30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč  (Přečteno 37867 krát)

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
[WIN] Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« kdy: 10 Ledna 2017, 12:36:34 »

Skoro před rokem mě zastavila policie na dálnici bez dálniční známky a odmítl jsem krev. Jezdím převážně mimo ČR. V režimu 1 rok = prekluze jsem si už úspěšně absolvoval několik podobných řízení ale nyní si nejsem až tak jistý co dál.

Známku řeší celní úřad, k tomu třaba pak jiné téma. Ačkoliv si myslím, že za jedno jednání by měl být jeden trest a ne dva u dvou různých SO.

Ještě před započetím řízení byl zvolen zástupce ze zahraničí, existující na platné adrese se jménem na schránce. SO zaslána kopie pasu s trvalým bydlištěm. SO mi oznámil v dopise, že mému zástupci neúspěšně doručoval jednu písemnost a nyní doručuje další, ale kopie těchto dokumentů nezaslal. Dle správního orgánu se jednalo o zahájení řízení a poté o oznámení o termínu provádění dokazování mimo ústní jednání a první dopis se vrátil s označením neplatný. Další informace jsem nedostal. Kolegovi ze zahraničí nějaké písemnosti opravdu přišly, ale ani jedna nebyla do vlastních rukou a nebylo u něj žádné poučení o možné fikci. Oznámení o zásilce vyfoceno, obyčejné psaní. Necháno na poště několik měsíců, poté zpět.

Zatím, mé prohlášení nesouhlasu s přestupkem, žádost o další dokazování, navrhnuti svědkové.

SO poté ustanovil opatrovníkem člena rodiny, ačkoliv si myslím, že měl ustanovit mě. To mi oznámil na mou platnou adresu v ČR, kde přebírám poštu a se SO denně písemně komunikuji i ohledně jiných řízení. Opatrovník nepodal odvolání proti opatrovnictví, ale podal jsem jej já osobně. Opatrovník si zvolil adresu v zahraničí, dlouhodobý pobyt. SO to nechal prověřit policií a chtěl po opatrovníkovi na místě doložit letenku ;D Sdělení opatrovníka - nesouhlasu s opatrovnictvím, sdělení že nebude řádně hájit zájmy, sdělení o opoždění odjezdu, potvrzení nové doručovací adresy, žádost o ustanovení jiného opatrovníka.

Bohužel momentálně  nevím v jaké fázi je řízení, protože nechci jít osobně na úřad nahlédnout, takže teď probíhá kolotoč s žádostmi o spis dle 106ky, kterých jsem podal několik, jak o části spisu, tak o celek. Podal ji i můj zmocněnec a nyní i můj opatrovník. Vše zamítnuto, nemám jedinou informaci k obvinění. Dále námitka dle §14/2 Spř.

Můj názor je, že v daném momentě není řízení právoplatně zahájeno, protože i pokud by byl dopis o zahájení řízení doručován do vlastních rukou, pak nebylo možné v zahraničí použít fikci. Zvažuji další postup. Další zástupce, či nahlédnutí do spisu + navrhnutí důkazů a riskovat dopis přímo do ruky. Teoreticky by se mělo řízení sloučit s ostatními dle § 41 Spř.(pokud nebylo zahájeno), což nebylo učiněno a teoreticky se tak sám můžu ještě obvinit z několika přestupků, které se samozřejmě pak neprokážou. Nebo to může učinit kolega. Dá se to ještě nějak protáhnout na další rok? Poradí někdo?
« Poslední změna: 19 Ledna 2017, 11:06:09 od frajtag »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2017, 12:56:12 »

Skoro před rokem mě zastavila policie na dálnici bez dálniční známky a odmítl jsem krev po pozitivním testu na cannabis. Na tom by nebylo nic zvláštního, jezdím takhle už cca 10 let a převážně mimo ČR. V režimu 1 rok = prekluze jsem si už úspěšně absolvoval několik podobných řízení ale nyní si nejsem až tak jistý co dál.

Známku řeší celní úřad, k tomu třaba pak jiné téma. Ačkoliv si myslím, že za jedno jednání by měl být jeden trest a ne dva u dvou různých SO.

