30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Náklady správního řízení  (Přečteno 4538 krát)

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Náklady správního řízení
« kdy: 20 Listopadu 2016, 10:04:59 »

Mám dotaz. Byl jsem zastaven, ztotožněn, odmítl jsem řešit a poslal to do správka.

Přišel příkaz na částku XXXX,- Kč. Podán odpor, proběhlo řízení v 1.kole a úřad rozhodl, že jsem vinen a mám zaplatit těch XXXX,- Kč a k tomu 1000,- Kč náklady správního řízení. Je to v pořádku? Nemělo by to být započítané již v tom příkazu, který je (?) součástí toho správního řízení. Teď píšu odvolání, takže pokud by to k něčemu bylo, tak bych i toto napadnul v odvolání.

Díky
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Náklady správního řízení
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2016, 10:42:28 »

Bohužel je to v pořádku, kdyby jste rovnou zaplatil ten příkaz tak by nebylo zahájeno řízení a nebyl by nárok na těch 1000kč pro správní orgán. Poplatek za správní řízení a finanční sankce jsou dvě odlišné věci
IP zaznamenána

vena03

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Náklady správního řízení
« Odpověď #2 kdy: 21 Listopadu 2016, 12:33:48 »

Pokud už je to ve fázi Vydání rozhodnutí a bylo třeba ústní líčení atd. Něco se dělo, jsou náklady řízení správně, pokud ale byl jen příkaz, Odpor, rozhodnutí, a oúřad neřešil přestupek, jen jede turbo model, tak máte solidní bod do odvolání.
Ovšem je diskutovano, zda-li vznikají nějaké náklady v příkaznim řízení, protože oúřada jen pošle příkaz a nic neřeší.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Náklady správního řízení
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2016, 17:13:55 »

Pro úplnost..
v tom se liší správní delikt provozovatele vozidla (SprDel) a normální přestupek.

U přestupku se v příkazu náklady řízení nepočítají a tak když jsou vyhlídky na úspěch mizerné tak může být zaplacení příkazu levnější.

SprDel není podle zákona o přestupcích a počítají náklady řízení i do příkazu a tak se vyplatí podávat odpor vždy.
IP zaznamenána