30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dalnice - dálniční známka  (Přečteno 3839 krát)

mLm

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Dalnice - dálniční známka
« kdy: 03 Ledna 2017, 08:51:58 »

Dobrý den,
prosím o radu byl jsem zastaven celní správou na čerpací stanici bez dálniční známky. Nic jsem nepodepsal oni udělali pár fotek přišel příkaz a já podal odpor....
Foto mají asi jen z té benzinky tam jsem dálničku koupil a jel dál. Mimo jiné značka dálnice s poplatkem je na místě kde se nedá sjet ani zastavit (prostě až za sjezdem) tak jsem pokračoval a za tou oni stáli. (česká klasika) Na dálnici sem nenajel přes klasický nájezd ale přijel jsem z neplaceného úseku dálnice na placený. Tedˇ jsem pozván na ústní jednání. Rozhodně to chci táhnout úplně do konce ať to stojí co to stojí. Ve všech papírech které poslali mají neskutečný bordel. Prosím aspoň o radu jaká je šance na úspěch popřípadě jak to řešit.
Dodám ty jejich vyjádření ale už jen neveřejně.
Děkuji
Přidávám video daného úseku kde začíná dálnice s poplatkem. Kde lidi buď musí couvat na dálnici nebo to zastavit před značkou nebo pokračovat v jízdě, všechny úkony by byli proti pravidlům silničního provozu je to tak? Jinak oni stojí za tou značkou a pak už je musíte následovat.  https://www.youtube.com/watch?v=jOHKBMzZjbY
« Poslední změna: 03 Ledna 2017, 14:45:57 od mLm »
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #1 kdy: 03 Ledna 2017, 19:05:11 »

Než jsem to video viděl už mi bylo jasné o jaký úsek se jedná.
Je to známá past, buď stojí na tom parkovišti a tam to kontrolují nebo stojí autem (jako debilové) právě na tom exitu na Chodov a čumí kdo jede dál bez známky, následně ho zastavují na parkovišti u mekáče.

Zpoplatněná D1 začíná až za tím sjezdem na Chodov kde Vy jste v tom videu sjížděl, v čase 1:18 je vidět dopravní značka že zpoplatněný úsek začíná až za 500 metrů ,tudíž jste měl možnost dálnici opustit pokud nemáte dálniční známku. V čase 1:38 už je vidět značka o začátku zpoplatněného úseku.

IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2017, 10:14:57 »

Podobná past byla ještě před týdnem na Zličíně od Rozvadovské spojky. Teď jsem tam nejel, takže otázka, jak to označili (poté, co okruh od letiště po sjezd na Barrandov je neplacený).

Fakt je ten, že značka "Placená dálnice za 500 metrů" na té D1 je, nicméně se může velmi snadno schovat za okolní auta. Věci by prospělo, kdyby informace o placené dálnici byla pěkně nad vozovkou.
IP zaznamenána

mLm

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2017, 14:26:27 »

Teď jsem byl na celní správě ať mi dají kopii spisu... Obrovský problém že jsem se měl ohlásit a podobný pindy. No a nakonec jsem nedostal kopii CD(na kterém je video) že prý tam není informatik který by pořídil kopii CDčka. Napsala to do toho protokolu i když teda byla fakt naštvaná. Dá se tohle(že nedali to CDčko) proti nim potom využít?

Jinak k těm značkám jsem četl nějakou vyhlášku kde bylo napsáno že je li možnost že značka bude zakrytá měla by být umístěná i nad komunikací.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2017, 14:30:48 »

Teď jsem byl na celní správě ať mi dají kopii spisu... Obrovský problém že jsem se měl ohlásit a podobný pindy. No a nakonec jsem nedostal kopii CD(na kterém je video) že prý tam není informatik který by pořídil kopii CDčka. Napsala to do toho protokolu i když teda byla fakt naštvaná. Dá se tohle(že nedali to CDčko) proti nim potom využít?

Jinak k těm značkám jsem četl nějakou vyhlášku kde bylo napsáno že je li možnost že značka bude zakrytá měla by být umístěná i nad komunikací.