Ještě před započetím řízení byl zvolen zástupce ze zahraničí, existující na platné adrese se jménem na schránce. SO zaslána kopie pasu s trvalým bydlištěm. SO mi oznámil v dopise, že mému zástupci neúspěšně doručoval jednu písemnost a nyní doručuje další, ale kopie těchto dokumentů nezaslal. Dle správního orgánu se jednalo o zahájení řízení a poté o oznámení o termínu provádění dokazování mimo ústní jednání a první dopis se vrátil s označením neplatný. Další informace jsem nedostal. Kolegovi ze zahraničí nějaké písemnosti opravdu přišly, ale ani jedna nebyla do vlastních rukou a nebylo u něj žádné poučení o možné fikci. Oznámení o zásilce vyfoceno, obyčejné psaní. Necháno na poště několik měsíců, poté zpět.

Zatím, mé prohlášení nesouhlasu s přestupkem, žádost o další dokazování, navrhnuti svědkové.

SO poté ustanovil opatrovníkem člena rodiny, ačkoliv si myslím, že měl ustanovit mě. To mi oznámil na mou platnou adresu v ČR, kde přebírám poštu a se SO denně písemně komunikuji i ohledně jiných řízení. Opatrovník nepodal odvolání proti opatrovnictví, ale podal jsem jej já osobně. Opatrovník si zvolil adresu v zahraničí, dlouhodobý pobyt. SO to nechal prověřit policií a chtěl po opatrovníkovi na místě doložit letenku ;D Sdělení opatrovníka - nesouhlasu s opatrovnictvím, sdělení že nebude řádně hájit zájmy, sdělení o opoždění odjezdu, potvrzení nové doručovací adresy, žádost o ustanovení jiného opatrovníka.

Bohužel momentálně  nevím v jaké fázi je řízení, protože nechci jít osobně na úřad nahlédnout, takže teď probíhá kolotoč s žádostmi o spis dle 106ky, kterých jsem podal několik, jak o části spisu, tak o celek. Podal ji i můj zmocněnec a nyní i můj opatrovník. Vše zamítnuto, nemám jedinou informaci k obvinění. Dále námitka dle §14/2 Spř.

Můj názor je, že v daném momentě není řízení právoplatně zahájeno, protože i pokud by byl dopis o zahájení řízení doručován do vlastních rukou, pak nebylo možné v zahraničí použít fikci. Zvažuji další postup. Další zástupce, či nahlédnutí do spisu + navrhnutí důkazů a riskovat dopis přímo do ruky. Teoreticky by se mělo řízení sloučit s ostatními dle § 41 Spř.(pokud nebylo zahájeno), což nebylo učiněno a teoreticky se tak sám můžu ještě obvinit z několika přestupků, které se samozřejmě pak neprokážou. Nebo to může učinit kolega. Dá se to ještě nějak protáhnout na další rok? Poradí někdo?

Zkontrolujte si, jestli doporucene lze do dane zeme zasilat:
https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/zahranici/doporucena-zasilka-do-zahranici
pokud ne, obavam se, ze takove dorucovani soudy podrzi , ale neznam zadnou judikaturu ohledne tohoto- lepe se vyjadri zdejsi pravnici.
Pokud se nevyjadri, nastudujte toto - asi lepsi, jak nic
https://www.law.muni.cz/sborniky/cofola2010/files/dorucovani/Janockova_Michaela__1642_.pdf

Do spisu muzete nahlidnou pomoci site nahlizecu https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2244.msg20170#msg20170 .



« Poslední změna: 10 Ledna 2017, 13:04:20 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2017, 13:12:24 »

I pokud by nebylo možné doručovat do vlastních rukou, nemůže se přeci uplatnit fikce, pokud o tom adresát nebyl informován.
6 Ads 96/2011 - 64
Jedná se o Německo a na oznámení o zásilce mají přímo kolonku Eigenhändig/do vlastních rukou a ta zaškrtnuta nebyla.

IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2017, 13:26:18 »

I pokud by nebylo možné doručovat do vlastních rukou, nemůže se přeci uplatnit fikce, pokud o tom adresát nebyl informován.
6 Ads 96/2011 - 64
Jedná se o Německo a na oznámení o zásilce mají přímo kolonku Eigenhändig/do vlastních rukou a ta zaškrtnuta nebyla.
V tom pripade ziskat s pis a tvrdit na zaklade JEN toho co je ve spisu - jinak potvrdite doruceni.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2017, 13:35:37 »

Už jsem já i můj zástupce SO odpověděl, že nebyla doručována žádná písemnost do vlastních rukou a poslal kopii oznámení o uložení obyčejné zásilky a že žádáme výhradně doručování do vlastních rukou. Je to problém? Koukám, že česká pošta službu do vlastních rukou u Německa nemá. Nemohli ale zvolit jiného dopravce? Na oznámení o uložení zásilky není žádné číslo zásilky ani nic podobného, takže mohla být od jakékoliv jiné.

Má cenu zvolit teď jiného zástupce?

Jak dostanu kontakt na nahlížeče?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #5 kdy: 10 Ledna 2017, 13:38:47 »

No a to zahájení řízení opatrovníkovi už bylo doručeno?

Jestli stříháte metr do roční prekluze (od spáchání do zahájení řízení), tak můžete SO napsat, že sice netušíte, proč se jim nedaří doručovat vašemu zvolenému zástupci, ale že tedy plnou moc odvoláváte a budete v řízení činit úkony osobně. Adresa pro doručování platí ta již dříve sdělená (mimo ČR). Tím by měl opadnout i důvod k ustanovení opatrovníka - § 32 odst.8 SprŘ a odvolání proti usnesení, kterým byl ustanoven, by mělo být vyhověno.

Telegraficky k dalším věcem ve vašem postu:

- Dálniční známka a fet ve společném řízení řešit nelze - jde o delikty na různých úsecích veřejné správy, navíc řešené jiným SO (srov. § 57 PřesZ), také nejde o jedno jednání, ale o dva různé skutky (trestněprávní terminologií o tzv. vícečinný souběh).

- Nikdo nemůže být sám sobě opatrovníkem - kromě postupu SO (který je až na to neoznámení doručované písemnosti přímo účastníkovi přesně podle zákona - §§ 33(4) a 32(2)(d) SprŘ) ještě mohl SO nejdřív zkusit ignorovat zmocněnce a doručovat přímo účastníkovi (je na to judikatura NSS), ovšem toho se z vaší strany nejde domáhat (navíc SO zřejmě tuší, že by tím jen ztratil další čas tak nemá důvod takto postupovat).

- Nepochopil jsem odkaz na § 41 SprŘ (navrácení v předešlý stav), jestli jste myslel společné řízení podle § 140 SprŘ, tak tato úprava se u přestupků nepoužije vzhledem k existenci speciální úpravy v § 57 PřesZ, jinak mi není úplně jasné jak by vám to mohlo pomoci - běží snad momentálně nějaké řízení, které by s tou odmítnutou krví bylo sloučitelné? Pokud ano, tak by vám to nové obvinění skutečně mělo být doručeno v rámci tohoto řízení, ale i kdyby se to nestalo, je to zhojitelné dodatečně. Obvinění z nějakých nových skutků nepomůže už absolutně nijak, tím leda můžete zkusit protáhnout již zahájené řízení (že do něj budete přihazovat další skutky), ale je to limitováno zahájením řízení, takže takto přihazovat lze jen staré věci.

- Moc nerozumím tomu, jak můžete mít trvalý pobyt v zahraničí, ale zároveň vám SO doručuje na platnou adresu v ČR - to máte platný trvalý pobyt i v ČR? Nebo máte v CEO adresu pro doručování?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #6 kdy: 10 Ledna 2017, 13:48:12 »

Už jsem já i můj zástupce SO odpověděl, že nebyla doručována žádná písemnost do vlastních rukou a poslal kopii oznámení o uložení obyčejné zásilky a že žádáme výhradně doručování do vlastních rukou. Je to problém? Koukám, že česká pošta službu do vlastních rukou u Německa nemá. Nemohli ale zvolit jiného dopravce? Na oznámení o uložení zásilky není žádné číslo zásilky ani nic podobného, takže mohla být od jakékoliv jiné.
Je to trochu problém, protože se tím přiznáváte k obstrukcím. Evidentně jste dostali oznámení o uložení zásilky a nepřebíráte ji ne proto, že se vám v tom něco fakticky bránilo, ale protože se vám cosi nelíbí. Jednodušší je prostě tvrdit, že nic nepřišlo a třeba se blbě zeptat, zda to poslali do vlastních rukou.

