30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe  (Přečteno 63430 krát)

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #15 kdy: 03 Února 2014, 09:43:40 »

osobně si myslím, že to zkouší uhrát na poslední pokus bez esa v rukávu. I když jste ho už dvakrát odpálkoval, tak prostě zkusil "rozhodnout" SPRDElí a doufá, že se polekáte a zaplatíte.

Když mu to jakákoliv vyšší instance vrátí, on z toho žádný průser mít nebude. Možná si chce sám otestovat, jak budou lidi reagovat na rozhodnutí o SPRDELi a podle toho upraví modus operandi do budoucna.

Každopádně čím dřív ho v tom někdo vymáchá, tím líp.

A čím dřív by se zavedla i osobní zodpovědnost za takovéto průšvihy ve státní správě, tím líp by se nám všem žilo... Ale to už blouzním a fantazíruji  ;D
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #16 kdy: 03 Února 2014, 09:59:43 »

Je to tak. Toho úředníka to rozhodnutí nic nestojí, tak mu to ministerstvo zruší - no a co? Třeba je 1 % šance, že to zacvakáte, tak proč to nezkusit. Navíc ho s těmi svými podáními serete, tak Vás donutí napsat ještě aspoň jedno. Na rozdíl od něj za to nejste placený a investujete do toho svůj volný čas.
Asi to vzal osobně, jinak nevidím moc důvodů, proč se trápit se sepisováním a odůvodňováním rozhodnutí u člověka, který mi už argument, na kterém to odvolačka shodí, napsal a je mi jasné, že se odvolá - místo abych ten čas investoval do lovu ovcí, které se nebrání vůbec nebo neefektivně  :)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #17 kdy: 03 Února 2014, 10:21:51 »

já zkusím se svým právníkem sepsat  - až to vyhraju, předžalobní výzvu - pokus o smír adresovanou tomu šaškovi a budu po něm požadovat za nesprávný úřední postup úhradu škody. Náklady na právníka, můj čas, poštovné... řekněme 10 tis korun. A ono mu sklapne, zmrdovi :-)
IP zaznamenána
Concorde

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #18 kdy: 03 Února 2014, 10:23:33 »

Přesně tak - myslim že je zcela zjevný, že to už je od něj v osobní rovině, teda prakticky jen jako pruda. A dost možná, že ho někdo i pochválí, že se pokusil tu votravnou veš votrávit do posledního dechu... co mu síly stačily. Určitě neuslyší - ty seš snad úplně blbej, když v takhle ztracený věci věnuješ svůj čas a "naše" peníze...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #19 kdy: 03 Února 2014, 16:52:33 »

Ne, není. A je to blbost už z principu. Žádná komunikace na území města nemůže být z města vyjmuta - dokonce ani kdyby tam ta značka "konec obce" účelově byla, tak by to nic neznamenalo, pokud by se o konec obce fakticky nejednalo, to by u soudu neprošlo  :)
Jste si jistý? Třeba tato část městského okruhu: http://mapy.cz/s/9bZL je podle značek mimo obec, přestože všude okolo je území Prahy.
Mimochodem ani nechápu důvod. Je tam všude 80 (kromě jednoho úseku, kde si to většina stejně neuvědomí), takže jediný praktický výsledek je navýšení počtu značek (kdyby to nechali "v obci", nemusely by na všech sjezdech a nájezdech být značky začátek/konec obce a na silnici značky 80). Označil bych to za ukázkový příklad úpravy značení pro SPRDEL (kdyby to byla obec, bude tam SPRDEL jen do 120, takhle až do 130), ale ono to tak bylo značené ještě když SPRDEL nebyl.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #20 kdy: 03 Února 2014, 17:41:33 »

Projel jsem si Mrazovku a najezdove komunikace na street view a cedule s konci obce jsem tam nikde nenasel. Takze jestli je tam nedali pozdeji, jsem v klidu :-)
IP zaznamenána
Concorde

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #21 kdy: 04 Února 2014, 07:51:01 »

Ne, není. A je to blbost už z principu. Žádná komunikace na území města nemůže být z města vyjmuta - dokonce ani kdyby tam ta značka "konec obce" účelově byla, tak by to nic neznamenalo, pokud by se o konec obce fakticky nejednalo, to by u soudu neprošlo  :)
Jste si jistý? Třeba tato část městského okruhu: http://mapy.cz/s/9bZL je podle značek mimo obec, přestože všude okolo je území Prahy.
Mimochodem ani nechápu důvod. Je tam všude 80 (kromě jednoho úseku, kde si to většina stejně neuvědomí), takže jediný praktický výsledek je navýšení počtu značek (kdyby to nechali "v obci", nemusely by na všech sjezdech a nájezdech být značky začátek/konec obce a na silnici značky 80). Označil bych to za ukázkový příklad úpravy značení pro SPRDEL (kdyby to byla obec, bude tam SPRDEL jen do 120, takhle až do 130), ale ono to tak bylo značené ještě když SPRDEL nebyl.
1) Tam to ale - kromě části Horní Počernice/Černý most - víceméně leží mimo Prahu a zastavěnou oblast.
2) Záleží na tom, jak to je katastrálně.
3) Oproti tunelu Mrázovka je to dost podstatný rozdíl, ten jednoznačně leží "uvnitř" města.
IP zaznamenána

