30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: pokuta za nepodání DP elektronicky  (Přečteno 3594 krát)

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
pokuta za nepodání DP elektronicky
« kdy: 07 Prosince 2016, 13:53:12 »

ahoj, před nedávném jsem dával odvolání na kraj kvůli špatnému doručování. Tam jsem v právu, nebyla mi doručena výzva. No a celkem jsem se rozepsal, zarejpal si do SO, znáte to :-) No a dnes najednou pokuta 2000 za nepodání daň.přiznání za rok 2014 elektronicky. Fakticky a právně je to ok, já blbec to tenkrát neudělal i když jsem DS měl. Loni už jo. Že by si na mě vzpomněli najednou, to asi těžko :-) Jen se chci zeptat místních zda má někdo zkušenost s bojem...zaplatím to, nemá to odkladný účinek, ale za odvolání nic nedám ne? Více to už nebude. Díky za rady.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:pokuta za nepodání DP elektronicky
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2016, 14:17:19 »

Odvolat se můžete, ale bude to k ničemu. Jediná šance je po prohraném odvolání podat správní žalobu s podnětem soudu k podání návrhu na zrušení § 247a(2) daňového řádu Ústavnímu soudu.

A jako obvykle, stačilo trochu prohledat fórum: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3315.0
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:pokuta za nepodání DP elektronicky
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2016, 15:00:27 »

Odvolat se můžete, ale bude to k ničemu. Jediná šance je po prohraném odvolání podat správní žalobu s podnětem soudu k podání návrhu na zrušení § 247a(2) daňového řádu Ústavnímu soudu.

A jako obvykle, stačilo trochu prohledat fórum: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3315.0

Omlouvám se, vařila se mi krev, tak jsem to napsal bez hledání. Příště budu důslednější.
Nicméně zvažuji TO na zaměstnance SO - vím, že asi bez šance, ale proč ne.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:pokuta za nepodání DP elektronicky
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2016, 15:16:35 »

ad „pokuta“ za nepřiznání daní přes DS - ano, to je opravdu ultrasviňárna, bohužel legálně se s tím kromě zrušení Ústavním soudem nedá dělat nic (a ty nelegální způsoby raději nebudu promýšlet, abych náhodou sám sebe neinspiroval ...)

ad TO - můj názor na nadužívání tohoto nástroje zde lze dohledat, nicméně pokud si chcete hrát ...
IP zaznamenána