Citace
Má cenu zvolit teď jiného zástupce?
Nemá, protože je už objektivně zjevné, že obstruujete a SO na nějaké nové zástupce může zvysoka víte co. Potřebný čas by vám mohlo koupit odvolání zastoupení a nutnost pokusu o doručení vám osobně do zahraničí.

Citace
Jak dostanu kontakt na nahlížeče?
Najdete si ho na mapě a pošlete mu přes fórum SZ. Ale nechal bych to až po spáchání + 1 rok, aby to neohrozilo možnou prekluzi.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2017, 15:08:38 »

No a to zahájení řízení opatrovníkovi už bylo doručeno?

Pravděpodobně ne, nemám s ním dobrý kontakt. Předpokládám, že pokud SO prováděl dokazování mimo ústní jednání, bere doručení zahájení mému zástupci  fikcí do zahraničí jako platné.

Citace
Jestli stříháte metr do roční prekluze (od spáchání do zahájení řízení), tak můžete SO napsat, že sice netušíte, proč se jim nedaří doručovat vašemu zvolenému zástupci, ale že tedy plnou moc odvoláváte a budete v řízení činit úkony osobně. Adresa pro doručování platí ta již dříve sdělená (mimo ČR). Tím by měl opadnout i důvod k ustanovení opatrovníka - § 32 odst.8 SprŘ a odvolání proti usnesení, kterým byl ustanoven, by mělo být vyhověno.

Myslel jsem spíše 2 roky do úplného promlčení.  Adresu mám jen v ČR, ale v zahraničí mohu zařídit. Trvalý pobyt zde má můj zvolený zmocněnec. Opatrovník nahlásil novou adresu v zahraničí, kde se bude zdržovat.

Citace
Dálniční známka a fet ve společném řízení řešit nelze - jde o delikty na různých úsecích veřejné správy, navíc řešené jiným SO (srov. § 57 PřesZ), také nejde o jedno jednání, ale o dva různé skutky (trestněprávní terminologií o tzv. vícečinný souběh).

Tráva mi přijde spíš jako lék, než fet, ale díky za vysvětlení.

Citace
Nikdo nemůže být sám sobě opatrovníkem - kromě postupu SO (který je až na to neoznámení doručované písemnosti přímo účastníkovi přesně podle zákona - §§ 33(4) a 32(2)(d) SprŘ) ještě mohl SO nejdřív zkusit ignorovat zmocněnce a doručovat přímo účastníkovi (je na to judikatura NSS), ovšem toho se z vaší strany nejde domáhat (navíc SO zřejmě tuší, že by tím jen ztratil další čas tak nemá důvod takto postupovat).

Pokud bych byl nekontaktní, nedoručitelný nebo nemocný, pak zcela určitě. Pokud se ale nedaří doručovat mému zmocněnci, pak bych řekl, že nejvhodnější osoba, která bude hájit má práva jsem já sám. Pokud navíc opatrovník jasně uvede, že nebude hájit zájmy opatrovance, je to přeci dobrý důvod alespoň ustanovit jiného.

Citace
- Nepochopil jsem odkaz na § 41 SprŘ (navrácení v předešlý stav), jestli jste myslel společné řízení podle § 140 SprŘ, tak tato úprava se u přestupků nepoužije vzhledem k existenci speciální úpravy v § 57 PřesZ, jinak mi není úplně jasné jak by vám to mohlo pomoci - běží snad momentálně nějaké řízení, které by s tou odmítnutou krví bylo sloučitelné? Pokud ano, tak by vám to nové obvinění skutečně mělo být doručeno v rámci tohoto řízení, ale i kdyby se to nestalo, je to zhojitelné dodatečně. Obvinění z nějakých nových skutků nepomůže už absolutně nijak, tím leda můžete zkusit protáhnout již zahájené řízení (že do něj budete přihazovat další skutky), ale je to limitováno zahájením řízení, takže takto přihazovat lze jen staré věci.