Huntfilihunt

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #22 kdy: 04 Února 2014, 11:50:25 »

Já bych řek že území "OBEC" se nemusí nutně ztotožňovat s územím katastru... napadá mě například průjezd (dálnice / sil.pro mot.v.) tuším Prostějovem, kde je značka "obec" až u každýho sjezdu z rychlostní komunikace...
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #23 kdy: 05 Února 2014, 09:43:50 »

no já si vzpomněl na rozhodnutí soudu, kdy i když nebyla nikde značka začátek obce, odsoudili přestupce za rychlou jízdu, protože si měl být vědom toho, že v obci je.
To byl ale dost specifický případ někde v severních Čechách, kde soud mj. vycházel z toho, že obviněný tam někde bydlí a přes danou obec často jezdí. Z tohoto důvodu soud neuznal obhajobu „neprojel jsem kolem cedule a nevěděl jsem tedy, že jsem v obci“.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #24 kdy: 02 Března 2014, 16:51:34 »

Mrázovka nám asi hodlá prekludovat. Stalo se to 15 dubna před rokem a na MD to nějak zhaslo.... to už všemi soudy nestihne projít.. . Snad se soudruzi ozvou, co vymysleli.  :)
IP zaznamenána
Concorde

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #25 kdy: 25 Března 2014, 18:42:26 »

AZ CHCÍPNE  HUML VŠICHNI  HO BUDEME UDAVAT ŽE  ŘÍDIL :-D :-)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #26 kdy: 25 Března 2014, 19:30:46 »

AZ CHCÍPNE  HUML VŠICHNI  HO BUDEME UDAVAT ŽE  ŘÍDIL :-D :-)
Automobil jsem chtěl prodat, zájemce mi ukázal okopírovaný řidičák na jméno Stanislav Huml Třebízského 1419 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Fotografie na kopii odpovídala kupujícímu. Ne, kopii jsem si nechat nemohl, jen jsem si opsal údaje. Zájemci se po zkušební jízdě něco nezdálo a auto koupit nechtěl. ;)
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #27 kdy: 25 Března 2014, 21:20:44 »

AZ CHCÍPNE  HUML VŠICHNI  HO BUDEME UDAVAT ŽE  ŘÍDIL :-D :-)
Automobil jsem chtěl prodat, zájemce mi ukázal okopírovaný řidičák na jméno Stanislav Huml Třebízského 1419 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Fotografie na kopii odpovídala kupujícímu. Ne, kopii jsem si nechat nemohl, jen jsem si opsal údaje. Zájemci se po zkušební jízdě něco nezdálo a auto koupit nechtěl. ;)
Domnívám se, že přesně tohle Huml sledoval.
Nejdříve udělá zákon, od kterého očekává, že se mu vzepřeme. Huml: "No, čekal bych to udání na mě dřív..."
My nakonec vymyslíme, že Huml od nás chtěl koupit auto. Asi tak 10 denně po celé ČR. Huml: "No konečně."
No a nakonec, až bude chtít Huml ukrást auto, bude to mít fakt easy, protože majiteli nikdo neuvěří. Je to jako pohádka o ovečcích a vlkovi. Huml: "Jsou nepoučitelní.  :) "
IP zaznamenána

A.c.a.b.

  • Příspěvků: 138
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #28 kdy: 25 Března 2014, 21:35:36 »

PODLE MĚ  TEN ZMRD HUML KŠEFTUje s autama :) A objizdi všechny..

KANAL JEDEN:-)  PODEZRELEJ  BYL UŽ  JAKO BENGO

Nemá někdo  jméno mrtvoly?
Mám červenou jednu.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Tunel Mrázovka - pokračování SPRDELe
« Odpověď #29 kdy: 02 Července 2014, 13:26:35 »

PODLE MĚ  TEN ZMRD HUML KŠEFTUje s autama :) A objizdi všechny..

KANAL JEDEN:-)  PODEZRELEJ  BYL UŽ  JAKO BENGO

Nemá někdo  jméno mrtvoly?
Mám červenou jednu.

Bartošová
IP zaznamenána