Nebyl dukaz poskytnut -> poruseni prava na obhajobu.
Ted je otazka kdy to vytahnout, jestli az v dalsich kolech a tim docilit promlceni...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2017, 16:42:10 »

No, zrovna na Chodově je zakrytí pro ty jedoucí v prostředním pruhu v podstatě jistota - vpravo kamiony, vlevo dodávky a nemáš šanci značku vidět.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2017, 16:31:46 »

Osobne bych jim vsechny jejich boty hazel na hlavu postupne, at se vse pekne tahne. Na kazdem jednani pridat bodik - ale ne zadnou blbost. Vse musi sednout! No a pokud by je to koleckareni s predvolanimi a  jednanimi prestalo bavit, tak je bod do odvolani: prokazatelne kracen na pravech... Dale bych v dobe dopravni spicky, rozumej s plnym pravym pruhem kamionu, opakovane projizdel danym usekem, pricemz spolujezdec by vse natacal az do doby, nez bude znacka s infotabuli behem jizdy spolehlive zakryta. Toto video bych pak na ne vytahl... Jen pro info: kolik bylo hodin a co to bylo za den?
IP zaznamenána

mLm

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2017, 19:10:02 »

No já jsem vyjížděl z obchodního centra chodov přímo z garáží na dálnici kde byla cedule dálnice s tabulkou kde je přeškrtnutá dálniční známka jako je to na videu na začátku. Byla to neděle 14:20 o pod tím mostem jsem z dálky registroval modré majáky podle mě přímo ve chvíli kdy jsme míjeli tuhle značku 500m Dálnice. (první co mě napadlo je tam bouračka) V autě se mnou byla ještě přítelkyně (taky řidič) přísahám jel sem prostředním pruhem taky tuhle značku neviděla. Všichni tam šíleně brzdili takže nějaký manévr do jiného pruhu nemožný ( to jsem celníkům vyčetl ty zapnuté majáky a řek jsem jim že to je svinstvo a proč je měli zapnuté že to odvádí pozornost od dopravního značení napsali to do toho protokolu a já jsem si je tam o měsíc později odchytl a pořídil foto jak tam stojí se zapnutýma majákama- jestě jsem neviděl měšťáka který půjde měřit rychlost aby si k tomu pouštěl majáky, čímž případným pirátům ztíží jejich odhalení) No a tyhle celníci si je zapnou a vědí že toho nachytají víc než kdyby je měli vypnuté. (v zákoně 361/2000sb. paragraf 41 - Svítí li zvláštní výstražné světlo modré barvy na stojícím vozidle, musí řidiči ostatních vozidel podle okolnosti snížit rychlost jízdy a popřípadě i zastavit vozidlo. podle mě je to jako když je křižovatka se semaforem prostě barva má přednost) Fakt jsem je tam za tohle vyřval a doufám že to je na tom videozáznamu kterým mi zatím nedali.
Ještě jsem se chtěl zeptat v tom příkazu se vůbec neřeší odkud jsem přijel prostě tam je napsáno že byla provedená kontrola na 4,5km D1 na odpočívce a tam jsem se nemohl dostat jinak něž po dálnici. (btw na 4,5km na benzínku mě dovedly celníci příkazem Follow) Při posuzování přestupkového jednání není důležité, jak douhého mělo trvání ale jestli se stalo, či nikoliv.
Takovýhle srance tam jsou napsaný
Myslíte teda že jim na tom ústním jednání tohle video nemám ukazovat a pořídit lepší kde budu obklopený 4 dodávkama? (nebyl by problém)
Já jsem tohle video pořizoval aby bylo vidět že i kdybych tu značku viděl a ujel oněch 500m na které mám nárok (podle mě) taky bych stejnak neměl kam sjet a zastavit se taky nemůže. Dané místo neznám bydlím 60km od Prahy.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #8 kdy: 06 Ledna 2017, 10:02:11 »

Podle mne bude problém s tím, že tam je opravdu ta značka, která oznamuje placený úsek za 500 metrů. Ta tam je už dlouho. Nevím jestli se Vám podaří přesvědčit je, že tam nebyla.
Jelikož orgán může přikázat i vjezd nebo zastavení v zákazu, pak to asi neuhrajete na to, že na benzínku vás dovedli oni.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #9 kdy: 06 Ledna 2017, 10:38:51 »

Podle mne bude problém s tím, že tam je opravdu ta značka, která oznamuje placený úsek za 500 metrů. Ta tam je už dlouho. Nevím jestli se Vám podaří přesvědčit je, že tam nebyla.
Jelikož orgán může přikázat i vjezd nebo zastavení v zákazu, pak to asi neuhrajete na to, že na benzínku vás dovedli oni.

Musí to hrát na to, že značka je blbě umístěna a je v praxi neviditelná.
IP zaznamenána

mLm

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #10 kdy: 06 Ledna 2017, 12:25:08 »

Podle mne bude problém s tím, že tam je opravdu ta značka, která oznamuje placený úsek za 500 metrů. Ta tam je už dlouho. Nevím jestli se Vám podaří přesvědčit je, že tam nebyla.
Jelikož orgán může přikázat i vjezd nebo zastavení v zákazu, pak to asi neuhrajete na to, že na benzínku vás dovedli oni.

