30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Právo na správní řízení  (Přečteno 2786 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Právo na správní řízení
« kdy: 28 Listopadu 2016, 02:23:02 »

23.9.2016 mi bylo doručeno Vyrozumění o zastavení řízení.

V době spáchání údajného přestupku ještě platila lhůta jednoho roku, ale v době vydání vyrozumění už to bylo jinak. Protože se domnívám, že na správní řízení mám právo a že při změně zákona (mezi údajným přestupkem a rozhodnutím/usnesením/vyrozuměním) se bere v potaz to znění zákona, které je pro občana příznivější, napadla mě varianta podat podnět k přezkumnému řízení. Cítím se poškozen upřením práva na správní řízení.

Myslí si místní machři na správní řízení, že by se mi mohlo podařit donutit úřad to projednat ještě jednou? Myslím si, že by si paní Novotná měla svůj plat zasloužit.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2016, 02:26:44 od Číkus »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Právo na správní řízení
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2016, 02:50:30 »

- Promlčení (prekluze) odpovědnosti za přestupek se posuzuje vždy podle předpisů platných ke dni spáchání přestupku, což plyne jak z toho, že jde o ustanovení svým charakterem hmotněprávní, tak z přechodných ustanovení k předmětné novele.

- Přezkumné řízení je nesmysl, v něm se přezkoumávají pravomocná rozhodnutí. Není rozhodnutí, nemůže být přezkumné řízení. Formálně lze podat buď podnět krajskému úřadu k provedení kontroly (máte-li dojem, že při výkonu přenesené působnosti došlo k nějakým pochybením magistrátu), nebo správní žalobu, domníváte-li se, že tím zastavením (a patrně náležitým neprojednáním) bylo nějak zasaženo do vašich veřejných subjektivních práv (což by se v případě zastaveného přestupkového řízení prosazovalo asi těžko). Nicméně i kdyby se nějakou náhodou povedlo prosadit buď provedení kontroly či meritorní projednání žaloby, stejně to nemůže dopadnout jinak, než konstatováním správného postupu SO, který po uplynutí prekluzivní lhůty zastavil řízení, nic jiného ani dělat nemohl.

- Chcete-li prudit tu úřednici, dejte na ni obecnou stížnost podle § 175 SprŘ a povrtejte se v jejím postupu (či naopak nečinnosti) předtím, než došlo k promlčení.
IP zaznamenána