30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)  (Přečteno 7730 krát)

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)
« kdy: 24 Listopadu 2016, 14:26:06 »

Zdravim,
koncem jara 2016 jsem dostal vyzvu k zaplaceni za vysokou rychlost.
Bohuzel jsem si blbec nepohlidal lhuty a oznameni o tom, ze ridil deathmut jsem poslal az vic jak 70 dni od data prestupku.
Dlouho se nedelo nic a az ted na podzim mi prisel Prikaz s tim, ze jsem vinen a ze mam zaplatit.
V oduvodneni toho prikazu napsali mimo jine i obsah spisu a u toho datumy.
Podle tech datumu odlozili rizeni o prestupku tyden pred tim, nez jsem jim poslal to oznameni o tom kdo ridil.
No, proste jsem debil.
A ted otazka.
Da se to jeste zachranit?
Cili ma cenu podat na ten Prikaz odpor a pak se nasledne branit u Ustniho jednani a pak v odvolani?
Nebo je to zbytecne a mam to rovnou zacalovat?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)
« Odpověď #1 kdy: 24 Listopadu 2016, 14:32:35 »

Podáním odporu (ideálně poslední den lhůty) určitě nic nezkazíte, hůř to dopadnout nemůže. Když nic, přidáte úřadu práci a pomůžete tak všem ostatním.

Hodilo by se více informací, je možné, že by šlo rozporovat, že se vůbec stal přestupek.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)
« Odpověď #2 kdy: 24 Listopadu 2016, 14:36:33 »

To vypadá jako turbo, předpokládám, že kromě výpalné výzvy nic nepřišlo. (Hledejte v dalších tématech výraz »turbo«.)
IP zaznamenána

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)
« Odpověď #3 kdy: 24 Listopadu 2016, 14:49:28 »

Je to tak. Od uradu prisla jenom "Vyzva k zaplaceni urcite castky..." a pak uz vubec nic. Az ted ten prikaz.

Oprava:
Ja jsem to v tom prvnim prispevku napsal trochu spatne.
Urad neodlozil rizeni o prestupku. Urad odlozil "vec".
Protoze nemeli ridice, tak rizeni o prestupku ani nemohlo zacit.
V oduvodneni toho Prikazu se primo pise: Zaznam o odlozeni veci ze dne x.y.2016

Zajimave je, ze v tom oduvodneni pisou, ze urad mi poslal Vyzvu k podani vysvetleni, ale to neni pravda. To co mi poslali byla jenom ta Vyzva k zaplaceni.
IP zaznamenána

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)
« Odpověď #4 kdy: 25 Listopadu 2016, 08:05:02 »

OK. Je blbost to vzdavat. Podam odpor a uvidime s cim prijde urad.

Jeste k tomu Prikazu.
Urad mi to poslal obycejnou postou, ale ja jsem si to neprevzal.
Jenze ja mam od leta zrizenou datovou schranku a pokud vim, tak oni jsou povinni ji pouzit.

Takze me napada moznost na prikaz nereagovat, nechat je at mi exekuci strhnou nejakou castku z uctu a pak to po nich chtit zpatky, protoze mam datovku a do te mi nic neprislo.
Myslite, ze to bude fungovat?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)
« Odpověď #5 kdy: 25 Listopadu 2016, 08:25:31 »

Zkuste zadat do místního vyhledávače exekuce, probíralo se to zde několikrát. Pokud neuděláte nějakou zásadní krpu, fungovat to bude. inspirace třeba zde https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3036.0.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)
« Odpověď #6 kdy: 25 Listopadu 2016, 09:06:56 »

Super. Diky za inspiraci.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)
« Odpověď #7 kdy: 25 Listopadu 2016, 10:11:57 »

Urad mi to poslal obycejnou postou, ale ja jsem si to neprevzal.
Jenze ja mam od leta zrizenou datovou schranku a pokud vim, tak oni jsou povinni ji pouzit.

Pokud máte datovou schránku, pak má úřad povinnost doručovat do ní. Jestliže úřad místo datové schránky posílá poštou, pak mu nesmíte dát najevo, že o poště víte, neb pak se sám přiznáte, že doručeno bylo.
Takže pokud je to zatím takto, pak si úřad zatím řeší sám pro sebe něco, co nemá právní vliv na Vás. Až do okamžiku, kdy se o tom prokazatelně dozvíte…
IP zaznamenána

robanybody

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Sprdel ve stadiu Prikaz (vinen)
« Odpověď #8 kdy: 25 Listopadu 2016, 10:52:47 »

Ano. Momentalne je to vlastne tak, ze o zadnem prikazu nevim. Ve schrance nic nebylo a hotovka.
Mozna ze mi schranku vykrada soused nebo nejaky myval, co ja vim. A koneckoncu ja se na te adrese ted delsi dobu ani nevyskytuju a tudiz se do schranky vlastne ani nedivam.
Diky
IP zaznamenána