30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Projednání více přestupků najednou  (Přečteno 2813 krát)

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Projednání více přestupků najednou
« kdy: 30 Prosince 2016, 13:33:25 »

Nemám na mysli sloučení více řízení, tam je mi situace asi jasná.

Situace: mám několik žádostí o výpalné, které jsou nezodpovězené a úřad zahájí řízení v jedné z těch věcí. Je moje domněnka, že když nejsou ostatní řízení ještě zahájena, takže není co slučovat a mohu se dočkat dalších řízení v budoucnu, správná?

Pokud ano, napadá mne připravit si odpovědi na ostatní žádosti o výpalné, že vím, kdo měl vůz v dané době k dispozici (řídil), ale odmítám to sdělit, a dát je na podatelnu při žádosti o spis v té zahájené věci - úřad by měl konat (jinak stížnost?) a zahájit x dalších řízení, pak by se při následném ústním jednání dalo požádat o spojení všech řízení a tak dosáhnout požadovaného výsledku vše projednat v jednom sloučeném řízení?

Zatím je moje žádost hypotetická, ale protože už mám více raketýrských dopisů, jednou to přijít musí a rád bych byl připravený.

edit// doplněno řídil
« Poslední změna: 30 Prosince 2016, 14:19:22 od asmodeus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Projednání více přestupků najednou
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2016, 14:33:55 »

Dokud je věc ve fázi odpustku nebo prověřování, tak není co slučovat. Pokud tam ale ty odpustky už nějaký čas hnijou, je překročena pořádková lhůta 60 dní pro odložení či zahájení přestupkového řízení a není mezi těmi případy žádný rozdíl (u všech to provozovatel důsledně ignoroval), tak z hlediska SO nedává žádný smysl zahájit sprdelní řízení jen o jednom z nich. V takové situaci by se společného řízení dalo domáhat i přímo, bez nutnosti SO popíchnout explicitním odepřením sdělení řidiče.

Jak to je s nárokem na společné řízení je aktuálně trochu sporné, protože není jasné, zda se má postupovat jen podle § 140 SprŘ, nebo analogicky podle § 57 PřesZ - to se vyřeší až z účinností nového PřesZ/2016.
IP zaznamenána