Myslel jsem § 57 zákona o přestupcích. Nějak jsem to spletl. Opravdu je možné rozšířit obvinění o přestupky z data před zahájením řízení v této věci? Požadovat předvolání osob, které mě obvinili ve společném řízení by mohl být přeci dobrý způsob, jak řízení protáhnout.


Citace
- Moc nerozumím tomu, jak můžete mít trvalý pobyt v zahraničí, ale zároveň vám SO doručuje na platnou adresu v ČR - to máte platný trvalý pobyt i v ČR? Nebo máte v CEO adresu pro doručování?

Možná jsem to nepřesně napsal, ale trvalý pobyt i doručovací adresu mám v ČR. Není problém nahlásit ji v zahraničí, několik let jsem tam bydlel. Adresu v zahraničí i trvalý pobyt má můj zmocněnec. Opatrovník má trvalý pobyt v ČR a následně nahlášenou adresu v zahraničí.

Trvalý pobyt přeci není rozhodující, měl jsem několik let trvalý pobyt v ČR a současně v zahraničí. Po oznámení SO, že se v době XY budu zdržovat v zahraničí, musí poštu zasílat tam. Několikrát jsem i poštu v zahraničí přebral, takže jsem zcela jistě doručitelný. Momentálně ale žiji v ČR.

Rozhoduji se právě, zda do řízení vstoupit sám, ať běží či nikoliv, nebo se dál ubírat cestou zmocněnců a zrušení opatrovnictví.
« Poslední změna: 10 Ledna 2017, 15:17:11 od frajtag »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2017, 16:29:51 »

Jelikož to je přestupek, tak především mělo proběhnout alespoň jedno ústní jednání (na kterém pak prioritně mělo probíhat dokazování). Což nevylučuje, že by SO prováděl nějaké důkazy i mimo ÚJ, mohl třeba nejdřív udělat ryze formální ÚJ, kam nikdo nepřišel, a pak ty zasahující policajty (které jako svědky ve věci odmítnutí vyšetření potřebuje, protože jen z úředního záznamu vycházet nelze) vyslechnul dodatečně, o tom mohl být ten druhý dopis.

Pokud jde o toho aktuálního opatrovníka, tak postupujete správně, jen je třeba to SO naládovat pěkně všechno. Tj. kromě toho, že máte navzájem špatné vztahy, že opatrovník nebude dosažitelný v ČR, sám se svým ustanovením nesouhlasí a má pro to vážné důvody, tak i to, co uvádím výše, tj. že jste zrušil zmocněnce a tedy opadl důvod pro ustanovení opatrovníka.

Myslel jsem spíše 2 roky do úplného promlčení.  Adresu mám jen v ČR, ale v zahraničí mohu zařídit. Trvalý pobyt zde má můj zvolený zmocněnec. Opatrovník nahlásil novou adresu v zahraničí, kde se bude zdržovat.
Zaměřte se aktuálně na ten rok pro zahájení, další rok máte šanci zdržovat jen v případě, že to sám SO pojme laxně. Kolik přesně do výročí chybí?

Citace
Tráva mi přijde spíš jako lék, než fet, ale díky za vysvětlení.
Byla to záměrně trochu expresivní zkratka, nic víc. Diskuse na téma tráva není fet zde nedoporučuji začínat, nedopadají dobře a především se pozornost přesune z původně řešené věci na nový pseudoproblém.

