30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Nezaviněná nehoda  (Přečteno 39341 krát)

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #15 kdy: 22 Března 2017, 11:43:53 »

Dobrý den, doufám, že píši správně, ale jako každý bych potřeboval poradil. Před pár dny jsem měl nezaviněnou nehodu, při dechové zkoušce jsem nadýchal 0,31 a po chvíli také 0,31, Odmítl jsem, že bych před jízdou použil alkohol, ale uvedl jsem že jsem den předtím asi vypil asi 8 piv mezi 19 - 22 hod. Poté jsem měl koleno a od té doby nic. Nehoda se druhý den stala ve 14 hod. řidičák mi nechali a sami říkali, že kvůli takové hladině nemá cenu jet na krev, ale že to musí oznámit magistrátu.  Ústně mě ujistili ať počítám s nějakou tisícovkou a max dva měsíce zákazu řízení. Vše jsem podepsal. Podle toho co tu čtu tak asi nebyl dobrý nápad se s nimi bavit?  Bere se 0,31 jako přestupek za 7 bodů? Co jsem četl na webu tak asi ano.
Dočetl jsem se, že to mám protahovat jak se jen dá, ale má to teď smysl, když na to mají dva roky? Jak začít? Můžu doplnit výpověď s tím, že jsem po nehodě byl v šoku? Nevzpomněl jsem si, že se měl v autě vylitou nemrznoucí kapalinu (což je pravda,)? Neměl jsem nikdy problém se zákonem a na kontě mám 0 bodů. Ale k tomu se asi nepřihlédne? Platím si také DAS, ale když jsem nadýchal tak asi mě nikdo zastupovat nebude že? Díky moc na případné rady nebo mě odkažte na podobný článek jak postupovat. Moc se v tom neorientuji.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #16 kdy: 22 Března 2017, 12:04:49 »

Tak to bude komplikované. Až něco přijde, zajistěte spis. Je možné, že nedodrželi minimální přestávku mezi měřeními.

Jinak vás čeká nejen pěkná sankce, ale navíc regres od pojišťovny, kdy následky bouračky zaplatíte ze svého.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #17 kdy: 22 Března 2017, 12:29:49 »

Body nehrozí - 0,31 je předpokládám to, co ukázal Drager. Pokud se nedělala krev, tak hladinu, na základě které vám budou stanoveny sankce, musí korigovat z ohledem na nepřesnost měřidla a nejistotu přepočtu koncentrace alkoholu v dechu a v krvi, což je ta známá bulharská konstanta 0,24 ‰. Takže když se vám nepovede úřad přesvědčit, že žádný přestupek se nestal (např. pro absenci zavinění, pochybnost, zda měření nebylo ovlivněno něčím jiným, nedostatek materiálního znaku ...), bude vám prokázáno jen 0,07 ‰.

Za to nejsou body (ty jsou od 0,3 ‰), ale je za to pokuta a zákaz minimálně 6 měsíců, od kterého lze upustit po polovině, tedy fakticky minimálně 3 měsíce. To úřad nemůže snížit ani kdyby chtěl. Policajt jako obvykle lže a ani nevím, která varianta je horší (zda není schopen se naučit jediný zákon, nad jehož dodržováním dohlíží, nebo zda to moc dobře ví a schválně mlží, aby se mu ovce nezačala cukat).
« Poslední změna: 02 Května 2017, 11:13:28 od hh »
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #18 kdy: 22 Března 2017, 12:34:58 »

Tak to na úvod není dobrá zpráva, takže to bude dlouhá trať na dokazování. Druhé auto je na odpis. Ale na protokolu o účasti na dopravní nehodě není uvedeno, že by některý z účastníku nehody nadýchal, ale to si asi pojišťovna zjistí jinak.. Jakmile něco přijde dám vědět, počítám, že do týden mi přijde výzva, kolik dní je na jeho vyzvednutí? Poslali mi to na Moravu, ale tam nebydlím, mám tam jen trvalý pobyt... Díky za ochotu s tou pojišťovnou jsem to raději neměl číst :(
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #19 kdy: 22 Března 2017, 12:46:53 »

Ano, pojišťovna si to nejspíš zjistí z protokolu o šetření nehody, který vystavila/vystaví PČR, která nehodu šetřila. Samotné přestupkové řízení už půjde mimo ni, pokud to tam sám nevnesete (např. pokud by se vám ho podařilo vyhrát nebo nechat vyhnít). Není to sice pravděpodobné, ale mohlo se stát i to, že by informaci o pozitivní orientační zkoušce policajti do protokolu nedali, takže bych si to nejdřív ověřil.

Dále je třeba si uvědomit, že vypořádání škod z nehody a trestání účastníků jsou do jisté míry oddělené světy, laikovi to nemusí dávat úplně smysl. Pokud je druhé auto na odpis, ale jeho vlastník souhlasí s tím, že tu nehodu způsobil on, tak možná ani od vaší pojišťovny nebude nic nárokovat, resp. pokud bude, tak vy musíte tvrdit, že s tím nesouhlasíte a udělat vše proto, aby mu vaše pojišťovna neplnila - když nebude nic plnit, tak ani pak nemůže po vás chtít regres. Druhá věc je, zda alkohol v této směšné míře mohl mít nějaký vliv (nemohl) a zda to odůvodňuje aplikaci těch jinak drakonických výluk z POV - ale samozřejmě na to pojišťovna bude mít svůj úhel pohledu ...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #20 kdy: 22 Března 2017, 13:11:02 »

