30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Téma: Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků  (Přečteno 30229 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #60 kdy: 23 Ledna 2017, 14:36:39 »

Prodej by to nekomplikovalo.. a když vlastník už nechce bezdomovce tak jen nahlásí změnu provozovatele..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #61 kdy: 23 Ledna 2017, 14:38:55 »

Ale potřebuje k tomu ověřenou moc od bezdomovce provozovatele, ne?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #62 kdy: 23 Ledna 2017, 14:43:09 »

Stačí další krabičák nebo ekvivalent.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #63 kdy: 23 Ledna 2017, 14:49:18 »

Stačí další krabičák nebo ekvivalent.
Problém vidím spíš ve spolupráci s tím bezdomovcem. Už ste někdy zkoušeli nějakého cíleně najít?
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #64 kdy: 23 Ledna 2017, 15:30:48 »

Já to mám zařízený, na mě se nedívejte  :o Já do toho jen plkám vám ostatním :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #65 kdy: 23 Ledna 2017, 15:52:54 »

Ale potřebuje k tomu ověřenou moc od bezdomovce provozovatele, ne?

Možná ne.. ale v praxi jsem to nezkoušel tak nevím..
ale o změnu vlastníka/provozovatele může žádat současný vlastník nebo provozovatel a je nutný souhlas vlastníka..
podle toho to asi vlastník může udělat i sám.. když přinese doklady od vozu..

Ale není problém když bezdomovec bude podepisovat změnu provozovatele na něj tak aby zároveň podepsal ukončení zápůjčky a plnou moc na změnu provozovatele zpátky.. bez data..

Jen asi před prodejem by bylo dobře zjistit jestli bezdomovec ještě žije.. plná moc ze záhrobí by mohla být komplikace..
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #66 kdy: 23 Ledna 2017, 17:05:28 »

...
Pokud ale adresát ... nefunguje v nějakém důmyslném stealth módu vůči státu (jako že vše má v zahraničí či v nějaké k němu nedohledatelné struktuře)...

Přesně takto jsem si to po cca 5 letech boje s Kocourkovem postupně zařídil a doporučuji i všem, kteří nechtějí být ovce a kteří na to zároveň mají kapacity (mozkové i finanční): adresa v ČR na obecním úřadě, trvalá adresa v zahraničí, o které samozřejmě nemám povinnost informovat české parazity (v případě nátlaku na osobní přítomnost někde se hodí na ni příslušný orgán anonymizovaně upozornit), DS aby člověk věděl co se děje, pár českých společností vlastnících auta, telefony, počítače a veškerý movitý majetek, který člověk reálně k životu potřebuje, tyto české společnosti jsou vlastněné zahraniční společností, která je zároveň statutárním orgánem, firemní bankovní účty v ČR, soukromé bankovní účty v zahraničí...
To jen tak jako inspirace případným zájemcům, že něco takového v reálu existuje a funguje...



Hypotetický bezdomovec, co bude za úplatu provozovat několik vozů je sice ideální, ale to znamená, že to nemůže být úplná troska, ale někdo kdo má v pořádku doklady a umí normálně mezi lidmi fungovat. A pokud to tedy bude jakž takž fungující člověk, tak tímto si zcela uzavírá vrátka do normální existence. Bude mít na krku tolik pravomocných rozhodnutí a exekucí, že už nemůže nikdy nic oficiálně vlastnit a nikde pracovat.
Zato si muze zit z nekolika vozidel ((50--200)x(1000--2000) rocne), jako kral... pokud se neupije k smrti a nebude nosit moc hotovosti u sebe.
Já bych byl spíš pro variantu bezdomovce s DS než bezdomovce jako provozovatele, to by komplikovalo např. následný prodej vozu.
Problém vidím spíš ve spolupráci s tím bezdomovcem. Už ste někdy zkoušeli nějakého cíleně najít?


Co takhle česká a.s. s anonymním vlastníkem (stále reálně lze, i když si ovčané myslí, že už ne), předseda představenstva bezdomovec, vypíše generální plnou moc k zastupování... Tato a.s si pak může pronajímat vozidla...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #67 kdy: 23 Ledna 2017, 18:45:24 »

Nebyl jsem tu celý den, takže jsem nereagoval na plodnou diskuzi. Behemot využil mé schéma, takže skutečně nekecá a nějaké parkovací lístečky nebo automatizované měřiče ho nemusí vzrušovat. Nechci to veřejně úplně obnažovat, ale mohu jenom nastínit okrajové podmínky :
a) inteligentní člověk, co zkrachoval a zůstal viset bance směnkou za mnohamilionový úvěr, který nesplatí ani osobním bankrotem
b) vyhozen z bydliště, zaregistrován na obecním úřadu
c) koupí si Vaše auto, na které mu půjčíte a zajistíte si to smlouvou o věcném břemenu zapsaném ve VTP + bianko prodejní smlouvou a Plnou mocí k převodu (stačí doplnit datum)
d) uděláte z něj společníka ve Vaší zahraniční firmě (má z čeho žít) nepodléhající českým pitominkám a nemusí řešit navýšení dluhů v řádu stotisíců.
e) bydlí jako spolunájemník s legálně registrovaným Slovákem

Nemá děti, manželku ani DS, neplatí VZP a SP a má na háku, co mu kdo posílá. Občas vymění mobil za nový. Existuje mimo systém, dokud ho zdraví neskolí. Ideální provozovatel s objektivní zodpovědností. 