Citace
Pokud bych byl nekontaktní, nedoručitelný nebo nemocný, pak zcela určitě. Pokud se ale nedaří doručovat mému zmocněnci, pak bych řekl, že nejvhodnější osoba, která bude hájit má práva jsem já sám. Pokud navíc opatrovník jasně uvede, že nebude hájit zájmy opatrovance, je to přeci dobrý důvod alespoň ustanovit jiného.
To ale řekněte autorům SprŘ. Tam je zcela jasně napsáno, že má-li účastník zvoleného zástupce, kterému se nedaří doručovat, je třeba mu ustanovit opatrovníka. Patrně se vychází z toho, že účastník byl zastoupený proto, že z nějakého důvodu sám v tom řízení vystupovat nechce/nemůže (např. je někde v tahu, nemocný či jinak omezený atp.) a je třeba respektovat jeho vůli být zastoupen, tedy bez nějaké aktivity účastníka je šetrnější mu zástupce vyměnit za vhodného opatrovníka než mu ho rovnou sebrat. Samozřejmě pokud vám byl vnucen nevhodný opatrovník, tak se tomu můžete bránit odvoláním a navrhnout jiného či sdělit, že nadále budete v řízení vystupovat osobně.

Citace
Myslel jsem § 57 zákona o přestupcích. Nějak jsem to spletl. Opravdu je možné rozšířit obvinění o přestupky z data před zahájením řízení v této věci? Požadovat předvolání osob, které mě obvinili ve společném řízení by mohl být přeci dobrý způsob, jak řízení protáhnout.
Ano, pokud půjde také o přestupky podle ZPPK v obvodu též ORP, o kterých zatím není vedeno řízení. Jak to využít prakticky mi není moc jasné - pokud si krátce před prekluzí vzpomenete, že jste spáchal něco dalšího a rychle se půjdete udat a domáhat se, aby o to bylo rozšířeno běžící řízení, tak pokud nebude úředník mentálně retardovaný, tak to prostě neudělá (přičemž odůvodnit si to může nejmíň 3 různými způsoby).

Citace
Trvalý pobyt přeci není rozhodující, měl jsem několik let trvalý pobyt v ČR a současně v zahraničí. Po oznámení SO, že se v době XY budu zdržovat v zahraničí, musí poštu zasílat tam. Několikrát jsem i poštu v zahraničí přebral, takže jsem zcela jistě doručitelný. Momentálně ale žiji v ČR.
Není, můžete udat adresu pro doručování i v zahraničí - ale jako obstrukce to bude fungovat jen krátce, protože SO udělá jeden pokus a pokud nedoručí, tak další už pošle na trvalou adresu v CEO, zejména lze-li na ní doručit fikcí.
« Poslední změna: 10 Ledna 2017, 16:46:54 od hh »
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #9 kdy: 10 Ledna 2017, 18:01:08 »

Citace
Pokud jde o toho aktuálního opatrovníka, tak postupujete správně, jen je třeba to SO naládovat pěkně všechno. Tj. kromě toho, že máte navzájem špatné vztahy, že opatrovník nebude dosažitelný v ČR, sám se svým ustanovením nesouhlasí a má pro to vážné důvody, tak i to, co uvádím výše, tj. že jste zrušil zmocněnce a tedy opadl důvod pro ustanovení opatrovníka.
přesně toto vše jsem uvedl a nyní tedy zruším i plnou moc.

Citace
Zaměřte se aktuálně na ten rok pro zahájení, další rok máte šanci zdržovat jen v případě, že to sám SO pojme laxně. Kolik přesně do výročí chybí?
Chybí ještě asi tři měsíce.

Citace
Ano, pokud půjde také o přestupky podle ZPPK v obvodu též ORP, o kterých zatím není vedeno řízení. Jak to využít prakticky mi není moc jasné - pokud si krátce před prekluzí vzpomenete, že jste spáchal něco dalšího a rychle se půjdete udat a domáhat se, aby o to bylo rozšířeno běžící řízení, tak pokud nebude úředník mentálně retardovaný, tak to prostě neudělá (přičemž odůvodnit si to může nejmíň 3 různými způsoby).
Nemusím se obvinit já sám, ale x dalších existujících lidí, kteří to potvrdí při podání vysvětlení. Já pak budu požadovat jejich předvolání, na což mám právo v případě, že mě ten člověk obviňuje.

