kontaktovat a navrhnout vyrovnání mezi sebou a pokud to neprojde, tak to předat ČKP nebo nemám pánovi vůbec dávat vědět a rovnou to předat ČKP? Děkuji
« Poslední změna: 03 Února 2017, 19:52:14 od NeviemCo »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #13 kdy: 03 Února 2017, 20:17:25 »

Já bych se viníkovi ozval. Přijde mi to fér.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:nehoda - na co si dát pozor?
« Odpověď #14 kdy: 03 Února 2017, 20:19:12 »

S vyrovnáním přímo mezi vámi a viníkem buďte sakra opatrný. Viník může ze začátku souhlasit, ale pak obrátit když dojde na placení a budete se s ním tahat roky.
IP zaznamenána