 
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #68 kdy: 23 Ledna 2017, 22:25:00 »

Naskýtá se mi pár postřehů, na které by bylo dobré znát odpověď:

- v případě smrti provozovatele se děje něco zásadního, co se dozvím při první následné silniční kontrole? (u vlastníka by to bylo asi jasné - nejspíš by se stalo vozidlo předmětem dědického řízení, popř. by propadlo státu jako odúmrť)

- v případě, že provozovatel bude nekontaktní (a tudíž ani sprdele na něj nedosáhnou), bude uznán viným z přestupku/sprdelu, dojde to třeba k exekuci.. když pak to vozidlo PaCh zastaví - samozřejmě s řidičem neshodným s provozovatelem - dozví se o tom PaCh při lustraci? (potenciál zvýšení pravděpodobnosti uložení kauce)

- jde teoreticky "pojistit" vozidlo proti zabavení (třeba exekutorem, státem atd.) tím, že si od někoho půjčím jakoukoli sebemenší částku peněz a vozidlo bude předmětem zástavy s umožněním jeho užívání? - ten zápis do VTP by mě zajímal.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #69 kdy: 23 Ledna 2017, 22:39:17 »

Vod nějakejch novel se zápis nedělá, takže jenom zástavní smlouva.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #70 kdy: 23 Ledna 2017, 22:46:42 »

- v případě smrti provozovatele se děje něco zásadního, co se dozvím při první následné silniční kontrole? (u vlastníka by to bylo asi jasné - nejspíš by se stalo vozidlo předmětem dědického řízení, popř. by propadlo státu jako odúmrť)
Dozvím se v rámci dní a zařídím převod na základě antidatované Plné moci nebo nechám expirovat smlouvu o půjčce a uplatním zástavní právo.

- v případě, že provozovatel bude nekontaktní (a tudíž ani sprdele na něj nedosáhnou), bude uznán viným z přestupku/sprdelu, dojde to třeba k exekuci.. když pak to vozidlo PaCh zastaví - samozřejmě s řidičem neshodným s provozovatelem - dozví se o tom PaCh při lustraci? (potenciál zvýšení pravděpodobnosti uložení kauce)
Tak daleko ještě nejsme. Spíš připadá v úvahu celostátní pátrání. Lze sdělit adresu provozovatele na adrese zahraniční společnosti.

- jde teoreticky "pojistit" vozidlo proti zabavení (třeba exekutorem, státem atd.) tím, že si od někoho půjčím jakoukoli sebemenší částku peněz a vozidlo bude předmětem zástavy s umožněním jeho užívání? - ten zápis do VTP by mě zajímal.
Zástava má přednost. Věřitelé se uspokojují v pořadí zástav. Bez toho by úvěry od bank nefungovaly.
Zápis zástavního práva třeba zde : http://www.mesto.luhacovice.cz/24873-zapis-a-vymaz-zastavniho-prava-k-vozidlu-na-zaklade-smlouvy-nebo-rozhodnuti-o-zrizeni-nebo-zruseni-zastavniho-prava . Nevím jestli je nezbytné, ale mám to tam.

Jedná se o starší vágn, takže případné riziko patří do přijatelných ztrát za ten pocit dobře odvedené kverulantské práce.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #71 kdy: 23 Ledna 2017, 23:04:49 »

Jak řikám, po novelách už se to nezapisuje, odmítaj to dělat.

Jediná možnost jak to zapsat NĚKAM je - existuje další z mnoha desítek veřejnejch registrů vo hovně, v tomto případě registr zástav. Jako obvykle do toho zapisuje tak akorát notář. Takže pro klid duše se dá obětovat pár Palackejch a zapsat to tam. Já se na to vy, jedná se o wagen ještě menší účetní hodnoty a živit takový příživníky co někam naklepou řádku za tyhle prachy nebudu, to nakonec taky popírá celou ideu státu uzmout u držky. Faktická tržní hodnota sice časem poroste, ale zatím to nemá smysl řešit.
« Poslední změna: 23 Ledna 2017, 23:07:51 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #72 kdy: 25 Ledna 2017, 22:16:02 »


S denním provozem vidím taky problém, ale na druhou stranu, ve dne je provoz tak hustý mnohdy, že pirátit nějak výrazně nad limit nejde, ...
bohužel lze
Holešovičky snad v kteroukoli dobu, JS taktéž, tunely a za chvíli mi k tomu přibude ulice Na Stráži, kde je pro sichr 30kmh...
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #73 kdy: 26 Ledna 2017, 13:01:48 »

Zaujima ma ta moznost zapisu provozovatele ako zahranicnej spolocnosti - fakt je to mozne? U fyzickych osob bola nutna podmienka aspon prechodneho pobytu v CR. Pokial by to bolo mozne a naklady na prevadzkovanie takejto mrtvej spolocnosti by boli rozumne, mohla by to byt moralne cistejsia alternativa voci chudakovi bezdomovcovi ...
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Techický tlachání aneb ojeb aut. prostředků
« Odpověď #74 kdy: 26 Ledna 2017, 14:30:23 »

Nelze. Musí mít sídlo v ČR a tedy i datovku.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6