Pojišťovna regresuje klidně i při naměřených 0.04 promile - bránit se dá asi pouze soudně..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #21 kdy: 22 Března 2017, 13:25:11 »

Pojišťovna zkusí vždy to, co jí v konkrétním případě hraje do karet. I zde se na fóru se nedávno probíral případ, kde se 2 auta srazila v zatáčce, skutkově to bylo problematické (verze řidiče A - vůz B se proti němu vyřítil v protisměru a on ve snaze zabránit čelní srážce strhnul řízení vlevo a téměř se to povedlo, vůz B ho líznul v zadní části a malém úhlu, verze dle pojišťovny či nějakého znalečáku - řidič A odbočoval vlevo na účelovou PK a nedal přednost protijedoucímu vozu B). Každopádně fakt, že řidič B nadýchal (někde v pásmu nad 0,5, ne ty směšné setiny) jaksi nebránilo pojišťovně vozu B požadovat zpět po řidiči A původně vyplacené pojistné jako bezdůvodné obohacení a to poté, co pojišťovna jaksi změnila názor na podíly na způsobení nehody. Ve skutečnosti ten názor změnila spíš proto, že viděla větší šance něco vyrazit ze solventního pana A místo regresování statisíců od ekonomické mrtvoly svého pojištěnce pana B.
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #22 kdy: 22 Března 2017, 13:30:35 »

Děkuji moc za odpovědi, tak nejprve asi počkáme na Oznámení o přestupku, po přijetí oznámení zajistím spis a pak se ozvu. Doufám, že se pojišťovna viníka v tom nebude šťourat, i když pravděpodobnosti je to malá, když musí platit tak jsou schopny všeho..  Ještě jedno dík.

Jinak viník ještě nehodu pojišťovně neoznámil. A ještě jeden dotaz při nehodě je nutné vyplnit protokol o nehodě? Já myslím, že ano, ale nějaký chytrý pan, který jel kolem a bavil se s viníkem, řekl že policejní spis má větší hodnotu. A tak viník nechtěl protokol vyplnit...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #23 kdy: 22 Března 2017, 13:41:23 »

Ano, pokud nehodu šetří PČR, tak není nutné ty euroformuláře vyplňovat. Kdyby přesto vyplněny byly, tak by se asi primárně měly následně hodnotit závěry policie společně s tím, co řidiči uvedli do formuláře. Nebude-li to v rozporu, je to nic proti ničemu, bude-li to naopak v rozporu a ten rozpor bude mít nějaký zásadní vliv na závěry, tak by se primárně měl ten rozpor odstranit. Neplatí, že by automaticky měl protokol policie nějakou větší váhu (v praxi to tak asi často bude, ale měla by proběhnout nějaká procedura, např. by to pojišťovna či úřad měl těm policajtům vrátit, ať se nějak vyjádří k tomu, proč jejich podklady neodpovídají tomu, co sepsali sami řidiči, policajti by pak mohli/měli řidiče znovu vyslechnout atd.).

Pro vás je podstatné, jaké jsou závěry toho šetření policií. To máte v ruce? Ten, o kom mluvíte jako viníkovi, je tak označen i v tom protokolu? Nebo to je jen váš či jeho pocit?
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #24 kdy: 22 Března 2017, 13:45:40 »

Viník podepsal protokol, o zavinění nehody a vedle podpisu uvedl "Souhlasím"  a zaplatil tisíc korun pokuty. Mám u sebe jen Potvrzení o účasti na dopravní nehodě. Žádný jiný papír nemám. V něm není uvedeno, kdo je viník, jen základní údaje a poučení.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #25 kdy: 22 Března 2017, 13:58:05 »

Doporučuji si ještě proaktivně zavolat na pojišťovnu viníka a informovat se, popř. informovat je.
(sice je teď jiná situace, ale tady vidíme, jak se to nakonec vyvinulo: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4134.msg42123#msg42123)
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #26 kdy: 22 Března 2017, 14:20:28 »

Děkuji, přečteno, myslím, že viník to nahlásí, auto to je (bylo) firemní...
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #27 kdy: 29 Března 2017, 21:12:27 »

Zdravim, tak ubehl tyden a zatim nic neprislo, mala nadeje zije, ale zjistil jsem ze vinik je pojisten u stejne pojistovny jako ja. Je to dobre? Dle meho si pojistovna udela interni setreni a pak mi to nasoli, ale verim ze tomu tak nebude...
IP zaznamenána

Alias

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #28 kdy: 19 Dubna 2017, 19:07:16 »

Opet dobry den, ubehl mesic a stale nic. Obavam se prvni silnicni kontroly, ktera muze dojit k zaveru ze mam zakaz rizeni a ze marnim rozhodnuti spravniho organu nacoz muze byt i chladek? Co prosim delat? Nechci toho stourat ale nevim co ted.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:Nezaviněná nehoda
« Odpověď #29 kdy: 19 Dubna 2017, 19:18:50 »

... Obavam se prvni silnicni kontroly, ktera muze dojit k zaveru ze mam zakaz rizeni a ze marnim rozhodnuti spravniho organu nacoz muze byt i chladek? Co prosim delat? Nechci toho stourat ale nevim co ted.

Není čeho se obávat. Jesti jsem z toho mála pochopil, vo co go, tak zatím není k dispozici žádné oznámení z úřadu, natož jakékoliv rozhodnutí, které nabylo právní moci. Spal bych v klidu.
IP zaznamenána