Citace
Není, můžete udat adresu pro doručování i v zahraničí - ale jako obstrukce to bude fungovat jen krátce, protože SO udělá jeden pokus a pokud nedoručí, tak další už pošle na trvalou adresu v CEO, zejména lze-li na ní doručit fikcí.
Nepřijde mi to jako obstrukce, pokud se na dané adrese opravdu zdržuji, což není problém dokázat. Naopak si nemyslím, že je možné použit fikci na adrese z CEO, kde se člověk prokazatelně nezdržuje.

S jednoroční nečinností SO jsem moc nepočítal, ale vypadá to, že hrát na tuto strunu nebude vůbec marné.

Pokud by totiž SO uznal doručení fikcí zmocněnci v zahraničí, pak by jistě neurčoval opatrovníka pro nedoručitelnost.
Akorát potom stále nechápu, jak mohl SO provádět dokazování, pokud řízení ještě neběží.
« Poslední změna: 10 Ledna 2017, 18:02:41 od frajtag »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #10 kdy: 12 Ledna 2017, 12:58:04 »

K těm souběhům - že by fyzická osoba A udala osobu B za nějaký starý dopravní přestupek, je tak neobvyklé, že to k prodloužení řízení bude prakticky nepoužitelné. Očekávatelná reakce SO bude, že to prostě odloží. Účelovost z toho bude smrdět na kilometry a pro trochu zběhlého úředníka nebude problém se s tím vypořádat, aniž by utrpěla zákonnost primárního řízení (jistě, může to zaskočit nějakého pablba, případně to může vyjít jednorázově, ale obecně použitelné to není).

Pokud udáte adresu pro doručování, kam se vám prokazatelně nedaří doručovat (což, pokud bude SO trpělivý, znamená max. 2 zásilky), tak ji prostě přestane používat a vrátí se do defaultu, tj. evidenční adrese. Kam doručí fikcí. Ta sice je zpochybnitelná postupem podle § 24(2) SprŘ, ale tady taháte za kratší konec provazu. Především se při splnění objektivních podmínek fikce (tj. zanecháno oznámení, poučení a zásilka po předepsanou dobu připravena) písemnost de iure doručí a vy to musíte aktivně napadnout. Důvodem může být jen dočasná nepřítomnost, takže pokud někdo bude žít jinde (či dokonce v zahraničí), ale nechá si evidenční adresu někde na úřadě či u rodičů a bude spoléhat na to, že cokoliv se mu tam fiktivně doručí půjde automaticky od-doručit, tak se přepočítá, protože je jeho problém, že udržuje v evidenci adresu, kde si (nikoliv pouze dočasně) poštu nebere. Nedovedu si představit zneplatnění fikce z důvodu, že jste byl v zahraničí, kam se vám ovšem SO snažil doručovat. Leda by se zjistilo, že to doručení do zahraničí bylo zmařeno bez vašeho zavinění, ale důkazní břemeno opět nesete vy sám.

Podle dosavadního popisu vaší momentálně nejlepší kartou je dovolávat se pochybení spočívajícího v nedoručení zahájení řízení (zmocněnci) a případné doručení opatrovníkovi zneplatnit cestou zrušení toho ustanovení opatrovníka s účinky ex tunc.

IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #11 kdy: 12 Ledna 2017, 15:15:42 »

Chápu, ale co když mi právě doručí to zahájení řízení ihned po tom, co odvolám zmocněnce, ještě před uplynutím 1 roku, pokud mám adresu v ČR.
SO můžu nyní samozřejmě nahlásit, že se stěhuju zpět do zahraničí a doložit například nájemní nebo pracovní smlouvu. Na adresu v zahraničí už mi SO nějaké písemnosti z jiných řízení úspěšně doručoval. Pak hned tedy odvolat zmocněnce?

