30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepřepsané auto - nemohu sehnat majitele  (Přečteno 8721 krát)

man

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Nepřepsané auto - nemohu sehnat majitele
« kdy: 03 Ledna 2014, 16:30:15 »

Dobrý den, jsem tu úplným nováčkem, doposud jsem jen hltal informace, ale potřeboval bych radu ohledně nepřepsaného auta. Auto jsem koupil v září 2012. Majitele jsem ani neviděl, jen jsem s ním mluvil po telefonu, prodej zprostřekovával jeho syn, též podepisoval smlouvu. Prodej se nekonal u nich doma, měli jsem sraz někde ve městě. S autm byl malý problém, bylo vykradené a trošku poničené, tomu odpovídala cena (8000.-  -byl to OPEL ASTRA). Velký TP jsem viděl, ale ponechal majiteli kvůli přepisu. Ale dlouho mi nepřicházely doklady, tak jsem urgoval telefonicky a majitel mi sdělil, že díky tomu vykradení nemá malý tp a že ještě není vyšetřování ukončeno a že to bude chvíli trvat. Po nějakém čase jsem ho opět chtěl popohnat, ale telefonní číslo už nebylo funkční, rozjel jsem se tedy za ním na adresu, která byla ve velkém TP a na smlouvě, ale nezastihl ho doma, nechal jsem mu lísteček ve schránce. To asi dvakrát (není ze stejného města, mám to 60km). Nakonec jsem mu poslal dopis s dodejkou a ten se mi teď vrátil. Vcelku už je mi to jedno, co je s chlapem (nechci mu křivdit, nermusí to být hned hajzl, je mnoho možností včetně jeho úmrtí, nebo jen bordelář, což považuji za nejpravděpodobnější), ale nechci u toho být úplná trubka a ještě jeho laxnost odskákat já. I když jsem do auta investoval za tu dobu spoustu peněz, aby bylo provozovatelné a perfektním stavu, jsem smířený s tím, že ho klidně rozeberu na díly. Ale co s povinným ručením? První rok jsem to normálně pojistil, chvíli i provozoval, ale pak, když nemám žádný doklad od auta, jen kupní smlouvu (která ovšem může mít chyby, nejsem nijak kovaný v psaní smluv, navíc u takové částky.) jsem to raději odstavil. Nyní už mám po splatnosti  povinné ručení na další rok, to se mi však nechce platit, navíc když auto stojí na soukromém pozemku. A nejspíš se mi ozve ČKP, čehož se trošku bojím. Měl by někdo radu jak z toho vybruslit? Napadlo mě, počkat na dopis od ČKP a jim sdělit, že prodej auta nebyl dokončen a odkázat je na původního majitele, ať si ho nahání oni. Jde mi o to, co mi ČKP může když to takhle udělám?
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - nemohu sehnat majitele
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2014, 17:29:44 »

Výzvu od kanceláře pojistitelů jsem řešil včera (v opačné situaci, auto jsem prodal, povinné ručení zrušil, ale nový majitel ho nezřídil).

Česká kancelář pojistitelů (ČKP) postupuje rámcově takto:
1. Porovnáním databází pojišťoven zjistí, které auto nebylo pojištěno (od-do)
2. Následně zjišťuje v registru vozidel tam uvedenou osobu
3. Osobu z registru obešle výzvou o zaplacení částky
4. Obeslaná osoba se může "vyvinit", pokud prokáže, že není majitelem, auto má uložené značky v depozitu apod.
Více info zde: http://www.bezpojisteni.cz/

Takže doporučuju platit povinné ručení, případně se auta zbavit. Hrozí totiž, že původní majitel uvede Vaše údaje a budete muset zaplatit částku za nepojištění (po mně chtěli cca 6 000 Kč za 3 měsíce nepojištění).

Stejně tak při prodeji nespoléhejte na to, že auto odhlásí nový majitel, ale udělejte to raději sami.
« Poslední změna: 08 Ledna 2014, 17:31:18 od AndyT »
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - nemohu sehnat majitele
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2014, 17:44:36 »

AFAIK pokud nemáte velký TP, tak se dá zajít na úřad s tím, že jste auto koupili, velký TP ztratili a žádáte o duplikát. Je potřeba určitě dodat dostatečně věrohodný doklad o tom, že je vaše ... (například kupní smlouvu s uvedeným VIN či co já vím).
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Nepřepsané auto - nemohu sehnat majitele
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2014, 09:24:57 »

a do budoucna - vždy si vyžádat velký TP. Jestli není vůz odhlášen na vás, tak stačí plná moc od majitele a můžete si to zařídit sám
IP zaznamenána