30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policajty v prostředním pruhu neproblikáváme  (Přečteno 19104 krát)

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Policajty v prostředním pruhu neproblikáváme
« Odpověď #15 kdy: 09 Ledna 2017, 09:06:42 »

Citace
Nechybí, už 3 roky existuje - § 2933 OZ :)

Ale jenom za škodu, rozhodně majitel koně nedostane pokutu za špatné parkování nezjištěného kovboje před saloonem ... Pokud ovšem "vozidlo" neupustí koblihu.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Policajty v prostředním pruhu neproblikáváme
« Odpověď #16 kdy: 09 Ledna 2017, 09:23:56 »

Už chybí (ironie!) jen objektivní odpovědnost vlastníka/provozovatele zvířete..

Mají policajti na ty koníky povinné ručení? :-D
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Policajty v prostředním pruhu neproblikáváme
« Odpověď #17 kdy: 09 Ledna 2017, 22:14:32 »

Nemají na koně ani aute.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Policajty v prostředním pruhu neproblikáváme
« Odpověď #18 kdy: 20 Února 2017, 22:37:09 »

Na YT jsem narazil na video, kde borec natočil jak policajti na 3 pruzích jedou uprostřed, problikl je a následovala buzerační kontrola.

https://www.youtube.com/watch?v=9qFCkboeGmk

No vidíte, já jsem PČR sice neproblikával, ale rovnou je párkrát předjel rychlostí výrazně vyšší, než byla v daném úseku povolená. Za cca 3 roky zareagovali pouze 1x a mluvili mi asi 2 minuty do duše, že jako předjíždět PČR rychlostí 160km/h se nedělá. Ale nedali mi ani dýchnout a lékárničku, žárovky, vestičku atd. taky vidět nechtěli... jsem se těšil...  :'(

Tak konečně po letech vytoužená, vyprovokovaná kontrola :-) Jel jsem v pátek z Německa, zastavil na 1. benzínce v ČR a když jsem odjížděl, vyjížděli i PČR v označené Octávii. Nasadil jsem standardní cestovní tempo 170 GPS a PČR srovnali rychlost. Pochopitelně neměřili... pak jsem ubral a poté, co mě předjeli, následovala kontrola dokladů (OK, ale měl jsem asi týden propadlou zelenou kartu) od vcelku normálního příslušníka PČR. Pár poznámek, že už nejsem v Německu, což jsem komentoval, že moje auto neumí jezdit pomalu, ale že se teda pokusím... ale zas zklamání, nedali mi ani dýchnout a lékárničku, žárovky, pojistky, hever, vestičku atd. taky vidět nechtěli... a tak jsem se těšil...  :-(. Patrně plnili jiné úkoly a spěchali.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Policajty v prostředním pruhu neproblikáváme
« Odpověď #19 kdy: 20 Února 2017, 22:56:15 »

Kamarád strávil půl dne na fízlárně v Německu kvůli neplatné zelené kartě. Pozitivní na tom bylo, že mohl kdykoliv odejít, ale nemohl odjet dokud nedoloží platnost pojištění, takže se spíš čekalo na pojišťovnu, až řeknou do telefonu že je vše OK německym fízlům. A další pozitivní věc byla ta, že se s fízlama dalo normálně bavit a nevypadali že je tam poslali z pracáku, jako se nabírá u nás.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Policajty v prostředním pruhu neproblikáváme
« Odpověď #20 kdy: 21 Února 2017, 11:00:41 »

V mém případě by bylo snadné doložit, že platné povinné mám. Nicméně oceňuji, že se tím policajt vůbec nezabýval. Mám dojem, že u hranic mají primárně na práci kontroly dodávek narvanejch migrantama, náklaďáků a podezřelejch aut.... i u tý benzínky lustrovali jakejsi S Klasse na německejch značkách, ve kterým jeli 4 čmoudi.
IP zaznamenána