Pořád ale nechápu, jak by SO zdůvodnil, že obvinění od filcky se bere, zatímco od prostého občana nikoliv. Není samozřejmě problém vše doložit záznamem z videokamery v autě. SO dle mne nemůže takové obvinění ignorovat, ať to smrdí jakkoliv. Pokud mne někdo z něčeho obviní, mám právo na to, abych dokázal svoji nevinu a mohl ho pak případně obvinit z křivého obvinění z přestupku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #12 kdy: 12 Ledna 2017, 15:34:36 »

Odvolání zmocněnce a sdělení adresy pro doručování v zahraničí (na což BTW není nezbytné tvrdit ani prokazovat, proč tam chcete doručovat, i když to samozřejmě neuškodí) jsem předpokládal, že by se udělalo jedním dopisem.

Ano, je v tom riziko, že to urychlí zrušení opatrovníka a opětovné doručení těch relevantních písemností přímo obviněnému. Můžete to risknout, že bude konkrétní opatrovník zrušen i tak, případně ustanoven jiný, můžete taky to odvolání PM vhodně načasovat (např. na měsíc před tou prekluzí, kdy už nestihnou neúspěšně doručit do zahraničí a následně fikcí do ČR, případně kdyby se kraj rozhoupal, tak v průběhu doručování rozhodnutí o odvolání proti ustanovení opatrovníka).

S tím obviněním to nejdřív zkuste a pak teoretizujte. Ta práva, kterých se dovoláváte, máte až od okamžiku, kdy je proti vám řízení zahájeno. Nemáte žádné právo na to, aby na základě udání řízení skutečně zahájeno bylo, či aby bylo zahájeno bezodkladně.
IP zaznamenána

frajtag

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #13 kdy: 17 Května 2017, 20:39:10 »

Pokračování:

Zmocněnec odvolán, osobní zastupování. Seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí. Navrhnuty důkazy a svědci ve stanovené lhůtě.

Následně zřízena a aktivována datovka, dopis do vlastních rukou od ministerstva úspěšně obržen do datovky.
Týden na to odeslán dopis ze správního orgánu do poštovní schránky, je možné že se ho pokoušela doručit osobně Policie již před zřízením datové schránky. Vím že mě na adrese sháněli, ale možná se jednalo o něco jiného.
V dopise je zřejmě rozhodnutí ve věci se zákazem řízení.

Chtěl bych se vyhnout komplikacím s policií v případě kontroly, protože jsem si jistý, že by hned první den čekali v křoví a pěkně si na mě smlsli.  :P

Nemohu si dovolit nic riskovat. Je možný následující postup?

Počkat na vhození rozhodnutí do schránky, ve stanovené lhůtě podat odvolání, moc nezmiňovat věci v rozhodnutí a argumentovat tím, že jsem se o vydání rozhodnutí dozvěděl telefonicky a SO odmítl poskytnout žádné další informace? Samozřejmě bych dodal, že jsem několikrát během řízení ^^telefonicky upozorňoval SO^^ na to, že si přeji další písemnosti nechat zasílat do datové schránky.

Nebo namítnout, že postup SO byl od počátku zaujatý a bylo mi jasné, že mi chtějí na objednávku Policie dát zákaz a vydání rozhodnutí jsem očekával a očekával i úmyslné triky SO při doručování, které se již v řízení předem prokázaly. Podal jsem tedy odvolání pro jistotu předčasně, ale ^^bohužel^^ jsem se trefil do lhůty pro odvolání. V den podání odvolání již uplyne roční lhůta. Zahájení řízení bylo chybně doručeno do zahraničí příbuznému zmocněnce a nikoliv jemu + rozhodnutí sice bylo vydáno v roční lhůtě, ale nebylo doručeno do datovky, tím pádem nenastaly jeho účinky a celá věc by měla být promlčena.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí krve + dálnička - 1 rok pryč
« Odpověď #14 kdy: 17 Května 2017, 21:32:30 »

Proběhne rok od přestupku nebo rok od zahájení řízení? Pokud rok od zahájení řízení, tak jste nic nedostal.

Po proběhnutí roční lhůty zajdete nahlédnout do spisu, s úžasem zjistíte, že si pro sebe vydali rozhodnutí, ale že vám ho nedoručili.
Následně požádáte o navrácení v předchozí stav a o zaslání rozhodnutí správně. A pak v odvolání namítnete prekluzi.
« Poslední změna: 17 Května 2017, 21:35:50 od opas »
IP zaznamenána