Ta značka tam sice je ale neříká že musím použít výjezd exit č.2. Poslední značka jak je na videu vidět udává 400m sjezd Chodov(ta velká umístěná nad komunikací) o 250m dále je značka 500m placený úsek dálnice, jestli dobře počítám tak placený úsek by měl začít až 350m za sjezdem podle toho co se dá vyčíst z dopravního značení a to je ten hlavní nesmysl který tam je.
Aby to dávalo smysl musela by ta značka která upozorňuje na začátek placeného úseku ve vzdálenosti 500m být 100m před značkou která říká že za 400m bude sjezd Chodov.
Myslím že nejsem povinen vědět kde jsou a nejsou sjezdy na dálnici. Podle mě jsou všichni co tam projíždí dopravním značením uváděny v omyl a s přispěním celní správy která si k tomu pustí majáky moc lidí nemá šanci na to reagovat. Placený úsek začíná 2km a oni lidi tahají na 4,5km na benzínku a pak to v tom příkazu používají proti mě že jsem byl až na 4,5 km dálnice D1 a že není tedy pochyb že jsem jí použil zcela vědomě.
Na tom videu je i krásně vidět že pár lidí co tam osazovalo značky mozek použilo např. zákaz vjezdu nákladním automobilům je tam 3x DZ po určité vzdálenosti to má smysl to co tam je s tou známkou je podle mě úplná blbost.
No nic jsem zvědavý co mi na to řeknou při tom ústním jednání.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #11 kdy: 06 Ledna 2017, 13:15:41 »

Znacka tam sice je, ale neznamena to, ze nemuze byt zakryta kamionem. Jezdil bych dokola az bych mel patricne video se zakrytou znackou, ve spicce by se to melo podarit celkem rychle. Organu bych stale opakoval: zadnou znacku jsem nevidel, pak vytahl tento zaznam a pozadal je o ukazni te znacky na mem videu! A na nich je, at dokazou, ze nebyla zakryta i v den "D" treba i jen jedinou dodavkou...
IP zaznamenána

mLm

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #12 kdy: 09 Února 2017, 17:51:14 »

Chci dát update a poprosit o radu:
po podání odporu přišlo zrušení příkazu a byl jsem již na dvou sezeních (fakt nuda) na tom posledním sezení mi paní jen tak mimochodem řekla že jsem nepodepsal Odpor na to jsem jí odpověděl že si myslím že není třeba. No přišlo mi usnesení kde mám doplnit odpor o podpis. Proto se ptám opravdu musí být v odporu podpis vše co jsem četl tak nikde podpis nebyl. Ale ten paragraf dole hlavně ta poslední věta říká že by tam být měl?

§ 37 správní řád
2) Z podání musí být patrno, kdo je činí, které věci se týká a co se navrhuje. Fyzická osoba uvede v podání jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého pobytu, popřípadě jinou adresu pro doručování podle § 19 odst. 3. V podání souvisejícím s její podnikatelskou činností uvede fyzická osoba jméno a příjmení, popřípadě dodatek odlišující osobu podnikatele nebo druh podnikání vztahující se k této osobě nebo jí provozovanému druhu podnikání, identifikační číslo osob a adresu zapsanou v obchodním rejstříku nebo jiné zákonem upravené evidenci jako místo podnikání, popřípadě jinou adresu pro doručování. Právnická osoba uvede v podání svůj název nebo obchodní firmu, identifikační číslo osob nebo obdobný údaj a adresu sídla, popřípadě jinou adresu pro doručování. Podání musí obsahovat označení správního orgánu, jemuž je určeno, další náležitosti, které stanoví zákon, a podpis osoby, která je činí.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2017, 18:00:38 »

Ano, každé podání musí být podepsáno (kromě těch činěných datovou schránkou, protože tam je podpis nahrazen přihlášením do DS).
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - dálniční známka
« Odpověď #14 kdy: 09 Února 2017, 18:13:23 »

Podle mne bude problém s tím, že tam je opravdu ta značka, která oznamuje placený úsek za 500 metrů. Ta tam je už dlouho. Nevím jestli se Vám podaří přesvědčit je, že tam nebyla.
Jelikož orgán může přikázat i vjezd nebo zastavení v zákazu, pak to asi neuhrajete na to, že na benzínku vás dovedli oni.
No nic jsem zvědavý co mi na to řeknou při tom ústním jednání.

Řeknou Vám na to že značka tam byla umístěná a měl jste možnost opustit dálnici
IP zaznamenána