30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Námitka podjatosti před ustním jednáním  (Přečteno 10981 krát)

mara

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Námitka podjatosti před ustním jednáním
« kdy: 29 Prosince 2016, 21:07:03 »

Zdravím zkušenější, chci se zeptat, pokud úřadu zašlu námitku podjatosti tři dny před UJ,
nemusím se dostavovat a posilat omluvy ? Řízení pokračuje až doručením rozhodnutí o námitce fikcí ?
Děkuji-
« Poslední změna: 29 Prosince 2016, 21:11:13 od mara »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #1 kdy: 29 Prosince 2016, 21:12:05 »

A má ta námitka nějaký význam? Tím myslím reálný, ne jen zdržovací. Pokud je jen zdržovací, může ji úřad zvesela ignorovat.
Já bych na jednání určitě šel i tak.
IP zaznamenána

mara

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #2 kdy: 29 Prosince 2016, 21:16:04 »

Pochytil jsem to tady na foru,
rozumim tomu spravne , ze podanim namitky podjatosti rekneme tyden pred ustnim jednanim (rekneme jiz po dvou radnych omluvach ) se ustni jednani konat nebude ?

správně. a pokud bude (v nepřítomnosti), je to v rozporu se zákonem :)

Je to univerzálka tady z fora + doplnění zásady bezprostřednosti
IP zaznamenána

mara

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #3 kdy: 29 Prosince 2016, 21:17:58 »

Určitě před - kouzlo námitky podjatosti je v tom, že úřad může činit jen neodkladné úkony, zatímco ústní jednání by měl přesunout na jiný termín po vyřešení námitky podjatosti. Pokud by ústní jednání už proběhlo (v nepřítomnosti) a úřad vydal rozhodnutí, je námitka podjatosti prakticky k ničemu....
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2016, 21:26:00 »

Zdravím zkušenější, chci se zeptat, pokud úřadu zašlu námitku podjatosti tři dny před UJ,
nemusím se dostavovat a posilat omluvy ? Řízení pokračuje až doručením rozhodnutí o námitce fikcí ?
Děkuji-

Ano.

A má ta námitka nějaký význam? Tím myslím reálný, ne jen zdržovací. Pokud je jen zdržovací, může ji úřad zvesela ignorovat.
Já bych na jednání určitě šel i tak.

Námitka podjatosti je námitka podjatosti. Zda se jedná o zdržovací nebo oprávněnou taktiku ví pouze odesílatel, úřad je povinen tu námitku posoudit a pak teprv může pokračovat.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2016, 21:28:03 »

u té námitky podjatosti si nejsem jistý akorát jediné věci. Platí u ní totéž co u klasického podání — to znamená jest rozhodující razítko pošty na podacím lístku a nebo okamžik přijetí námitky úřadem?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2016, 21:32:17 »

Námitka se odesílá okamžitě v momentě kdy jsem se o ní dozvěděl, takže klidně v den nařízeného jednání (nedoporučuji, zbytečná provokace) ideální je tři, čtyři dny před. Kdy se to dostane úředníkovi do rukou nemůžete ovlivnit.
IP zaznamenána

mara

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2016, 21:37:18 »

Doporucuju tam napsat vetu, ze o podjatosti jsem se dozvedel pri priprave na UJ - dodrzujete zasadu bezprostrednosti
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #8 kdy: 29 Prosince 2016, 21:38:08 »

No, podle mého soukromého (a poněkud nejistého) názoru tedy rozhoduje razítko pošty…
IP zaznamenána

Ridder

  • Příspěvků: 97
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #9 kdy: 10 Února 2017, 10:47:51 »

Myslíte, že je lepší zkusit omluvenku číslo 2 nebo námitku podjatosti? První omluvenku mi uznali, ale u druhé se už obávám. Námitka je jistota.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #10 kdy: 10 Února 2017, 18:05:56 »

pokud bude druhá omluvenka od doktora tak buď nebude problém a uznají nebo bude velice krásný bod do odvolání
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #11 kdy: 26 Února 2017, 19:44:58 »

U me udelali (městský úřad) jednani/vyslech opicajtu i pres mou namitku podjatosti, kterou jsem dal tri dny predem. Rozhodli o ni, ale az tyden po onom jednani. Podle me nemohli jednani a vyslechy provest, ale ucinili tak a i kraj to pri odvolani podrzel. Ted cekam na rozhodnuti krajskeho soudu, jestli to cele shodi minimalne na teto procesni chybe.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #12 kdy: 27 Února 2017, 14:55:36 »

nova_zalozka: už se stalo že to soudy podržely.. hlavně jestli to byla zjevně zdržovací námitka podjatosti..
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #13 kdy: 07 Března 2017, 21:40:14 »

řeším podobnou situaci, jedna omluvenka už byla akceptovaná, byl určen druhý termín jednání, kde bych už jsem plánoval se dostavit, ale námitku jsem taky chtěl použít

takže doporučíte podat námitku pár dní před jednáním a pak jednání ignorovat, s tím že se následně dá argumentovat jeho neplatností právě kvůli podané námitce?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Námitka podjatosti před ustním jednáním
« Odpověď #14 kdy: 07 Března 2017, 21:49:07 »

takže doporučíte podat námitku pár dní před jednáním a pak jednání ignorovat, s tím že se následně dá argumentovat jeho neplatností právě kvůli podané námitce?

Ano. Námitka musí být doručena na úřad před jednáním, takže podat včas.
IP zaznamenána